Lapkričio 16-18 d. – įdomių savišvietos renginių virtinė
švietimas

 

laisve mokytisLapkričio 16 d. Kauno LUNI kviečia į trečią alternatyvaus švietimo temos dalį. 18 val. menų inkubatoriuje „ART house” (Laisvės al. 36) bus rodomas dokumentinis Jeffo Rooto ir Bhawino Suchako filmas „Laisvė mokytis: radikalus švietimo eksperimentas“. Renginys Facebook'e.

 

„Laisvė mokytis“ yra 70 minučių trukmės dokumentinis filmas, siūlantis iš „ant sienos tupinčios musės” perspektyvos pamatyti „Laisvosios mokyklos“ (The Free School), įsikūrusios Olbanyje, Niujorke, kasdienybę. Kaip ir daugelis kitų šiandieninių radikalių ir demokratinių mokyklų, „Laisvoji mokykla“ skatina vaikus patiems nuspręsti, kaip jiems leisti savo dienas. Tačiau „Laisvoji mokykla“ yra ir unikali, nes jai pavyksta įveikti kliūtis, kurios neleidžia panašioms mokykloms pasiekti ekonominės ir rasinės mokinių diversifikacijos. Jau daugiau nei trisdešimt metų ši maža alternatyvi mokykla siūlo savo mokiniams visišką mokymosi laisvę. Joje nėra privalomų klasių, pažymių, kontrolinių ar namų darbų.

 

Filme „Laisvė mokytis“ operatoriaus kamera stebi kelis šios mokyklos vaikus ir jų kasdienius susidūrimus su viltimi, susitaikymu, netektimi, draugyste, konfliktais ir sunkia užduotimi patiems nuspręsti ką daryti su kiekviena diena. Filmas bus žiūrimas anglų kalba. Renginys nemokamas.


UZIMKIM VILNIULapkričio 17 d., ketvirtadienį, 17:00 val., Vilniaus LUNI kviečia į antrąjį susitikimą su grupės „Už tikrąją demokratiją” nariais. Bus diskutuojama apie pastaruoju metu masiškiausią antisisteminį judėjimą, kuris žinomas sąlyginiu „Occupy X” pavadinimu. Prieš savaitę vykusi LUNI diskusija paskendo abstrakčiuose samprotavimuose, tad antrajame susitikime tikimasi konkretumo. Susitikimas vyks naujoje vietoje – Energetikos ir technikos muziejaus turbinų salėje, Rinktinės g. 2, Vilniuje (netoli Mindaugo tilto).

 

Grupė „Už tikrąją demokratiją” siūlo 16:00 val. rinktis Rotušės aikštėje, o iš jos per Katedros aikštę keliauti į paskaitos vietą. Pakeliui praeiviams būtų dalinami informaciniai lapeliai apie „Occupy Wall Street” judėjimą. Negalintys pasirodyti 16:00 val. prie Rotušės, gali 17:00 val. ateiti tiesiai į Energetikos ir technikos muziejų.

 

Per visą pasaulį nusirito netradicinių protestų banga. Žmonės išėjo į gatves, susibūrė aikštėse ir ĖMĖ BENDRAUTI netarpininkaujant korumpuotai valdžiai, žiniasklaidai ar lyderiams. Jie nepatenkinti savo menku vaidmeniu visuomenės gyvenime, kuris apribotas kas kelerius metus vykdomais valdžios rinkimais; jie nepasitiki korumpuotomis partijomis ir politiniais judėjimais, išdavusiais paprastų žmonių interesus; jie abejoja ydingu atstovavimo principu grįsta parlamentine sistema ir jos sėjama visuotine apatija.

 

Mes – Lietuvos ir kitų Rytų Europos šalių gyventojai – esame įpratę žvalgytis charizmatiškų asmenybių, paskui kurias galėtume sekti ir tikėtis, kad jos viską už mus sutvarkys ir nuves į šviesų rytojų. Bet vėl ir vėl nusiviliame. Ar nepakankamai nudegėme, kad suprastume, jog UŽ MUS PAČIUS niekas musų gyvenimų nesutvarkys? Liaukimės žiurėję į TV ekranus, nustokime laukti eilinių rinkimų ir eilinės „tautos gelbėtojų” partijos.

 

Daugiau nei 20 metų už mus sprendė kiti žmonės. To rezultatas – apgailėtinas. Krizėje atsidūrė ne tik ekonomika, bet ir demokratija. Kas kitas gali ką nors pakeisti, jei ne mes patys?

 

FB grupė „Už tikrąją demokratiją" http://www.facebook.com/groups/uztikrajademokratija/

 

marksistu skaitymaiLapkričio 18 d. pradedami marksistinės (aktualiosios filosofinės, sociologinės, politologinės, teisinės ir kt.) literatūros skaitymai. Pirmasis skaitymas vyks Artotekoje (A. Strazdelio g. 1, prie Tamstos muzikinio klubo), penktadienį, 17 val. Paskaitų ir seminarų tikslas – plačiau pažinti kairiąją mintį ir sužinoti, ką konkretaus ir naudingo ji gali pasiūlyti mums šiais laikais.

 

Pirmajam užsiėmimui skaitysime ir aptarsime K. Markso ir F. Engelso "Komunistų partijos manifesto" pirmąją dalį „Buržua ir proletarai”.

 

Kviečiame ateiti! Naujienas sekite: www.marksistai.lt

Lietuvos Marksistų Lyga - Marksistai.lt

 

LUNI info

2011 11 16