2008 m. gegužės 9-oji: nacistiniai vandalai ant Žaliojo tilto (foto)
politika

      Iš ketaus išlietos skirtingų autorių skulptūros "Žemės ūkis", "Pramonė ir statyba", "Taikos sargyboje" ir "Mokslo jaunimas" ant Žaliojo tilto Vilniuje stovi nuo 1952 metų. Keturias figūrines grupes kūrė žinomi pokario lietuvių skulptoriai: Juozas Mikėnas, Juozas Kėdainis, Bronius Pundzius, Bronius Vyšniauskas ir Napoleonas Petrulis. Sąjūdžio metu šias tilto skulptūras, kaip socialistinio realizmo reliktą, buvo siūloma nugriauti. Tačiau dalis visuomenės ir intelektualų pasipriešino šiam sprendimui. Skulptūros išliko. Iš dalies jos atspindi to laikotarpio oficialiąją skulptūrą, socialistinio realizmo stilistiką ir tematiką, tačiau šiame ansamblyje išlikę ir prieškario Kauno meno mokyklos plastikos elementų, J. Zikaro bei kitų dėstytojų kūrybos ženklų. Todėl šiuolaikinis žiūrovas turėtų tolerantiškai vertinti šį vienintelį tokios plastikos ir žanro Vilniuje skulptūros palikimą. (Dailė 2006/1)                                                                    


                       


                                             


                       

 

Komentarai  

 
0 # apgailėtinaevaldas Y-m-d H:i
Valdžios globojami naciai toliau įžūlėja...
 
 
0 # akmenu sodaskolukio pirmininkas Y-m-d H:i
komunistai valdzioj ir globoja nacius?
nesvaik
atsibusk jus su kirkilu ir amb raka ranka plaunat
 
 
0 # nenustebčiauevaldas Y-m-d H:i
nenustebčiau ugu savanorių darbas... a valdžia ta pati merikietiška...
 
 
0 # sveikinumindangan Y-m-d H:i
pagaliau atsiranda nors kiek aktyvesnio jaunimo, kuris nebijo parodyti ką galvoja, nors priemonės, aišku, ginčytinos..
 
 
0 # CheComandante Brigadier Y-m-d H:i
Kaip čia dabar - nacistiniai vandalai? Kas čia per formuluotė? Nuo kada nemėgti sovietinės simbolikos ir su sovietais susijusių "meno" elementų yra vadinama nacizmu? Jie juk okupantai. O kairuoliški vandalai-anachr istai geriau? Kurie vandalai geresni? Kas duoda daugiau pinigų?
 
 
0 # 2 Comandante BrigadieHmz Y-m-d H:i
Jei nagai niežti kariauti su statulomis, tą reikia daryti civilizuotai: kreipiantis į savivaldybę, inicijuojant viešą diskusiją ir pan. Tas, kuris to nesuvokia ir gadina jam nepatinkančias skulptūras, pelnytai vadinamas vandalu.
 
 
0 # nu ir geraizigmas Y-m-d H:i
pyzdon tuos komuniagas
 
 
0 # Comandantei Brigadieriuien arche Y-m-d H:i
Nemėgti sovietinės simbolikos ir su sovietais susijusių „meno” elementų reiškia būti homus antisovieticus. Tačiau tie homus antisovieticus, kurie savo neapykantai išreikšti naudoja nacistinę simboliką ir grasina bombomis, vadinami neonaciais. Ir užteks tos senos kvailos dainelės apie nacistinę svastiką kaip „saulės ženklą” arba senovės lietuvių mitologijos simbolį.
 
 
0 # en anarheijuoziukas Y-m-d H:i
ir uzteks tos senos kvailos daineles apie kuji su pjautuvu besipuikuojanci us ant tos skulpturos virsaus kaip apie ,,isgelbetoju" simboli.
 
 
0 # CheComandate Brigadier Y-m-d H:i
Nepalaikau naciu. Bet visada maniau, kad lietuviu anarchistai yra geriau informuoti anarchistai, nei tarkime, italu ar amerikieciu, nes patyre socializma is vidaus ir turetu itariau ziureti ne tik i ivairias svastikas, bet ir i abrozdelius tam tikru veikeju.
 
 
0 # comandantei brigadier'uiVilma Y-m-d H:i
Lietuviai anarchistai socializmo nepatyre, patyre raudonosios biurokratijos ir Valstybinio kapitalizmo diktatura.
Kaip comamdante, tai ne tik apie macheterus paskaityk, bet ir Chomskio rashtus:-)
 
 
0 # 11 Y-m-d H:i
Pala pala, del svastikos, tai gali buti induizmo religijos simbolis, o senoves baltu tikejimo (gamtameldziu)t ai jau ne?
 
 
0 # šlykštuevaldas Y-m-d H:i
bailių girtų smurtautojų tai simbolis, žudžiusių beginklius senius, moteris vaikus.
 
 
0 # ....to šlykštu Y-m-d H:i
sneki apie kara?
 
 
0 # naciai bjauruevaldas Y-m-d H:i
šneku apie fašistėlius.
 
 
0 # asiluicapslock Y-m-d H:i
eik pasiskaityk apie komunistu zygdarbius, nuopisa
 
 
0 # :)Bitininkas Y-m-d H:i
Aš siūlau pasiskaityti apie visų čia paminėtų nuopelnus.
 
 
0 # ffaffffff Y-m-d H:i
būtent.tarp fašistų/nacistų bei sovietinio raugo persigėrusių komunistų dedu lygybės ženklą.visi jie buvo išgamos.
lygiai taip pat,kaip ir nacistine svarstika [ ji kiek kitokia, nei indų ar baltų, nors tiek indiškojoje, tiek mūsų kultūroje yra begalė svastikos kaip saulės ar gyvybės simbolio, variacijų].tači au jei svastika pavaizduota tarsi iš nacionalsociali stinės vokietijos egzistavimo metu kabojusių vėliavų - tai jau galima traktuoti kaip nacizmas, nacistinių simbolių ar idėjų propagavimą
.Analogiškai su kūjų ir pjautuvu.Kai kai kurie šiuolaikiniai visuomenės mąstytojai linksta teigti, jog šis darbininkų judėjimo ir solidarumo simbolis yra nekaltas palyginti prieš svastiką, tačiau jį kaip darbininkų simbolį diskreditavo būtent komunistai - pradedant maoistais ir sovietiniais komunistais.jis ,kaip kai kam bebūtų gaila, turi būti uždraustas, nes jo viešas rodymas mūsų visuomenėje sukeltų slogius prisiminimus apie "sovietmečio dvasią".

Mano galva, diskutuojant apie nacistinius/kom unistinius simbolius, reikėtų plačiau apibrėžti tuos simbolius,jų formas, vaizdavimą,koki u rakursu ir į ką pasukti ir t.t.tada išvengtume bereikalingo apsižodžiavimo su priešingos stovyklos atstovais, kai kurių kairiųjų ar tautinių klubų veikla nebūtų diskredituota, kaip pažeidžianti Konstituciją ar įgelianti kai kuriems piliečiams.
 
 
0 # 11 Y-m-d H:i
Tesiant apie simbplius, taip svastikos varijaciju yra daugybe, bet ir daugybeje tarkim baltiskos juvelyrikos dirbiniu galima surasti buten tokia versija kuria ir pasiskolino naciai.
 
 
0 # .Raitelis Y-m-d H:i
O ko stebėtis, kad tokie vandalai atsiranda? Patys juos ir išugdėt, draugai antitarybininka i ;-) Kiek per šituos vadinamosios "nepriklausomyb ės" metus buvo antitarybinės propagandos.. Sovietai, sovietai, laisvė, laisvė... Tai ko stebėtis, kad po šitokio smegenų plovimo tamsiausi visuomenės elementai linksta į nacizmo pusę? Patys matote, jau vien čia prisistatė keli nukvakę fanatikai, turbūt nuoširdžiai galvojantys, kad tai tikro patriotizmo pasireiškimas ar kažkas panašaus.
 
 
0 # niekšeliaiedma Y-m-d H:i
mmm, matau artistai lankote mano livejournalą edmalt.livejour nal.comjei nuotraukytes kopijuojate nesiklausę. Gerai gerai, gal teisingų minčių pasiskaitinėję į protą ateisit.
 
 
0 # BOMBA!supervytas Y-m-d H:i
Gera akcija, saunuoliai ja surenge!
 
 
0 # Pritariualgis777 Y-m-d H:i
Gera akcija parodyti savo provincialumą,a tsiprašau,gal greičiau bukumą,prisiden giant kova su "sovietiniu reliktu".Vandal as visada liks vandalu,kokiomi s idėjomis ,ar šūkiais jis besidangstytų.
 
 
0 # PocpirdisNE komunistinėms žiurkėms Y-m-d H:i
Susmirde komunistai,kaip smagu kad kiekvienais metai jų vis mažiau tų senių veteranų okupantų lieka, nes dvėsta jie nuo senatvės parazitai
 
 
0 # .Raitelis Y-m-d H:i
"Susmirde komunistai,kaip smagu kad kiekvienais metai jų vis mažiau tų senių veteranų okupantų lieka, nes dvėsta jie nuo senatvės parazitai"

Dvigubai smagiau tai, kad dvėsta nuo senatvės vadinamieji "laisvės kovotojai", "pokario rezistentai" ir pan. atmatos, kuriems iškeliavus anapilin mūsų šalyje oras taps švaresnis ;-)
 
 
0 # raiteliuikodelciukas Y-m-d H:i
o kodel?
 
 
0 # raiteliuijuoziukas Y-m-d H:i
o napsakomas smagumas yra kai dvesta tokie internetiniai kariai kaip tu. oras gal svaresnis netaps, nes tavo smarve jau seniai isismelkusi i zeme bei namu sienas, bet bent jau sirdziai lengviau zinant kad vienu ziurkiuksciu sioj zemelej maziau.