Diskusija „Kodėl neveikia laisvoji rinka?”
švietimas

laisvoji rinka     Kovo 1 d., ketvirtadienį, 17 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į diskusiją „Kodėl neveikia laisvoji rinka?” Pranešėjas – ekonomikus mokslus krimtęs LUNI koordinatorius Darius Pocevičius – papasakos, kodėl neoliberalus laisvosios rinkos projektas neveikia visuomenėje, kurioje politinė ir ekonominė galia paskirstyta labai netolygiai. Diskusija vyks Energetikos ir technikos muziejaus rūsio salėje, Rinktinės g. 2, Vilniuje.

    

     Jau nuo A. Smitho laikų laisvosios rinkos idėja yra laikoma bene svarbiausia vakarietiškos visuomenės egzistencijos sąlyga. Daugelis ekonomistų įspėja, kad pažeidus esamus laisvosios rinkos principus, gali sugriūti visos visuomenės pamatai. Kita vertus, radikalūs laisvosios rinkos apologetai – anarchokapitalistai – atkakliai teigia, kad laisvoji rinka neegzistuoja nė vienoje šalyje. Jų manymu, laisvoji rinka susiformuotų tik panaikinus ekonomiką reguliuojančius valstybės įstatymus ir pačią valstybę.

    

     Kaip gi čia yra? Ar laisvoji rinka egzistuoja, ar ne? Jeigu laisvoji rinka egzistuoja – kodėl mes gyvename monopolijų, kurioms ji turėtų automatiškai užkirsti kelią, pasaulyje? Jei neegzistuoja – kodėl mes apie ją nuolat kalbame kaip apie realų faktą?

    

     Pranešėjas, rašęs disertaciją tema „Paklausos nustatymo modeliai rinkodaroje: palyginamoji įvairių teorijų analizė”, yra įsitikinęs, kad tobulos konkurencijos principu grįsta laisvoji rinka niekada neveikė ir vargu ar greitai ims veikti. Tai tik graži utopija, neįmanoma hierarchiniame ir itin asimetriškame politinės, ekonominės bei kultūrinės galios pasaulyje. Jo nuomone, dogma tapusi laisvosios rinkos idėja gali būti įgyvendinta tik egalitarinėje visuomenėje, kurioje visi rinkos žaidėjai turi daugmaž vienodą politinę, ekonominę bei kultūrinę galią.

     Renginys socialiniame „Facebook" tinkle: www.facebook.com


     LUNI info

     2012 02 29

     laisvoji rinka 1

 

Komentarai  

 
+5 # Ats: Diskusija „Kodėl neveikia laisvoji rinka?”kre Y-m-d H:i
LOL. Tai iš "diskusijos" pavadinimo matosi, kad laisvosios rinkos apologetai kaip ir nepageidaujami :)
 
 
0 # Kodėl?MaikU Y-m-d H:i
Cituojamas kre:
LOL. Tai iš "diskusijos" pavadinimo matosi, kad laisvosios rinkos apologetai kaip ir nepageidaujami :)


iš antraštės matosi, kad susirinks būrelis socialistų, marksistų ir kitų utopinių sistemų šalininkų.
 
 
-6 # Ats: Diskusija „Kodėl neveikia laisvoji rinka?”kro Y-m-d H:i
'Tobulumas' - tuščias žodis.'Tobulos' konkurencijos ir nereikia. Užtektų, kad Lietuvoje būtų bent jau tokia, kaip kad 'supuvusiuose' Vakaruose :(
 
 
+5 # kad Lietuvoje būtų bent jau tokia, kaip kad 'supuvusiuose' VakaruoseUpe Y-m-d H:i
Ir kokia gi ten konkurencija 'auksiniuose' Vakaruose? Norėtųsi, kad kažkiek papasakotumei kas ten daros, nes mes nežinom.
 
 
-1 # Apie supuvusius vakarusmazylis Y-m-d H:i
Emigracijos mąstai į ,,supuvusius'' vakarus rodo, kad žmonės tame tarpe ir iš Lietuvos mano, kad ten gyventi geriau. Išvažiuoja ir negrįžta.
Kita vertus ir anarchistinis judėjimas ten aktyvesnis.
 
 
-2 # Laisvoji RinkansyViktoras Butas Y-m-d H:i
kokia laisvoji rinka PERKI PARDUODI. spekulentas, GIMES. Girtas http://www.youtube.com/watch?v=hW0nkHhFPvM
 
 
0 # ATS: Diskusija „Kodėl neveikia laisvoji rinka?”hm Y-m-d H:i
kokia rinka ten kur monopolijos?