Ką daryti su fašistuojančiais interneto komentatoriais? Ogi nieko (Viešas laiškas)
laisvoji tribūna

alt       Gerbiamieji,   

      jūsų svetainė anarchija.lt prieš porą savaičių rašė, kad fašistuojančių skustagalvių maršą 2008.03.11 palaikė tik viena politinė jėga - „murzininkai”, o už jį pasisakė vos keletas vadinamųjų „patriotų”. Tai ne visai tiesa - jūs neatkeipėte dėmesio į gana nemažą internetinių komentuotojų armiją, kuri beveik kiekvieną neonacių eitynes smerkiantį straipsnį „papuošdavo” galybe piktų komentarų, kuriuos tikrai galima pavadinti fašizmo propaganda.


      Pavyzdžiui, 2008.03.20 delfi.lt patalpintas N. Vasiliauskaitės straipsnis „Lietuva IR fašizmas” susilaukė daugiau kaip 700 komentarų, kurių daugiau nei pusė vienaip ar kitaip palaiko šią trispalvėmis vėliavomis prisidengusią rudųjų šunų gaują. O visam komentatorių paradui vadovauja „moderatoriai” iš interneto svetainės patriotai.lt - „Žygeivis”, „Salvis” ir Co. Štai „Žygeivis” rašo: „Vengrai jau kyla, laikas ir mums - lietuviams - parodyti savo tvirtą valią bei ryžtą gyventi nevaldomiems raudonšiknių. Seniai jau laikas Lietuvą išvalyti nuo visų šitų komuniagų-kabėbistų ir kitų vagių”. Jam pritaria „vamzdis” (fašizmas pasaulį norėjo padaryti tik švaresnį”), „ups” (von visi iš Lietuvos - žydai, ruskiai ir visokie kitokie”) ir dešimtys kitų.  O Nemo” jau deda „gėlių vainikus prie pono Adolfo Hitlerio paminklo, už tai, kad jis paaukodamas savo gyvybę išvalė Europą nuo žydų ir komunistų”.

      Ką daryti su fašistuojančiais komentatoriais, kurie, prisidengę įvairiais slapyvardžiais, skleidžia tautinę ir rasinę neapykantą skatinančius pasisakymus? Kokia jūsų nuomonė šiuo klausimu?

      Domas Ladauskas      ***
      Mielas Domai,

      dėkui už laišką, parodantį gana pagrįstą Jūsų rūpestį dėl tautinės ir rasinės neapykantos sklaidos internete. Įdėmiai perskaitėme komentatorių žinutes po Jūsų minimu N. Vasiliauskaitės straipsniu ir turime Jus nuraminti: kol kas nieko baisaus nėra. Skaitant šias niekingas „internautų” rašliavas apima tik šleikštulys, palengva virstantis gailesčiu tiems mažaraščiams nacizmo, nacionalizmo ir tautinės valstybės apologetams. Šie žmonės nedaug kalti, kad pasidavė nacionalistinėms nuotaikoms, kurias ilgus metus skatino ir skatina mūsų valstybė, jau beveik du dešimtmečius propaguojanti tautiškumo idėjas. Juk tokias paprastas ir ypatingo proto nereikalaujančias tautinio identiteto idėjas greičiausiai priima neišsilavinusios, netolerantiškos ir propagandos atbukintos žmonių grupės. Taigi dėl neonacizmo sklaidos reiktų kaltinti ne vargšus liumpenus ar subkultūrinį jaunimą skustomis galvomis, o neturtingų gyventojų sluoksnių migraciją bei neperžiangiamas socialines atskirtis išprovokavusį globalujį kapitalizmą ir šovinistinę didžialietuvišką propagandą skleidžiančią valstybę.

      Ypač mus nuramino minėto straipsnio komentarai pačioje profašistinių rašliavų pabaigoje. Keletą jų ir pateiksime:

      d0ts, 2008 03 21 15:03
      Gėda man, kad lietuviai tokie pagiežingi, pikti ir nemokantys kultūringai, argumentuotai diskutuoti. Turiu įtarimą: jei ateitų koks „tautos vadas”, kuris teigtų, kad išnaikinus vieną ar kitą grupę žmonių, gyvenimas Lietuvoj pagerėtų, 98% delfi komentatorių jau žygiuotų gatvėmis su transparantais ir šūkiais „raus”.

      Durneliams, 2008 03 25 18:34
      Skustagalvių eitynės nieko be žalos Lietuvai neduos, ką jie apie save begalvotų. Vien tik žalą. Tai pusiau raštingi, primityvūs (pakanka pažiūrėti į komentarų stilių) ir agresyvūs snargliai, neturintys nei vizijos, nei potencijos jai įgyvendinti. Dabar sėdi ta durnelių šutvė prie kompiuteriu ir uoliai maigo mygtukus rašydami visokius niekus ir manydami, kad jie kažkas tokio svarbaus.  

      Vaje, 2008 03 25 18:44
      Skaitau ir žvengiu. Dalies komentarų toks stilius, kad ne visada suprantu, ką tie skusti mulkiai turi omenyje. Jie „daune” vadina straipsnio autorę. Oho, tai jūs, ponai fašistai, jau intelektualai? Mano nuomone, jums iki autorės taip toli, kaip šimpanzei iki Homo sapiens.

      Vadai?, 2008 03 25 18:57
      Viešpatie, koks tų nacių ir jų šalininkų stilius? Šūkiai, keiksmai, gera nuomonė apie save, kaip apie pasaulio bambą. Tai, vadinasi, čia paskutinė mūsų viltis, Lietuvos patriotai? Ar isivaizduojate Lietuvą, sekančią paskui tų nukvakėlių šutvę?

      Taigi į klausimą „Ką daryti su fašistuojančiais komentatoriais?” ramiai atsakome: „Ogi nieko!”. Truputį pasišlykštėti, o po to pasijuokti ir ironiškai pašiepti. Kiekvieną isterišką šūksnį paversti apgailėtinu farsu, o visus piktus grasinimus - nevykusiu cirko pasirodymu. Ironija ir sveikas humoras - tai geriausias ginklas prieš rimtuoliškus „patriotų” žaidimus žaidžiantį karštakošį jaunimą.


                                            
alt
                                                                                                                      www.rytisalekna.lt


      Pagarbiai,
      anarchija.lt redakcinės kolegijos vardu - dp
      2008.04.07

 

Komentarai  

 
0 # leiskim smurtauti?evaldas Y-m-d H:i
Jei teisingai suprantu nuskambėjo pasiūlymas nieko nedaryti, kai matai ką nors šalia smurtaujantį... Fašistuojantys komentatoriai smurtauja: plūstasiir įžeidinėja, gal aš ir negerai elgiuos, bet autobuse jei kas nors šalia manęs taip elgiasi - bandau sudrausti. Kelionė tuo kartu malonesnė nepasidaro, bet kai kitą kartą važiuoju su tais pačiais žmonėmis, drausti nebetenka. mano patirtis sako, kad tie žmonės kurie linkia nieko nedaryti kai kas nors šalia smurtauja plūsdamasis ir užgauliodamas, paprastai nieko nedaro ir kai šalia ką nors tiesiog muša - autobusuose pasitaiko ir šito :sad:.Gerai, kad ašdar tokio amžiaus, kai galiu apsiginti, ar ką nors užsistoti.
Taip yra realiam gyvenime, internete kiek kitaip, burnotojo už čiupros nepagriebsi ir nepapurtysi, bet manau svetainės šeimininkai turi galimybę ir pareigą juos užčiaupti. Jei jie to nedaro, pvz., taip elgiasi "lietuvos rytas", beje ir pats kartais publikuojantis rasistinius rašinius reikia drausmint tos svetainės šeimininkus.
Yra dar viena problemelė - ką daryt su tais katrie siūlo nieko nedaryt su smurtininkais, manau nieko esu kantrus galiu palaukt, kol jie gaus nuo savo ginamųjų galvon, neblogai pažįstu bent Šiaulių fašistėlius, nestabdomi anie įžūlėja, ir atsiprašymais, ką yra darius anarchija.lt anų nesustabdysi. Yra toks pokštas: "mušimas per galvą paprastai pažadina intelektą" bet geriau pradėt mąstyt, kol tavęs dar nemuša.
 
 
0 # kEA Y-m-d H:i
"Juk tokias paprastas ir ypatingo proto nereikalaujanči as tautinio identiteto idėjas greičiausiai priima neišsilavinusios..."
jei žmogus patriotas, nereiškia,kad jis neišsilavinęs ir nepriima kitų idėjų ar negerbia kitų rasių atstovų.ne visi patriotai - skinai ir garbinantys fašistinį/nacio nalsocialistinį mėšlą.

po šių metų eitynių, manau,kitąmet tokia situacija nebepasikartos. valstybė imsis visų įmanomu priemonių sustabdyti fašistaujantį jaunimėlį.
Portalo administratoria i neatlieka savo darbo ir netrina komentarų, nors tokia prerogatyvą savo kompetencijoje turi.taigii, veikiau reikėtų kreiptis į tinklapio administratoriu s,kad akyliau prižiūrėtų interneto erdvę puošiančias žinutes....
 
 
+1 # To EABitininkas Y-m-d H:i
Policija ir toliau leis rasistams netrukdomiems siausti Lietuvoje


http://www.lrytas.lt/-12073174921205091258-p1-Lietuvos-diena-Policija-ir-toliau-leis-rasistams-netrukdomiems-siausti-Lietuvoje-video.htm
 
 
0 # cmokintojascmokis Y-m-d H:i
po dideli raudona by-bi jums i burnas.
 
 
0 # Netinkama?Dora Y-m-d H:i
Kažkaip labai įdomiai skamba teiginys, jog internetinių portalų administratoria i nesinaudoja savo teisėmis ištrinti tam tikrus, jūsų nuomone, "netinkamus" komentarus. Bet palaukit, mielieji, ar Lietuvoje jau nebėra žodžio laisvės? Kokį komentarą galima vadinti netinkamu? Kiekvienas komentaras tai tiesiog žmogaus moralės ir identiteto reikalas ir nesvarbu kokiame intelektualinia me lygyje tai yra išreiškiama, bet tai vis tiek nuomonė, kurios negalima vadinti netinkama. Nepriimtina, taip aš sutinku, bet netinkama tikrai ne. Ar tik jūs, „tolerantiškai“ nusiteikią jaunuoliai (nors ir negerbiantys kitaminčių nuomonės ir pilantys visokį šizą dar labiau, nei visi „naciai“ ar „fašistai“, kaip sakot) gali rašyti, kartais net sveiku protu nesuvokiamus, visa nepagrįstus komentarus, kurie būną, galbūt daug ilgesni, intelektualinėm is frazėmis nusagstyti, tačiau bendrame kontekste daug bukesni nei tų patriotiškai nusiteikusių vaikinų ir merginų komentarai? Skaitytojas pats atsirinks kas jam tinkama o kas ne, kodėl visada turim matyti tik vieną pusę, būtent tą pusę kuri yra „tolerantiška“, kosmopolitiška ir visuomeniniai bandai priimtina?
 
 
0 # cenzuraVilma Y-m-d H:i
Komentaru trynimas, tai kaip kas besakytu, vis tiek yra cenzura.
Atvirksciai reiktu siekt, kad ish vis nieks nieko netrintu niekur, nes komentarai tai visuomenes veidrodis ir VoX populi
Blogis tame dabar lietuvishkoj medioj, kad vienu komentarai trinami, kitu ne ir komentarai moderuojami formuojant neteisinga vaizda apie viesha liaudies nuomone.
Pvz. mane delfis karts nuo karto uzhbanina ir net kartais nesuprantu uzh ka, nes tokiu blevyzgu kaip tas naciu tabunas, niekad nerashau...
 
 
0 # EvalduiVilma Y-m-d H:i
Gyvenime duodi chuliganui I snuki, virtualioj erdvej kali komentaru I komentara.
Cenzura, tai apsimetinejimas , kad nera tos nuomones, nera tokiu zmoniu.
Ash pvz. noriu pilno vaizdo kokie morozai Lietuvoj gyvena ir kiek jie aktyvus. Ir geriau apie tai suzhinot virtualiai, nei realiai…
 
 
0 # smurtasevaldas Y-m-d H:i
duot į galvą ir sukelt muštynes nėra išeitis, paprastai stengiuos tik nuramint. pvz., išsodint iš autobuso, esu vienam nuspaudęs nosį to pakako, kad anas suvoktų, kad negerai elgiasi. Kkomentaras kuriuo smurtaujama nėra pasisakymas, psichologiniam smurtui netaikoma žodžio laisvė, jei žmogus elementariausia i, pristigęs žodžių ir argumentų išsiplūsta tai galima nutylėt ar apsiribot pastaba, bet jei plūstamasi ir grasinama, kad daryt psichologinį spaudimą, kaip kaddaroma šūkaliojant rasistinius užgauliojimus, tai turi būt nutraukiama. Smurtą reikia stabdyt. ir tai ne cenzūra o smurto stabdymas, palikdami užgauliojimus kaboti užrašytus virtualioj erdvėj, ar ant tvoros leidžiame tų žodžių autoriui toliau smurtauti, prisidedame prie nusikaltimo.
 
 
0 # EvalduiVilma Y-m-d H:i
Stabdyt smurta realiai galima, tik situacijose, kurias mes patys galim kontroliuot. Pvz. ishtrint komentara ish savo personalinio blogo, ar forumo, bet visokie "moderatoriai" ish korporaciniu media tinklapiu, tai ta "valyma" panaudoja ir shiaip "valymui"
Patikrink dabar, kas ka ir uz ka istryne.
Sakys, "MES necenzuruojam, MES stabdom smurta"
Va delfis , tai ish vis uzhbanino 1 men. uzh kazkokia koncervatoriu politikos kritika, ai va , kad tautininkus su visais fashiais i partija prijungt ruoshesi:-)
O, kazkada man delfi patiko, kad komentaru beveik netrindavo:-)
Bernardinai pvz. tekstai lyg ir geri, bet bent anksciau, tai trindavo ishsijuose religininkus kritikuojancius komentarus, tai dabar as is vis beveik nebesilankau. Kazkaip vis tiek tas trinimas ar baninimas zmoniu yra nejauku.
Aishku yra ir chuliganizmas, piktybinis erdves 'uzhkishimas" postinimas pastinant visokius hieroglifus, nesusijusia info, shiaip keiksmai, be jokios aishkios minties , tai jo turetu but valomos, kaip shiukshles.
 
 
0 # NepatenkintiemsHmz Y-m-d H:i
Nepatenkintiems "žodžio laisvės varžymu" ir "cenzūra" rekomenduoju pasiskaityti Konstitucijos 25 str.:

"Laisvė reikšti įsitikinimus ir skleisti informaciją nesuderinama su nusikalstamais veiksmais - tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymu, šmeižtu ir dezinformacija. "
 
 
0 # konstitucijos zinovuiVilma Y-m-d H:i
Jo, informacija taip ir skleidziasi komentaruose. Koks durnius ish vis komentarus vertina kaip informacija?
Taigi ir shyzikai komentuoja, ir shiaip ligoniai...
Isitikinimai, tai kaip juos apibrezht? Morozas rashineja kazhka, peza, tai dabar taikom Konstitucija, nes jis reishkia isitikinimus? Kad juos reiksht ir skleist, reik juos turet:-)
Tai jei taip tiesmukai ta LK straipsni pritaikius, tai puse interneto uzhbanint reiktu su 90 proc internautu., nes nieks nieko daugiau komentaruose ir nedaro, kaip vieni ant kitu (socialines, tautines ir t.t.grupes) "varo".
Tas straipsnis taikomas, kai yra organizuota propaganda. Pasiskaitykit konstitucijos ishaishkinimus tuo klausimu, nes dedes kas ja sukure, patys dar ja studijuoja ir vis nesusitaria...
O politikai tai ish vis tuos komentarus uzhdraustu, nes tas yra baisiausias peilis jiems, ju piaras labai pabrangsta, jei koks kaimynas, ar koks darbuotojas ataskaita ant jo parasho,ir beja, tais atvejais kazhkaip zmones labai patiki gandais ir pliotkais ir tai priesh rinkimus jiems yr peilis.
Paprasciausiai ziurekit kas labiausiai internautu atsakomybe sugriezhtint nori, tai tiems labiausiai ta komentavimo laisve ir kenkia.
 
 
0 # cenzūraŽ. Y-m-d H:i
Pritariu, kad komentarų, nesvarbu, kokie jie, trynimas yra, iš esmės, cenzūra ir bandymas apsimetinėti, kad „nepalankios“ nuomonės neegzistuoja. Jei mes pasisakysime už dešiniųjų komentatorių replikų šalinimą iš internetinės erdvės, vargu ar galėsime piktintis, kai bus imta šalinti ir mūsų, kairiųjų/anarch istų, komentarus, nes valdžiai, korporacijoms ir etc. jie tiek pat „nepalankūs“ bei nepageidaujami, kaip ir "kolegų" marozų, fašistų bei kitų. O dėl konstitucijos.. . na, kiek keistoka anarchistams prikišinėti konstitucijos nesilaikymą :-)
 
 
0 # laisvė nėra atsakomybės stokaevaldas Y-m-d H:i
trynimas nereiškia kad kažikas neegzistuoja, tai reiškia kad kai kas netoleruojama, ir jei, pvz., bernardinai netoleruoja bedievybės tai anų reikalas, aš savo namuose netoleruoju rūkymo, niekur netoleruoju nacių,Yra ir manęs nemėgstančių :-), bent keliolikos valstybių spectarnybos nemėgsta manęs o man nusišikt ant anų... . kol anie neperžengia mano erdvės, tegu gyven, bet jei kuri nors svetainė laiko rasistinius pasisakymus, man palengvės jei ana užlūš :-). Ką apie tai mislij kokia nors konstitucija man neidomu, bo aną taiko berniukai su guminėm lazdom ir tie patys spectarnybų geniukai, savo teises aš prižiūriu pats, viena iš jų gintis nuo nacių. kai kas bando aiškint kad nacizmas irgi turi teisių? aš manau kad po milijonų nužudytų - ne.
 
 
0 # naciai ižūlėjaevaldas Y-m-d H:i
mačiau šį ryt kelis, ir "baltos jėgos" lipduką autobuse man tai neprimena žopdžio laisvės kaip ir masinės kapavietės prie beveik visų Lietuvos miestelių.
 
 
0 # Reikia smerkti vsus nusikaltėliusJuozapas Y-m-d H:i
Smurtas, teroras,nekaltų žmonių , tautų ir valstybių naikinimas yra didžiausi nusikaltimai. Todėl aš manau kad pagal nusikaltimų skaičių pirmoje vietoje komunistai, antroje- "amerikonai" ir trečioje -naciai,galima pridėti dar krikščionis. Visą šitą turi paskaičiuoti ir įrodyti faktais ir skaičiais mokslininkai. Visi kiti kaltinimai be pagrindo yra paprasčiausiai amoralus šmeištas.Reikia teisingumo, kitaip - kiršinimas.
 
 
0 # ką įrodytievaldas Y-m-d H:i
mokslininkai turi įrodyti, tavo Juozapai hipotezę? manau savo teiginius turėtum pagrįsti pats. manau tarp tavo nurodytųjų įsiterptų Katalikybė, su kryžiaus karais, inkvizicija ir kontrreformacij a, tilptų ir protestantai, rastų savo vietą islamas ir dar kelios religijos daug kam vietos atsirastų tam sąraše į kurį traukčiau kaltus dėl tūkstančių išžudytų, tarp kitko turbūt nesiimčiau priskirt aniem numerių, bo sunku būt nustatyti kam uižrašyt kai kuriuos nusikaltimus... . o mokslinykai? anie sugeba įrodynėt ir susiet pačius įvairiausius dalykus, pvz., kaukolės formą su vieta visuomenėj, bet aš nesiruošiu net ginčytis su tokiais mokslinykais.
 
 
0 # 2 Ž.Hmz Y-m-d H:i
[Jei mes pasisakysime už dešiniųjų komentatorių replikų šalinimą iš internetinės erdvės, vargu ar galėsime piktintis, kai bus imta šalinti ir mūsų, kairiųjų/anarch istų, komentarus]

Matau, kad tu tyčia ar netyčia viską suplaki į vieną krūvą - tiek neapykantą kurstančius komentarus ("žydai lauk", "mušk negrus", "Hitleris gerai darė, kad ...") ir komentarus, kurie nėra nei šmeižikiški, nei kitokiais būdais pažeidžiantys LR įstatymus. Jei rengiesi skleisti kairiosios pakraipos šmeižtą ir neapykantą - taip, turėtum susitaikyti ir su tavo komentarų trynimu.
 
 
0 # to hmzŽ. Y-m-d H:i
Nu kad neplaku nieko. Tiesiog nematau prasmės trinti kokius nors komentarus. Kad ir kokie jie bebūtų - galima atsakyti ir taip parodyti, kad jie nėra pagrįsti, o ne tiesiog imti ir ištrinti. Aš už trynimą tik tokiu atveju, kai yra prirašoma bet kokių raidžių ar vien keiksmažodžiai ir t.t. Žodžiu tada, kai komentaru net nebadoma kažko pasakyti, o tiesiog teršiama virtuali erdvė.
 
 
0 # mmBora Y-m-d H:i
Kuo toliau,tuo labiau mūsų visuomenėje negali jaustis saugus.Tai tik įrodo.
 
 
0 # Dėl fašistuojančiųtikras lietuvis Y-m-d H:i
Išpūstas burbulas ir daugiau nieko - juk absoliuti dauguma tų vaikinukų veiksmų kovo 11d.buvo teisingi ir teisėti.O klaida reikia laikyti kaukoles ir kaulus,svastika s,netinkamus žodžius.Todėl ir komentatoriai,t ai suprasdami,tuos vaikinukus daugiau palaiko,o ne puola smerkti,kaip,pv z.,šio str.autorius,ku rio beatodairiški smerkimo veiksmai yra,aišku,kenki mas Lietuvai ir niekas daugiau. Nebent žmogelis yra dar per mažo proto ir dar kada nors suaugs.
 
 
0 # galiu pasakyti ta patiZig Y-m-d H:i
Galiu pasakyti ta pati apie labai grazius komentarus valstybes pusei ir komentatoriu.Ja igu protingi,tai patylekit,o jaigu tokie pat durniai esat ,tai ir nekomentuokit cia .