Požiūris: Aš gyvenu nuostabioje šalyje, kuri visur pirmauja!
politika

LIETUVA NUMERIS VIENAS        Nesiginčysiu, kad Lietuvoje yra daug visokio gėrio… Bet man į akis kažkodėl krinta tik blogybės. Kad daug netuščiažodžiaučiau, prie kiekvieno punkto pateikiu nuorodas. Taigi:

 

1. Lietuva pirmauja Europoje pagal emigracijos lygį (penktadalis emigrantų yra 25-29 metų amžiaus, 13% - 20-24 metų amžiaus). Žr. „Pernai iš Lietuvos emigravo 24 tūkst. gyventojų“.

 

2. Lietuva pirmauja Europoje pagal savižudybių skaičių. Žr. „Reuters“ reportaže - savižudybių ir girtavimo slegiama Lietuva“

 

3. Lietuva pirmauja Europoje pagal žuvusiųjų autoavarijose skaičių. Žr. 2008-ieji – persilaužimo „karo keliuose“ metai“

 

4. Lietuva pirmauja Europoje pagal vėluojančių atsiskaitymų apimtis. Žr. „Lietuva „pirmauja" pagal vėluojančių atsiskaitymų apimtis“

 

5. Lietuva priešpaskutinė Europoje pagal santykių šeimoje kokybę (paskutinė – Malta). Žr. „Žūtbūtinė kova“ dėl duonos kąsnio atsigręžė prieš vaikus“

 

6. Lietuva pirmauja Europoje pagal alkoholio vartojimą. Žr. „Vyriausybės planuose – kova su alaus pilstymu į „bambalius"

 

7. Lietuva labiausiai korumpuota šalis Europoje (kartu su Lenkija). Žr. „Lietuva išlieka korumpuota valstybe

 

8. Lietuva pirmauja Europoje pagal nelaimingų atsitikimų darbo vietoje skaičių. Žr. „Europoje pirmaujame pagal darbe žūvančių neblaivių žmonių skaičių

 

9. Lietuvoje viena blogiausių sveikatos apsaugos sistemų, blogesnė sveikatos apsauga – tik Lenkijoje, Bulgarijoje ir Latvijoje. 2006-aisiais mes buvome patys blogiausi. Žr. „Lietuvos sveikatos sistema nebėra paskutinė ES

 

10. Lietuva pirmauja Europoje pagal skyrybų skaičių. Žr. „Skyrybos tapo niša verslui

 

11. Lietuva pirmauja Europoje pagal sergančiųjų gimdos kaklelio vėžiu skaičių. Joje didžiausias mirštamumas nuo šios ligos (kiekvieną savaitę nuo šios ligos Lietuvoje miršta 5 moterys). Žr. „Kodėl bijome ginekologų?

 

12. Lietuva pirmauja Europoje pagal vagysčių iš automobilių skaičių. Žr. „Žmonės labiausiai nukenčia nuo vagysčių iš mašinų

 
Aš gyvenu nuostabioje šalyje!
 
2009 07 24
 
LIETUVA VISUR PIRMAUJA
Tags:

 

Komentarai  

 
+2 # autoriuiqVg Y-m-d H:i
Ir ka tu padarei, kad taip nebutu?
 
 
+1 # akphew Y-m-d H:i
koks nevykęs bandymas pareklamuoti savo blogą
 
 
0 # ?evaldas Y-m-d H:i
A ko čia daba Lytuvuos patrijuotai piktinas vietoj to, kad didžiuotus jog pirmaun? veidrodis netink/
 
 
+1 # Patarimas autoriuiPatarimas autoriui Y-m-d H:i
Romanai, kokie pasiūlymai, kad pakeisti padėtį? Nes dabar kaip mergaitė tik verkšleni, kokia bloga padėtis. Romanai jeigu neturi idėjų kaip pakeisti padėtį, tai gal nusižudyk, nes Lietuvoje tau nepatinka gyventi, ir nieko nekeiti: neemigruoji, nesiūlai naujų idėjų, verkšleni. Vyriška būtų jeigu prie kiekvienos problemos būtų po pasiūlymą kaip pakeisti padėtį, tačiau tokie rašymai tai grynai depresuoto ir psichiškai nestabilaus individo parašinėjimai, paverkšleninima i, kaip blogai. Gali kreiptis į psichologą, psichiatrą arba į ginklų pardavėją, kad pasveiktum...ne s kuo daugiau tokių kaip tu, tuo Lietuvai sunkiau kažką keisti, nes visi tik sėdi ir verkia, o keisti nieko nemoka, nenori ir toliau verkia, verkia, ir dar kitus apkrečia savo verkšlenimu. Naudinga visuomenei tai tokių kaip autorius, kad apmažėtų, o tai gali jis padaryti pats, arba jei kas jį pažįstate, duokite jam vaistų, iškvieskite jam greitąją, kol dar nenusižudė...no rs man tai negaila būtų bet kuriuo atveju, nes tikrai jau atsibosta tokie verkšlenimai.
 
 
+1 # Evaldai ir mergaitėsEvaldai ir mergaitės Y-m-d H:i
Evaldai nereik didžiuotis, o reik siūlyti problemų išeitis, supranti? Čia reik verkti, tačiau be pasiūlymų nieko nepasikeis. Patriotai priima tiesą tokia kokia yra, o išgamos ir visokie pakaruokliai tiesiog netikėliai, jie nieko nemoka tik tuščiai malti šūdą...supranti ?
 
 
-1 # klklklklklArijasas tiesiog Y-m-d H:i
Bet užtad mes esam lytuviai ir turim padėti kovoti koncervatoriam su krize. Pardokim po inkstą kiekvenas lytuvi ir suaukojam pynigus lytuvos valstibei už šviesią ateiti!!!
 
 
+2 # evalduiphew Y-m-d H:i
tai čia "straipsnis" patriotus paerzinti? APGAILĖTINA
 
 
-1 # :)evaldas Y-m-d H:i
koks da vyriška Lytuva gi marytės žemė...beje kaip čia pas mus su prostitucija? ar lenkiam Lenkiją ir kitus katalikiškus kraštus?
 
 
+1 # sdddost Y-m-d H:i
Budas viską sureguliuoti,ma nau, atmesti laisvos rinkos apaštalų siulomą dereguliacinį planą.Dėl tam tikrų atvejų (vagysčių, smurto šeimoje, korupcijos, neksaidrumo) reikėtų griežtesnių teisės aktų. Nereikia bijot griežto įstatymo,daugel iu atveju - tai atgraso.Lietuvo je nužudyti tave gali už degtinės butelį.:-)
Laisvosios rinkos apaštalai svajoja pagriebti net Lietuvos paštą po savo sparneliu...Čia susiduriame su problema.

Kitas dalykas - sveikatos apsaugos sfera, kuri pas mus apgailėtina.Kai p spręsti šį klausimą? manau, peržiūrėti derėtų Skandinavijos, Prancūzijos, Japonijos sėkmės istorijas ir padarius išvadas, bandyti keisti sistemą.

Aišku, daug kas priklauso nuo žmonių kultūros.Štai neseniai kažkas įlindo į mano automobilį, išplėsė magnetofoną, sugadino apdailą etc. Nesibaimino lįsti, nors auto stovėjo tiesiai po langais.
Apie korupciją manu mum išūžtos galvos...

Pasikartosiu : pirma keiskim save ir savo mentalitetą, po to - teisės aktai, efektyvūs sprendimai politinėje sferoje, protinga verslo plėtra ir jam sudarytos sąlygos.
 
 
-1 # klklklklklArijasas tiesiog Y-m-d H:i
Mentalitetas lietuvių niekada nepasikeis. Nebent mūsų pronukių, bet jie greičiausiai jau nebus lietuviai, o anglai, airiai, švedai ir kt.
Ir valdžios normalios reikia. Galėtų socialistai ar socialdemokrata i normalūs ateit.
 
 
0 # Visai geras straipsnismazylis Y-m-d H:i
Visai geras straipsnis. Norint kažką taisyti visų pirmą reikia iškelti ir išnagrinėti problemą, o tada galima ieškoti būdų kaip ir ką daryti. Siekdamas išminties visų pirmą turi suvokti savo kvailumą.
Beje negali sakyti, kad viskas taip beviltiška. Pavyzdžiui akcija ,,STOP KARUI KELIUOSE'' buvo palyginus sėkminga ir sumažino eismo įvykių skaičių.
Taip ir su kitom problemom jei jas kelsime apie jas kalbėsime, tai vėliau ir spręsti mėginsime.
Savo silpnybių ne įvertinimas veda link savi apgaulės ir pralaimėjimo.
 
 
0 # biški rimčiauevaldas Y-m-d H:i
bijau, kad jei spręsit Lytuvos, o ne sava problemas taip ir liksit politikų už nosių vedžiojami.
Jei neleisit niokot kaimyno mašinos - vandalizmo bus mažiau, jei padėsit atsikelt alkoholikui- tos ligos pasekmės bus menkesnės, jei padėsit žmogui esančiam šalia - gyvenimas bus gražesnis. Solidarumas ir savitarpio pagalba sprendžia daugyubė problemų.
O jei sieksit lyderystės ir niekinsit aplinkinius, pyksitės su kaimynais žeminsit kitataučius - lytuva toliau pirmaus
 
 
+1 # to mazylisaaaaaa Y-m-d H:i
"stop karui keliuose" efektyvu? o ar pagalvojai, jog didzioji dalis efektyvumo priklauso nuo krizes, kad visokie "ablavuchai", kurie ir sukeldavo daugiausiai avariju neturi pinigu kurui ir t.t? maziau vazinejimo = maziau avariju = pergale.

o temos autoriui pasiulyciau arba emigruot arba schliaupti byrka
 
 
-1 # Valio!!!Zigmas is kursenu Y-m-d H:i
As tai dziaugiuosi, kad musu salis tiek daug pasieke.. nesuprantu jusu...
 
 
-1 # :)evaldas Y-m-d H:i
vuo Zigmis reikala suprant, dar derėtų padėkot partijai ir jos išmintingiems vadams Vytautui ir Andriui be anų išminties marytės žemė nė puses to nebūt pasiekus.
 
 
0 # skirta evaduimazylis Y-m-d H:i
Siūlydamas elgtis lokaliai ( padėti visu pirmą artimui savo) pats bandai veikti globaliai ( kreipiesi vos ne į lietuvių tautą). Kažkokia disproporcija. :-)
 
 
-1 # ?evaldas Y-m-d H:i
kurioj vietoj aš čia ka nors siūlau?pasakiau sava nuomone i tiek nier visiem atvejams tinkamų receptų, o lytuvių tauta tai iš vis chimera, mana kaime šnek kad lytuviai su uodeguom i raguoti, gal esi matęs i žina ateisybe žmuones šnek? atik šiaip dyvijas?
 
 
+1 # EvaldaiEvaldai Y-m-d H:i
Kitataučiai Lietuvoje kiek pamenu visada gyvendavo gerai. Vilnius - multikultūrinis miestas. Bet galvoji viskas priklauso tik nuo Lietuvos? Jums atrodo viskas taip paprasta, jog kaimynai nėra kalti, o kalta Lietuva. Tarkim noras būti nepriklausomiem s ir laisviems, atrodo logiškas, tačiau 50 metų šio noro nebuvo paisoma.
Pagalvok logiškai: Lenkija ir Rusija, dvi didelės Lietuvos kaimynės. Gyventojų skaičiumi jos tikrai didesnės. Aš nuoširdžiai manau, jog, kad ir KOKS DIDELIS LIETUVOS noras kažką "nuskriausti" yra ganėtinai ribotas. Supranti, atrodo, jog Lietuva skriaudžia. Tačiau nepamiršk, jog Rusija vykdo kitokią politiką nuo Putino laikų, todėl ir yra spaudžiamos kaimynės. Man tai atrodo keista, kartais atrodo, jog Lietuva "spaudžia" savo kaimynes "tokia bloga", tačiau vėlgi: pažiūrėkite į dydžius, tai nerealu. Diplomatinė kalba - tai demokratijos išraiška.

Visas problemas reik spręsti, o ne verkšlenti. Todėl šis autoriaus straipsnis yra grynai nebaigtas ir vedantis tik į vieną: verkšlenimą (arba piktą džiaugsmą). Todėl arba autorius ji pabaigs, arba tiesiog ir liks "nesuprastas", nes problemų be sprendimų nereikia, mes kasdien problemų girdime, tačiau įdomu kaip jas spręsti, ar yra noras, ar visi tik kritikuojame ir nemokame būti pilietiški...
 
 
-1 # Kokia dar Rusija?evaldas Y-m-d H:i
Gyvena pas mane laiptinėj ir musulmonų ir stačiatikių, ir rusų ir azerbaidžianieč ių irčigonų ir visi neprastai sutariam.
Ko nepasakysi apie Lietuvos Respubliką, susikurdama 1918 metais ana sugebėjo susipykt su lenkiškai kalbančiais lietuviais ir tas išvirto karu, po to ginkluotais Armija Krajova išpuoliais, lietuvių nacių pakalikų žudynėmis, beje peržengusiomis Lietuvos ribas. Ir Šalčininkų autonomijos reikalu tas konfliktas anaiptol dar nesibaigė. Susipyko su didesne dalim lietuvninkų grubia karine jėga užimdama Klaipėdą ir prarado paskutinius savo draugus taip gėdingai ją atiduodama Hitleriui.
Bet tai istorija. O ką daro šiuolaikinė Lietuvos respublika? Kiršina antirusiškas nuotaikas, Ukrainoje, Kursto karą Gruzijoje ir Čėčėnijoje, Remia antirusiškus išpuolius Latvijoje ir Estijoje. Bando reabilituot nacių kolaborantus Lietuvoje, neretai tuos ant kurių rankų daugybės nužudytų žmonių kraujas...
To pakanka, Kad rusai suvoktų Lietuvą esant nedraugišką. O ką daro Rusija tai jau kitas klausimas, nes norint gerai sugyvent su kaimynųdraugyst ės ranką turiu tiest aš, o ne reikalaut kad pirmas tą padarytų kaimynas.
 
 
+1 # evaldaimantas Y-m-d H:i
Ha ha... kaip tik komunistas, anarchistas ar panašus, taip ir jaučia simpatijas Rusijai...

vaje vaje, Lietuva kursto karą Čečėnijoje... ne nu pizdiec - gerai jūs čia varot, tik reik paskaityti visumą jūsų straipsnių ir komentarų, ir pamatai iš kokio molio jus drėbti...
 
 
+1 # Salut!gatwes mano twirtowe Y-m-d H:i
O šitas sąrašas, tai mūsų anarchistų džiaugsmas? -

juk emigracija, tautų ir rasių maišymasis yra gerai!

Savižudybės, irgi puiku - laisvo žmogaus pasirinkimas!

Kokia dar santykių kokybė šeimose??? šeima yra fašistinė institucija, atgyvena!!!!!

Alkoholizmas..pfff... juk tai laisvė elgtis, kaip nori, be to, būtina legalizuoti ir visus lengvus narkotikus, o sunkius, užteks ir dekriminalizuoti!

Vagystės iš automobilių? - kas per nesąmonė, juk privačios nuosavybės nėra, beto, automobiliai teršia gamtą ir šiaip automobiliai yra kapitalistų, išnaudotojų išmislas yra!

manau, jau artėjam prie tobulos visuomenės, ir busim antra anarchistinė šalis visame pasaulyje!
O kol taip nėra, aš važiuoju į Somalį, ten valdžia manęs, anarchisto, neprievartaus!
 
 
-1 # Mantui ir kitiemsevaldas Y-m-d H:i
Juokinga stebėt kaip žmogeliam išgirdus žodį Rusija paleidžia vidurius, bet neskanu matyt kaip jie tuštinas ne tuoletuose, o komentarų ir dešiniųjų leidinių skiltyse. Metelių arbatą gerket ugu viduriai silpni ir mokykites naudotis išvietėmės, nes potam toj pridergtoj lietuvoj nesmagu gyvent. Tigi, nors ir deklaruojat Tėvynės meilę šikat tai ant Lytuvos.
 
 
+1 # che cheMantas Y-m-d H:i
Jau ko ko, o neapykantos, ar vidurių laisvėjimo jūs man nesukeliat, man čia GERA užeit, kaip koks pramogų portalas, dar nebuvo taip, kad čia užejęs nenusišypsočiau , bet truputi užkliūna jūsų dviveidiškumai, beveik visur taikot dvigubus standartus, tai ir išsakiau savo nuomonę... ir nepastebėjau, kur "mes" šikam an Lietuvos...
 
 
-1 # :)evaldas Y-m-d H:i
O ką Mantai? gal Latvijon tų reikalų daryt vyksti?
O dėl čėčėnijosa būtent taip ir buvo, juk rėmė sat samodurą Jelciną net kai jis iš tankų sušaudė savo parlamentą, rėmėt tokį pat Dudajevą ir nerėmėt nei tų rusų nei tų čėčėnų kurie buvo ir yra prieš tą karą.
 
 
+1 # EvaldasEvaldas Y-m-d H:i
Rėmė karą kuom? Ar Lietuvos piliečiai dalyvavo tame kare? Na Lietuvos pajėgos? Tai vidinis Rusijos konfliktas. Evaldai tau atrodo, jog rusakalbiai teisūs Latvijoje ir Estijoje? Tai tu šališkas, tavo nuomonė yra ne objektyvi...man pvz jie yra neteisūs, čia yra demokratija, kuo tai nepatinka? Kad mano ir Lietuvos nuomonė nesutapo su Kremliaus nuomone? Tai nedraugiški santykiai? Man nusispjauti ką mano Kremlius ir Tavo Caras Putinas, nes man jie yra ne autoritetai. Ir jeigu tai yra nedraugiškumas, kai mano nuomonės nesutampa su rusakalbių ar Kremliaus, tai yra grynų gryniausias Totalitarizmas, manau anarchizmai kaip ir kovoja prieš "fašistus" tai kovokite :-) Rusija man yra autoritarinė valstybė, su visom iš to išplaukiančiom pasekmėm...žurn alistų žudynės, žmogaus teisių nepaisymas, vienos partijos valdymas...neda ug pasikeitė nuo komunistų laikų? Viena tiesa, viena partija ir kas dar? Viena buka nuomonė, kurią įkišo tau į galvą.
 
 
0 # Rusija?Rusija? Y-m-d H:i
Išvados
Tikrasis (tautinis) Rusijos veidas yra imperinis ir mesianistinis. Pagrindinė rusų identiteto idėja – bendras, šeimyninis, tautų sugyvenimas vienoje didelėje ir didingoje valstybėje. Ši idėja per Rusijos istoriją eina raudona linija. Tai ne ideologija, o prigimties nulemta vizija, polinkis. Kitas klausimas, kiek tokia vizija yra gera ar bloga. Patys rusai nuoširdžiai nesupranta, kodėl kai kam ji yra nepriimtina (kaip kad amerikiečiai nuoširdžiai nesupranta, kodėl kai kas nenori amerikietiškos demokratijos). Manytina, kad dabartinė Maskvos politika yra tik iliuziškai imperialistinė, neturinti gilios tradicinės prasmės. Naujajam Kremliaus elitui Rusija yra ne imperija, o firma, ir tuo remdamasis jis sprendžia reikalus su išoriniu pasauliu.
Lietuvai ne vieta rusų imperinėje tautų šeimoje, tuo labiau korporacijoje (kaip pasakė Ralfas Dahrendofas: „Europa baigiasi ten, kur prasideda Rusija“, - tai mes esame dar ten, kur baigiasi Europa). Neaišku tik, ar pačių rusų prigimtis yra laimingos ateities pamatas ar amžina likimo tragedija.
 
 
-1 # hahanemano Y-m-d H:i
nieko naujo neperskaiciau cia nieko nepakeisi lietuva buwo ir bus shudas nes valdzioi shudai wisur shudai wisur smirdi. Vienintele nacionaline wertybe ir kuom galima butu pasigirt tai mazu gimstamumu (stop global warming) ir graziomis merginomis.
 
 
0 # neNekomentuosiu Y-m-d H:i
Stipriausias lietuvoje zmogus nera SAvickas, stipriausias lietuvoje zmogus yra tas kuris gali i tai ziureti pro pirstus ir tiketis tik gero.
Nekomentuosiu.
 
 
-1 # kodėl padėties Lietuvoje matu taip lengvai tampa Rusija?evaldas Y-m-d H:i
Matau daugyubę neva susirūpinusių Rusija, bet tie žmonės nė nebando padėt tiem kuriuos Milicija muša demonstracijose ar tiesiog gatvėse, nebando padėt tiems kuriuos žudo. Ne tie neva susirūpinę bando padėt tokiem tipam kaip Dudajevas, Basajevas, Saakašvilis, Juščenko, Timošenko ir Adamkus. Tie tipeliai savo šlykščiom provokacijom kursto nesantaiką ir pyktį, kuris rusijoj išvirsta lazdomis ant opozicijos galvų o kokioj nors gruzijoj pinigais ir ginklais tenykščiam diktatoriui. Beje ir Lietuva ne taip jau toli nuo Gruzijos - visi žinom kieno statytinis buvo Adamkiewičius. Be to Rusijos klausimas naudojamas užsipuldinėjima ms ant nepriklausomai mąstančių visoj rytų europoj. Man tai akivaizdu nes aš dar spėjau sudalyvaut demonstracijose pačioj rusijoj, kai Jelcino šutvė ėmė mušt opoziciškai nuisiteikusius deputatus, o ir toliau bendrauju su žmonėm tebesipriešinan tiem Rusijos valdžiai. Beje tada mūsų landsberginiai parėmė demokratą Jelciną, o tas paliko įpėdinį Putiną...
Šiaip tai rusijos klausimą reikia spręst namuose - nelaikyt valdžioj karo kurstytojų ir provokatorių.
 
 
-1 # ?tomas Y-m-d H:i
kaip pasipiktino patriotai kai visos blogybes i pavirsiu iskilo :-) ojojoj
 
 
-1 # anarchistai nėjo į darželį, pasakyt „prašau“ ir „ačiū“ neišmoko :PUndine Y-m-d H:i
"2 Penktadienis, 14 Rugpjūtis 2009 14:09
phew
koks nevykęs bandymas pareklamuoti savo blogą"

Koks nevykęs kaltinimas, turint omeny, kad autoriui niekas net nepasivargino pranešti apie tai, kad jo pastebėjimus kažkur deda.

"Patarimas autoriui
4 Penktadienis, 14 Rugpjūtis 2009 16:34
Patarimas autoriui
Romanai, kokie pasiūlymai, kad pakeisti padėtį? Nes dabar kaip mergaitė tik verkšleni, kokia bloga padėtis. Romanai jeigu neturi idėjų kaip pakeisti padėtį, tai gal nusižudyk, nes Lietuvoje tau nepatinka gyventi, ir nieko nekeiti: neemigruoji, nesiūlai naujų idėjų, verkšleni."

Sveikųjų pasaulyje, kuriam patarinėtojas akivaizdžiai nepriklauso, toks straipsnis vadinimas surinktais duomenimis, kuriuos galima naudoti tolimesniam tyrimui. Gal autorius ir būtų straipsnį praplėtęs ir pridėjęs pasiūlymų, gal net turėjo tam minčių. Bet nebesužinosit :P O reikėjo tiek nedaug - tik paklausti ;-)