Vladimiras Laučius apie politines davatkas
politika
1. Išvydę televizijos laidoje piktą moterį moralizuojančia veido išraiška ir maitvanagio žvilgsniu, greičiausiai įsitikinsite, jog ji – už abortų draudimą.

2.
Mūsų dienų davatkai žmogus yra arba nėščias, arba nenėščias; visa kita – ne taip svarbu.

3.
Šiuolaikinės davatkos mąstymas – akušerinis, o ne filosofinis.

4.
Diskusijose davatkos žvelgia anaiptol ne į akis – jos spitrijasi gerokai žemiau.

5. Davatka
įkūnija žmogaus tipą, kuris viską stebi, gaudo gandus, visur kiša savo smalsią judrią nosytę ir ilgus, landžius, parazituojančius ne savo reikaluose čiuptuvus.

6. Davatka - toks
miniatiūrinis George‘o Orwello visa matantis Didysis brolis.

7.
Davatkai tiesiog maga lįsti po svetimomis antklodėmis, ir ji nė kiek neabejoja, kad tą patį gali bei turi daryti valstybė.

8. Davatkai
lytinis aktas turi turėti tik vieną tikslą – pratęsti giminę.

9.
Šiandienės davatkos argumentus prieš abortus persmelkia pamatinė prielaida, kad vyro ir moters santykiai, nesibaigiantys jų svajonėse nėštumu, yra nuodėmė.

10.
Už abortų draudimą valstybės lygiu kovojanti šių dienų davatka bruka kaip gyvenimo ir mąstymo būdą savo įpročius, kalendorių ir naktinius.

11.
Politikai, besitikintys laimėti daugiau balsų padedami fanatikų minią užvedančio davatkų kranksėjimo, užsiima politine akušerija.

12.
Šitokį valstybės kišimąsi į privatų gyvenimą sankcionuojantys politikai kuria paternalistinę valstybę, kurios atraminė prielaida – visuomenės moralinis ir protinis nebrandumas.

13.
Žmonėms nereikalinga paternalistinė valdžia, kuri spręs, kaip jiems elgtis lovos reikaluose ir kada gimdyti.

Parengta pagal V. Laučiaus straipsnį „Abortų draudimas, davatkų šėlsmas”, www.alfa.lt
Parengė dp

2008.05.06

Vladimiras Laučius - žurnalistas, politikos mokslų magistras, Žinių radijo politikos apžvalgininkas, žurnalo „Veidas" apžvalgininkas, knygos „Maištas prieš protą" (2005 m.) ir įvairiuose leidiniuose publikuotų politologinių straipsnių autorius, dviejų mokslinių straipsnių rinkinių sudarytojas ir vienas iš autorių.

 

Komentarai  

 
0 # 11 Y-m-d H:i
Na, issiaiskinau, kad as jau beveik davatka... Na protingieji zmones apsvieskit vargsa neismaneli , tai koks gi tas tikrasis lytinio akto tikslas?
 
 
0 # :)Bitininkas Y-m-d H:i
Yra daug tikslų ,jei negirdėjai, ir žmonės tuo sėkmingai naudojasi: malonumas, nėštumas...
Tikrojo tikslo nėra, kiekvienas pasirenka pagal save, jei jam valstybė neužkabina grandinės ir nelepia ką šiuo klausimu daryti.
 
 
0 # 1-am davatkaien arche Y-m-d H:i
Na štai, dabar reikės aiškinti, kas toks orgazmas ir su kuo jis valgomas...
 
 
0 # 11 davatka Y-m-d H:i
Hm, na knygutej pavadinimu "Biologija" teko skaityti, kad palikuoniu susilaukimas ir yra lytinio akto tikslas, o vat malonumas tik motules gamtos sukurta priemone skatinanti si tiksla igyvendinti... Ar klystu?
 
 
0 # 1-amHmz Y-m-d H:i
"Hm, na knygutej pavadinimu "Biologija" teko skaityti, kad palikuoniu susilaukimas ir yra lytinio akto tikslas, o vat malonumas tik motules gamtos sukurta priemone skatinanti si tiksla igyvendinti."

Gamtoje nėra jokių "tikslų", kaip nėra ir "Dievo plano" - visa tai tėra žmogaus proto išvedžiojimai. Gamtoje yra tik priežastys ir pasekmės - pvz, galima teigti, kad puodukas krenta ant žemės dėl gravitacijos, bet nesąmonė sakyti, jog gravitacijos tikslas yra puoduko kritimas.
 
 
0 # 11 Y-m-d H:i
Na o jei gu zodi tikslas pakeistume prasme/paskirti s/butinybe/esme ?
 
 
0 # 1-amHmz Y-m-d H:i
"Na o jei gu zodi tikslas pakeistume prasme/paskirtis/butinybe/esme?"

Kas yra paskirtis? Kai kalbame apie žmogaus pagamintą daiktą, suprantame, kad jo paskirtis - atlikti tas funkcijas, kurioms jis buvo sukurtas. O kokia prasmė vartoti šią savoką gamtai, kurios joks barzdotas džentelmenas nekūrė, pasidėjęs prieš save brėžinį su nurodytomis detalių paskirtimis?

Galbūt pasidarys aiškiau, jei pasakysiu taip: kol mes kalbame apie vieno ar kito daikto/reiškini o priežastinius/f unkcinius ryšius su kitais daiktais ar reiškiniais (pvz, gravitacija paaiškindami dangaus kūnų judėjimą), tol viskas gerai. Blogai būna, kai šie objektyvūs dalykai pradedami maišyti su poezija (esme, tikslas, prasme).

Grįžtant prie tavo paminėto pavyzdžio su "lytinio akto tikslu" - šitas teiginys nukabintas nuo lempos. Mes galime moksliškai patikrinti, ar lytiniai santykiai susiję su dauginimusi, ar jie teikia pasitenkinimą ir pan, bet tikslo paieškos lieka už mokslo ribų.
 
 
0 # 11 Y-m-d H:i
Na gryztant i pradzia, e as si teigini nukabinau nuo svestuvo, jis gi tekste paminetas: "Davatkai lytinis aktas turi turėti tik vieną tikslą – pratęsti giminę"
Su kuo as buciau linkes sutikti, o kodel ne?

O toliau tesiant diskusija del tikslu ir paskirties, cia galbut paciu zodziu apibrezimo problema?
Na, bet pvz ju lytiniai organai turi paskirti?
Tai gerai, galim mesti is galvos ta moksla (vis tiek jis gali apibrezti tik tai kas materialu) ir toliau nevarzomai filosofuoti :-)
 
 
0 # OiBitininkas Y-m-d H:i
Lytinis aktas gali privesti iki apvaisinimo, bet nebūtinai, tas pats su malonumu. Gyvūnai pvz. užsiima analiniu, oraliniu seksu, masturbacija ir tt. Lytiniai santykiai naudojami ir kaip statuso, santarvės palaikymo įrankis ir tt. ir pan. Taigi, tų esmių ir tikslų yra daug, individas renkasi ką iš galimų variantų pasirinks kaip savo tikslą, prasmę...
 
 
0 # 11 Y-m-d H:i
Na taip gyvunai tu uzsijama, bet nepamirsta ir apvaisinimo. (Kas visgi manyciau yra svarbiausia)
 
 
0 # :)Bitininkas Y-m-d H:i
Dažniausiai nepamiršta, bet išimčių būna. Man apvaisinimas nėra svarbus net truputi, palieku tai kitiems, laisvė rinktis.
 
 
0 # gerai :)skeptikas Y-m-d H:i
"išvydę televizijos laidoje piktą moterį moralizuojančia veido išraiška ir maitvanagio žvilgsniu, greičiausiai įsitikinsite, jog ji – už abortų draudimą." - labai tikslus M.A. Pavilionienės išvazdos aprašymas, tik dėl abortų autorius nepataikė. Hehehe
 
 
0 # 1-amHmz Y-m-d H:i
"Na gryztant i pradzia, e as si teigini nukabinau nuo svestuvo, jis gi tekste paminetas"
Aš turėjau omeny frazę tavo biologijos vadovėlyje.

"Na, bet pvz ju lytiniai organai turi paskirti?"
Ne. Jie atlieka kažkiek _funkcijų_, bet neturi jokios paskirties.
 
 
0 # 11 Y-m-d H:i
Kuo skiriasi funkcija nuo paskirties?
 
 
0 # 1-amHmz Y-m-d H:i
Žodis "funkcija" reiškia objekto atliekamus veiksmus. Pavyzdžiui, seksas atlieka šias funkcijas:
a) suteikia malonumo
b) pratęsia giminę.

Kiekvieną iš šių funkcijų tu gali patikrinti asmeniškai ir įsitikinsi, kad aš nemelavau. Galbūt aš kažką praleidau, ir tu pastebėsi dar vieną sekso funkciją.

Bet kai kas nors ima kalbėti apie sekso paskirtį, jis neturi omeny objektyvaus sekso atliekamų funkcijų išvardijimo. Paprastai kalbos apie paskirtį yra tokios: "X paskirtis yra Y. Viskas, kas nėra Y, yra X naudojimas NE PAGAL PASKIRTĮ". Suprask, toji paskirtis yra nuleista kažkur iš dangaus, nuo dievo, o ne išsiaiškinta, stebint realius reiškinius.
 
 
0 # 11 Y-m-d H:i
Na belieka sutikti, kad nera didesnio malonumo, nei malonumo pratesian gimine :-) Bet vis tiek as gimines pratesima laikau virsesniu, nes jei tai butu nemalonu, vis tiek tektu tai daryti... Ir siap salutinis klausimas tau "Hmz" kuo tas dievas taip uzkliuvo?
 
 
0 # 1-amHmz Y-m-d H:i
"Bet vis tiek as gimines pratesima laikau virsesniu, nes jei tai butu nemalonu, vis tiek tektu tai daryti"

Taip, TAU giminės pratęsimas ATRODO viršesnis, nes tau norisi turėti vaikų. Kitiems tai gali būti neaktualu - jų prioritetai bus kiti.

"Ir siap salutinis klausimas tau "Hmz" kuo tas dievas taip uzkliuvo?"
Dievą šiuo atveju paminėjau kaip būdą racionalizuoti savo nuomonę; lygiai taip pat galėjau pasakyti "gamta". Argumentas, kad tas ar anas dalykas esantis "prieš dievo valią" eina koja kojon su argumentu, kad tai "pažeidžia gamtos dėsnius". Tiek dievas, tiek gamta čia tiesiog būdai įtvirtinti savo asmeninę nuomonę kaip neva objektyvų dėsnį.
 
 
0 # 11 Y-m-d H:i
Taip, MAN ATRODO. As visiskai neturiu nieko pries tuos, kuriems tai neaktualu. Na bet ir juk dvirati galima pasikabinti ant sienos ir teigti, kad pagrindine jo funkcija - buti interjero detale...
O kuo itvirtininamas objektyvus desnis?