Gėjų eisena: dažniausiai užduodami klausimai
švietimas

FAQ        Man atrodo, jie nori „normalius“ paversti gėjais!

 

Vienas iš keisčiausių šūksnių. Ar kas nors kada nors abejojote dėl savo seksualinės orientacijos? Aš tai ne. Čia ne plaukų spalva, kad panorėjęs persidažytum. Gimęs heteroseksualiu, homoseksualiu nebevirsi (net jei labai norėtum). Tad laikas nustoti apie pavertimus ir konvertavimus.

 

Taigi gėjai turi visas teises – ko jiems dar trūksta?

 

Neturi, tikrai neturi. Pradedant šeimos kūrimu (dėl to, kokia ji turėtų būti ir ar išvis kažkas turi reguliuoti jos formą – atskira diskusija), baigiant paveldėjimo klausimais. Bet čia formalioji dalis. Problema, kad homoseksualus žmogus bus išjuoktas ar net sumuštas, jei klube nuspręs pašokti su savo partneriu; universitete/darbe iš jo bus pasityčiota net prasitarus apie orientaciją. Čia tik keli pavyzdžiai. Ar dar kyla klausimų apie lygybės egzistavimą?

 

O kam demonstruotis? Negi nėra kitų būdų kovoti už savo teises?

 

Kovos vyksta įvairiomis formomis. Eisena – tik viena iš jų (apie istoriją galit pasiskaityti labai detaliai). Esmė ta, kad eisena sukelia labai didelį šurmulį, kurio efektai:

 

– Žiniasklaida suvokė, kad ir žmogaus įvardinimas yra svarbus (kaip kad neetiška sakyti „storas“, o verčiau „apkūnus“), o gėjai yra ne gaidžiai, p*darai ar homoseksualistai, o homoseksualai. Kitas žingsnis – suvokti, kad egzistuoja ir lesbietės bei kitos seksualinio identiteto rūšys (LGBT – lesbian, gay, bisexual, transsexual).

 

– Žmonėms teko pamąstyti šia tema. Anksčiau ji lyg ir buvo „kol manęs neliečia, man neįdomu“. Dabar palies, nes vyks mano mieste. Ir šis efektas puikus, nes žmonės pamatė skirtumus: kad LGBT bendruomenė ir juos palaikantys kalba argumentuotai ir pasaulietiškai, o homofobai apsiriboja argumentais apie nusižengimą natūralumui bei dievams ir vaizdingu pasakojimu apie analinį seksą (tokiu vaizdingu, kad panašu, jog patys patyrę). Norom nenorom tenka pasirinkti vieną pusę.

 

– Iki šiol LGBT žmonės tiesiog neegzistavo. Dabar jie atsiranda ir kelia baimę: kažkas naujo ir nepažinto. Atrodo, kad gėjais tėra tik Simonko, Žilinskas ir Ruslanas. Eisenos metu paaiškės, kad tokių žmonių gerokai daugiau, o savo egzistavimu pasaulio pabaigos nesukels. Po trejų ar ketverių eisenų į jas dėmesį atkreips tik neonacistinė ir religinė žiniasklaida, kitiems renginys bus tiesiog smagus reginys, įsiliejantis į vasaros pradžios renginių puokštę :)

 

Vaikam bus trauma matyti nuogus tabaluojančius p*mpalus!

 

Turiu nuliūdinti – nei vieno nuogo kūno, nei juo labiau lytinių organų niekas nedemonstruos. Savo forma tai bus eilinė eisena!

 

Tai gal heteroseksualų eitynes organizuojam?

 

Eitynės yra viešo balso išreiškimo forma. Tokia pati kaip ir stacionarus mitingas. Tikslas visada tas pats – paviešinti grupės problemas tais atvejais, kai manoma, kad jos nežinomos. Savo problemas dėstė studentai, pensininkai, ūkininkai, menininkai, tikintieji (na, pastarieji gal šiaip skleidė religiją) ir t.t. Jei kažkam pasirodys, kad heteroseksualai diskriminuojami dėl savo seksualinės orientacijos – prašau, organizuokit.

 

Gėjai, pedofilai, pederastai, zoofilai – koks skirtumas?

 

Pasikartosiu. Gėjai – suaugę vyrai, kuriuos seksualiai traukia kiti suaugę vyrai (nusikalstamos veiklos nėra, kol tai vyksta abiejų pusių sutikimu; analogiška situacija ir su lesbietėmis). Pedofilai – asmenys, kuriuos traukia priešingos lyties vaikai (nusikalstama veikla pgl. įstatymus). Pederastai – asmenys, kuriuos traukia tos pačios lyties vaikai (t.y. homoseksualūs pedofilai - veikla nusikalstama). Zoofilai – asmenys, kuriuos traukia gyvūnai (irgi nusikalstama). Eitynėse iš paminėtųjų atstovaujami tik pirmieji. Nemaišykime terminų :)

 

O tai kodėl bažnyčia taip priešinasi? Ir politikai visi?

 

Nes ir bažnyčia, ir politikai sako tai, ką tauta nori girdėti. Kol dauguma yra nusiteikę homofobiškai (priežastys – istorijoje), tol ir šios dvi grupės, norėdamos įtikti, skleis pyktį prieš LGBT bendruomenę. Ispanija, nors ir be galo religinga, bet jau ir gėjų santuokas pripažįsta. O atrodo, kad Biblija visur ta pati...

 

Dabar visa žiniasklaida tais gėjais užkišta. Nebėra apie ką rašyti?

 

Jei niekas nesipriešintų, eitynės praeitų be šurmulio, pasirodytų tik vienas kitas spaudos pranešimas. Kaip sakė generalinio komisariato pavaduotojas, buzz’ą labiausiai kelia renginio priešininkai.

 
Geju eisenos schema
 

Jei liko neatsakyta į kurį klausimą, prašau rėžti, bendrom jėgom kažką sugalvosim. Ir išvis, eisenoje susirinks 80 žmonių, kuriuos saugos 800 policininkų nuo 1800 piktų skinų, 80 žurnalistų ir 180 kitų žioplių. Tai kieno ten eisena bus? :) Nueisiu ir aš. Jei pavyks prasibrauti, pabandysiu centrinėje dalyje pabūt – iš smalsumo ir iš noro palaikyti. O kurioje dalyje būsit jūs? (Taip, žinau, kad leidimas sustabdytas, bet esu užtikrintas, kad viską laiku sutvarkys ir renginys įvyks – mano žiniomis tas pats atsitiko ir Rygos eisenos metu).

 
2010 05 05

 

 

Komentarai  

 
0 # aaaaaaaaa Y-m-d H:i
O jei visuomene nenori eisenos? jei 70% gyventoju pasiako pries ja? tai reikia spjaut i ju nuomone? ar ju nuomone negalioja, nes jie "homofobai"? Seniau daugeliui zmoniu nusispjaut ant geju buvo - yra, nera, netrukdo, lietuviai jau tokie zmones, kad negali pakesti issisokeliu ir demesio reikalaujanciu marginalu. O dabar medija iki tiek uzbombardavo reikalavimais ir pamokymais kaip buti tolerastais, kad viskas veikia priesingai - zmonems kelia agresija ir pasipiktinima. dar vienas dalykas - 200 000 tukst. apsaugai renginio. argi negeriau butu tuos pinigus krizmeciu skirti kokios mokyklos ar ligonines remontui? Geriausia, aisku, butu ignoruoti rengini, pasivaiksciotu tusciom gatvem, butu neidomu, demesio nieks neatkreiptu ir neidomu pasidarytu patiems, bet taip nebus, todel ateisiu paziuret, ir kiausiniu atsinesiu. juokinga kai sako, kad per eisena nebus nuogumu ir ekstravagantisk u nuogimo apraisku, ta pati dare skinai pernai per eisena. praejo tyliai, zmonems patiko, siemet jau garsiau pasukavo, kitamet ir dainu bus kaip seniau. pedikai ta pati darys - siemet tyliai, dalis visuomenes atleis, kitamet jau gersiau bus, nuogiau ir t.t. nervina ir tiek.
 
 
0 # Gėjų eisena: dažniausiai užduodami klausimainuomone Y-m-d H:i
Gejus reikia gydyti. Jeigu geju eitynes del to ,kad sveikatos aqpsauga iskirtu eilute geju atvertimui i normalu zmogu as irgi prisijungciau prie ju eisenos. Jeigu eisana pasakyti ir pademonstruoti savo pydarastiskuma - tai eisnai gireztas NE.
 
 
0 # to aaaaakomentaras Y-m-d H:i
Yra toks daiktas, kaip konstitucija. Toks didis visuomenės žinovas ir tėvynės mylėtojas turėtų tai žinoti. Jei 70 proc. Lietuvos gyventojų nepatinka kai kurie konstitucijos straipsniai, jie turėtų rengti referendumą ir pakeisti konstituciją. Jei nepatinka Europa tai vėl gi - referendumas ir išstokit iš ES. Galėsit net į pasus seksualinę orientaciją nurodančius štampus sudėti, kad lengviau "destruktyvius elementus" gaudyti būtų.

O dabar matai konstitucija pas mus europietiška, o ne ruandiška. Žmonės naiviai tiki, kad ta konstitucija kažką reiškia, tai va ir rengia paradą. Jei ji nieko nereiškia, tai bent dėl tvarkos pakeiskit ją, kad visi žinotų, kas Lietuvoje laukiamas, o kas ne. Emigruos visi jums nepatinkantys ir galėsit sau ramiai gvyent.
 
 
0 # nananananana Y-m-d H:i
as tai ir nacius pederastais vadinu,ir jusu pasivaiksciojim a pederastu eitynem vadinau
 
 
0 # :)bitininkas Y-m-d H:i
"Gėjai – suaugę vyrai, kuriuos seksualiai traukia kiti suaugę vyrai"

Nėra paauglių gėjų? Nėra vaikų gėjų? Tik suaugę vyrai? :-) Labai prastas paaiškinimas, užtektų fakto, kad kai kalbama apie homoseksualumą turima omenyje lytis, o ne amžius. Potraukis amžiui yra chronofilija, tai atskira tema.
 
 
0 # ...Arturas Y-m-d H:i
Nzn nesuprantu kiek paciu eitiniu kiek zmoniu kurie pries eitines . Nesuprantu kam taip garsei skelbtsavo orentacija. Ir kam kitiem zmonem irodyneti kad ju normali orentacija . Nesam kiek vieni tiek kiti daro. Jei gejei nori kokia sventa daryti tai gal tegu kur koki sau festivali surenga kur gamtoi pasitusina . Zjbs bus kaip ir tiems kurie uz gejus ir tie kurie pries. Nes nieko teises pazalotos nebus
 
 
0 # ką jautoks Y-m-d H:i
koks čia proto bokštas į klausimus atsakinėja? gal geriau humoro vakaronėje dalyvautų?
 
 
0 # KovaKova Y-m-d H:i
Kažkas čia nesėkmingai bandė sujaudinti anarchistus kalbėdami apie tėvynę. Noriu priminti, kad Anarchistai ir komunistai neturi tėvynės. Jų tėvynė - pasaulis. Pradedant Žemės planeta ir visur, kur gali atnešt savo ideologiją. Jiems mažiausiai rūpi, ką galvoja lietuvis, ar lietuvių dauguma. Jiems reikia priešintis ir maištauti, keisti tradicijas. Jei bus antras Hitleris - aš jam tik paplosiu. Daugiau nėra komentarų. Puikiai suprantu, kaip jautėsi vokiečiai po I pasaulinio karo. Mažuma pradeda lipti ant galvos. Ar matėte Seime, kad mažuma priimtų įstatymus? Kodėl kai kurios mažumos tada gali būti kaip daugumos? Juolab, kad tai prieštarauja valstybės idėjai.
 
 
0 # Kazkoks marazmasmazylis Y-m-d H:i
Kokio velnio tūlam lietuviui apie žydrukus/es (rausvukes/ius) diskutuoti ?
Kas su kuo nori tas tegu ir miega. Žmonės iš Lietuvos bėga, nes valgyti už ką nusipirkt neturi, o čia keliamos kažkokios lovos problemos.
 
 
0 # .dodsangle Y-m-d H:i
Žmogau pasivadinęs Žygeiviu, baik šnekėti apie dalykus kurių neišmanai nė trupučio. Pederastija (gr. παίδ 'berniukas' + gr. ἐραστής 'meilužis') – homoseksualūs suaugusių vyrų santykiai su nesubrendusiais jaunuoliais. Senasis lotyniškas žodis pæderasta paimtas iš Platono veikalo „Puota“.

Šiuolaikinėse visuomenėse pederastijos legalumą kontroliuoja įstatymai.

Jei netiki wikipedia (kas yra visai natūralu) nueik į artimiausią biblioteką, pasiimk knygą Platonas "Puota", paskaityk pirmus 50-60 puslapių ir viskas paaiškės. Toliau gali neskaityti.
 
 
0 # Turiu klausimaHomofobas Y-m-d H:i
Turiu klausima.
Kaip jus manot, ar geju noras isivaikint vaikus is vaiku namu ar net juos PIRKTI is surogatiniu "mamu" yra normalus? Del surogatiniu mamu isvis absurdas.. Vaiko negalim uzsikyt, kaip kokios masinos fabrike. Argi cia morale? Kaip vaikui jaustis zinant, kad jis buvo nupirktas ir dabar auga ne su savo tevais?


P.S. Zinau, kad atsiras cia toks kur aiskins, kad heteroseksualai kartais musa vaikus ir pns. Tad atsakas ir jums - gal geriau tada ir kovokim su siom socialinem problemom? Nemanau, kad geju santuoku iteisinimas ir leidimas isivaikint isspres sias bedas. Dabar kazkokiu kompleksuotu tipu eisenos apsaugai ketvirtis milijono... Sunkmeciu... Galetu gejai biski solidarumo su tauta ir patys parodyt, o ne tik uz vaiku pasigviesima kovot.
 
 
0 # :(anarcho Y-m-d H:i
:sad:
 
 
0 # tegul zyviuojaKostia Y-m-d H:i
jie ta turi teise
 
 
0 # aaaaaaaaa Y-m-d H:i
tegul žygiuoja, bet apsaugą perkasi patys, o ne iš valstybės. tada pažiūrėsim kas bus
 
 
0 # PATRIOTASPLANAS Y-m-d H:i
Ar jūs žinote apie Gender loop ir Gender mainstreming programas? AR TIK NE ŠITO SIEKIA GĖJAI?
Kelios citatos iš šių prgramų:

Vienoje jau yra pavyzdinis vaikų darželis, kuriame vaikai perauklėjami: mergaitės pratinamos peštis ir apsiginti, o berniukai – rengtis princesėmis ir lakuotis nagus. Tai aiškus vaikų ruošimas lesbiškam ir homoseksualiam gyvenimo būdui.

Ispanijos socialistinė valdžia metrikacijos knygose žodžius „tėvas“ ir „motina“ pakeitė į „gyvybės pradininkas A“ ir „pradininkas B“. Škotijos sveikatos apsaugos ministerija taip pat nurodė vengti žodžių „tėvas“ ir „motina“, visus vadinti „globėjais“. Žodžius „vyras“, „žmona“, „sutuoktinis“ visuotinai keičia žodis „partneris“.

Britanijos Leiboristų partijai pavyko prastumti įstatymą, kad visos įvaikinimo agentūros, taip pat katalikiškos, privalo duoti vaikus homoseksualų poroms arba užsidaryti.

Šiandien Švedijoje sąvoka „šeima“ ištrinta iš įstatymų ir pakeista „namų ūkiu“. „Namų ūkiu“ laikomas ir lesbiečių, homoseksualų, kurie gali įsivaikinti, bendras gyvenimas. Kalba keičiama ir kitose šalyse.


Britanijos valdžia nurodė, kad vaikų darželių prižiūrėtojos negali vaikams girdint kalbėti apie „tėtę“ ar „mamą“, kad nesijaustų diskriminuojami homoseksualių porų įvaikinti vaikai.

Informacijos šaltinis - (GENDER MAINSTREAMING (Lyčių aspekto integravimo strategija)-NAU JA IDEOLOGIJA KOVOJE PRIEŠ SANTUOKĄ IR ŠEIMĄ
Inge M. Thürkauf paskaita Kaune, Šv. Kazimiero priorate, 2008 m. gruodžio 27 d. )
 
 
0 # pilietisprikolas Y-m-d H:i
„Nei Briuselis, nei mistiškoji Europa man neįrodys, kad analinė anga iš prigimties tinka lytiniam aktui, nes kai kam ta anga, kiek iš gydytojų žinau, paskui pradeda neišlaikyti to, kam ji prigimties skirta“, - sako kunigas Jonas Varkala.
 
 
0 # 'skinai"ple Y-m-d H:i
skinai sujuokino aukoja savo energiaj ne tam kam reikia

jie tikrai verti kabuciu ir dar didesniu
 
 
0 # o pa pakur? Y-m-d H:i
o kodėl po atsakymais nepridėtas užsakymo numeris?;-) ar čia koks kvailelis nemokamai pasaulinės revoliucijos labui darbuojasi?;-))
 
 
0 # kuo skiriasi baikeriai nuo gėjųnezinau Y-m-d H:i
Gal man gali kas nors paaiskinti kuo skiriasi baikerių paradas nuo gėjų parado?
 
 
0 # aaaaaaaaa Y-m-d H:i
nu paziuresim ar pedachistai padekos mentam uz apsauga, nes jei ne jie siandien butu mire :-)
 
 
0 # ŽyduiŽydui Y-m-d H:i
Mefisto grįžk į Izraelį.
 
 
0 # aaaaaaa Y-m-d H:i
juokinga kaip pedarchistai nuolat loja ant mentų, nors jie jiems nuolat kaulus išgelbsti :-)
 
 
0 # cccbbb Y-m-d H:i
O as vistiek manau - gejai, lesbietes yra tokie nenormalus kaip ir visi ...-filai. Tai iskrypimas, nenormalumas ar net psichine liga.