Islamization Watch: moterys islamo pasaulyje
politika

islamo moterys 1        Islamization Watch – tai informacinis tinklaraštis apie islamo sklaidą ir nusikaltimus. Autorius griežtai atmeta kaltinimus rasizmu ar islamofobija, kritikuodamas tik islamizaciją, kurios definiciją apibrėžia paprastai – tai procesas, kai valstybė ar regionas įsisavina proislamiškus įstatymus ir įpročius. Tai islamiškos valstybės ir visuomenės kritika. Daug dėmesio skiriama ir moterų situacijai islamiškoje visuomenėje, kuri neretai baugina ir stebina savo žiaurumu bei absurdu. Štai kelios istorijos.

 

Kuveitas: Islamo policija sučiupo moterį, pirmąją Ramadano dieną kramtančią gumą

 

Pirmąją Ramadano (musulmonų pasninko) dieną islamo policija suėmė moterį už tai, kad kramtydama gumą nutraukė savo pasninką. Pasak šaltinių, tarnybos metu Havalio apsaugos pareigūnai apie 17:30 val. sustabdė gatve ėjusią ir kramtomąją gumą kramčiusią moterį. Kai pareigūnai liepė pasiaiškinti, moteris atsakė, kad ji yra laisva ir turinti teisę daryti tai, ką nori. Pareigūnai užregistravo bylą ir perdavė moterį aukštesniajai valdžiai.

 

Indonezijoje šariato policija suėmė ir išžagino merginą už draugystę su savo vaikinu

 

Sausio 8-ąją Indonezijos Aceh provincijoje patruliuojantys šariato policijos pareigūnai pastebėjo porelę Langsos kelyje. Merginą ir jos vaikiną policija nuvežė į Langsos nuovadą, kur pradėjo įtariamųjų apklausą dėl šariato dorovės įstatymo pažeidimo. Mergina buvo suimta už tai, kad vaikščiojo, glaustėsi ir laikėsi už rankų su savo vaikinu. Tačiau todėl, kad mergina nebuvo susituokusi – ji buvo suimta ir nuvežta į policijos nuovadą, kurioje ją išžagino trys šariato policijos pareigūnai.

 

Langsos ligoninė pranešė, jog auka dėl išžaginimo neteko daug kraujo. Šį įvykį pasmerkė moterų nevyriausybinės organizacijos ir kitos institucijos. Aceh – vienintelė Indonezijos provincija, priėmusi islamo baudžiamąjį kodeksą ir šariato įstatymus, tarp kurių – įstatymas svetimautojus užmėtyti akmenimis.

 
islamo moterys 2
Aceh miesto merginos slepia savo veidus per gatvių inspekcijas, kurias vykdo šariato policijos pareigūnai, baudžiantys dėl kelnių dėvėjimo
 

Dubajuje išžaginta britė suimta už alkoholio vartojimą ir seksą su savo sužadėtiniu

 

Dubajaus viešbutyje 23 metų alkoholiu apsvaigusią britę musulmonę išžagino padavėjas. Moteris nedelsdama kreipėsi į policiją, tačiau buvo suimta ji pati. Tuo metu moteris šventė sužadėtuves su savo 44 metų vyru. Atvykę pareigūnai suėmė ją ir jos sužadėtinį už tai, kad jie vartojo alkoholį ir gyveno tame pačiame viešbučio kambaryje. Pora buvo apkaltinta nelegaliu alkoholio vartojimu ir seksu nesusituokus.

 

Policija ignoravo išžaginimo faktą ir porą uždarė į areštinę. Pagal Dubajaus teisę, kurią sudaro ir Šariato įstatymų elementai, jiems gresia 6 metai kalėjimo. Islamiškoje šalyje, kad įrodytum, jog įvyko išžaginimas ar kitas įvykis, moteris šariato religiniam teismui turi pateikti ne mažiau nei 4 liudininkus, t.y. būtinai musulmonus vyrus, o ne moteris.

 
Šeši kirčiai musulmonų modeliui už alaus vartojimą
 

Singapūro musulmonei Malaizijoje religinis teismas paskelbė nuosprendį – šešis kirčius lazda už tai, kad viename naktiniame klube ji išgėrė alaus. „Mes manome, jog bausmė yra teisinga, ypač atsižvelgiant į kaltintojų argumentus, įrodymus ir tai, kad mušimas lazda numatytas įstatymų. Tokia bausmė skirta tam, kad kaltinamasis pasimokytų ir gailėtųsi savo veiksmų.“ – sakė Pahag Šariato aukščiausiojo teismo teisėjas, skirdamas dar ir piniginę baudą.

 
islamo moterys 3 
 

Somalio moterys mušamos už tai, kad nedėvi čadrų ir... kojinių

 

„Kariai musulmonai, kontroliuojantys kai kurias Somalio dalis, smurtauja prieš moteris, kurios pažeidžia jų radikalaus islamo principus,“ – praneša CNN. „Dar šiandien, Al-Shabaab grupuotė į gatves aplink Bakaros turgų pasiuntė savo vyrus su rimbais, kurie muša ir plaka kiekvieną moterį, nedėvinčią kojinių,“ – pasakojo turgaus preikeivė.

 

Per dvi dienas daugiau negu 130 žmonių, įskaitant moteris, kurios nedevėjo skarų, buvo sulaikyti už šariato pažeidimą – tokį, kokį interpretuoja Al-Shabaab. Ginkluoti Al-Shabaab vyrai taip pat sulaikė 50 moterų Bakaros turguje už čadrų ir šydų nedevėjimą, kurių reikalaujama pagal kai kurias islamo įstatymų interpretacijas. „Šios moterys yra daržovių pardavėjos, gyvena vargingai, todėl neišgali nusipirkti čadrų, kurios kainuoja 600 000 šilingų (apie 23 USD),“ – pasakojo moteris. Anksčiau Al-Shabaab vyrai plakdavo moteris už tai, kad grupuotės kontroliuojamose teritorijose jos dėvi liemenėles. Al-Shabaab kariai mano, kad moterų apatinis trikotažas yra vyrų apgaulė.

 
Už kelnių devėjimą – keturiasdešimt botago kirčių
 

Sudanietė, kuri buvo nubausta už nepadorų elgesį, t.y. kelnių dėvėjimą, nepakluso draudimui išvykti iš šalies ir atvyko į Prancūziją, kur ketina išleisti savo naują knygą. Lubna Hussein buvo suimta 2009 metų liepos mėnesį ir nuteista už nepadorų elgesį. Ši žinia pritraukė pasaulio žiniasklaidos dėmesį. L. Hussein buvo liepta sumokėti baudą arba sėsti į kalėjimą, tačiau bausmė buvo pakeista į 40 botago kirčių. „Man buvo uždrausta palikti Sudaną oru, žeme ar jūra, tačiau man pavyko pabėgti, todėl tikiuosi, kad ši knyga pasirodys ir Sudane,“ – teigė L. Hussein.

 

Jos knyga „Keturiasdešimt kirčių už kelnes“ jau išleista Prancūzijoje ir bus išversta į anglų, arabų ir kitas kalbas. Joje rašoma apie L. Hussein sulaikymą kartu su kitomis 12 moterų už „nepadorių“ drabužių dėvėjimą. Pagal Sudano islamiškuosius padorumo įstatymus tūkstančiai moterų nuteisiamos už panašius „nusikaltimus“ ir pasmerkiamos smurtui.

 

Sudano valdžia pakeitė L. Hussein bausmę iš 40 kirčių į 200 dolerių baudą, kurią ji atsisakė sumokėti, sakydama, kad geriau sės į kalėjimą taip įrodydama įstatymų nepagrįstumą. Ji buvo išlaisvinta rugsėjį, kai Sudano žurnalistų sąjunga sumokėjo baudą. Hussein teigė, kad grupė, kuri sumokėjo už jos išlaisvinimą, turėjo glaudžius ryšius su Sudano vyriausybe, kuri norėjo kuo greičiau ir tyliau pabaigti bylą. Ji teigė planavusi siekti užsibrėžto tikslo – pasiekti Afrikos teismą, jei to būtų reikėję. „Aš susilaukiau labai daug grasinimų. Kai kurie buvo atviri grasinimai mirtimi. Tačiau aš tikiu, kad mirsiu tą dieną, kurią man lemta mirti,“ – sakė L. Hussein.

 
Parengė dop
2010 01 17

 

Komentarai  

 
0 # pora klausimų+ Y-m-d H:i
Jūs laikote priimtina tiražuoti neokonų propagandą? Kokios propagandos tiražavimą jūs laikote nepriimtinu?
 
 
+2 # sdklgjhanarchistas Y-m-d H:i
man asmeniškai labai keista girdėti iš visokių kairiųjų intelektualų prijaučiančius islamui balsus.
Islamas yra lygiai tokia pati primityvi ir agresyvi religijas kaip ir visos kitos, tik skirtumas yra tas, kad dėl naftos imperialistai antiislamišką propagandą naudoja savo grobikiškiems tikslams pateisinti. Tačiau šis faktas nė kiek neteisina islamiško idiotizmo ir kartu nekelia į viršų kokios nors kitos religijos.
 
 
0 # infoW Y-m-d H:i
http://discover.islamway.com/articles.php?article_id=16
 
 
+2 # islamasdop Y-m-d H:i
kad ir kaip gražiai musulmonai rašytų apie moteris, kad ir kokia "graži" jums atrodytų islamo tradicija, tai yra realūs pavyzdžiai, realios islamo pasaulyje gyvenančių moterų istorijos.
 
 
0 # neislamasW Y-m-d H:i
Na, svarbu kad ne islamo pasaulyje yra viskas gražu ir teisinga.
 
 
+2 # to +anarchofeministas b. Y-m-d H:i
"Reikalas tame, kad islamas turi ką pasiūlyti žmonėms."

ne taip jau sunku pamineti, ka?
 
 
-2 # IslamasKostia Y-m-d H:i
Islamas yra nepaprastai taiki ir tolerantiska religija, tik gaila, kad joje atsiranda radiklau, kurie iskraipo pranaso Mochamedo tiesas.
 
 
0 # Islamas nebūtinai radikalus.Garik Afghanistan Y-m-d H:i
Bosnija.
 
 
-2 # -Mefisto Y-m-d H:i
"man pačiam keista kodėl komunistai gina"

pasidomėk ką rašo Korane ir nebus keista.. Islamas daug progresyvesnė religija už krikščionybę, ir pačiam Korane yra elementų, kurie skatina socialinį teisingumą. Ne veltui Libijoje yra Džamahirija - islamiškas socializmas.

Kitas dalykas, islamas dabar opozicijoje, lygiai taip pat, kaip ir komunistai.

Ir beje, tas "islamization watch" blogas aiškiai yra antimusulmonišk as, prokrikščionišk as ir proamerikoniška s, pažiūrėkit kiti kokie straipsniai, be to , praktiškai nėra jokių šaltinių nurodyta. Iš visų pasaulio kampelių prirašyta straipsnių kaip visur musulmonai daro nusikaltimus prieš nekaltus žmones, o šaltiniai nenurodyti, iš kur tai žinoma. Jei būtų suimta britų pora už tai, kad mylėjosi nesusituokę, tai jau būtų tarptautinis skandalas.
 
 
+3 # Kryžiaus žygįViktoras Butas Y-m-d H:i
Islamas apskritai yra blogis, kurį reikia sunaikinti
 
 
0 # istdop to mefisto Y-m-d H:i
tos istorijos, kurios išverstos, visos turėjo šaltinius.
 
 
-1 # kas ir taip buvo akivaizdumx Y-m-d H:i
Vat ir islindo yla is maiso, nors ir seniai buvo aisku kad visokie pliusai ir mefisto yra eiliniai sovinistai besinaudojantys anarchija.lt savo kliedesiams skleisti.
 
 
-2 # ..dop to + Y-m-d H:i
O informacija apie islamo nusikaltimus žmogiškumui yra religinės nesantaikos kurstymas? Absurdas.
 
 
0 # --dop to + Y-m-d H:i
Na, mes visi žinom, kad "žydų nusikaltimai žmoniškumui" yra menami, o apie islamo nusikaltimus kalbame ne tik mes, bet ir amnesty international ir kt žmogaus teises ginančios organizacijos. Bet tai visiškai neadekvatus palyginimas.
 
 
0 # Ką tu sakai+ Y-m-d H:i
Islamo nusikaltimai žmogiškumui yra lygiai tiek pat menami - nei daugiau, nei mažiau. Tačiau, jei vadovautis tavo logika, kad už Aceho šariato policininko NN veiksmus atsakingas ne minėtasis NN, bet pats islamas kaipo toks, tada...

Tada, pradžiai bent paskaityk, ką "Amnesty International ir kt. žmogaus teises ginančios organizacijos" kalba apie Izraelio/Palest inos reikalus.
Pavyzdžiui, čia: http://www.amnesty.org/en/library/asset/MDE15/015/2009/
en/8f299083-9a74-4853-860f-0563725e633a/mde150152009en.pdf

Ir ką sionistai ryšium su tuo kalba apie "Amnesty International ir kt.". Pavyzdžiui, čia: http://www.adl.org/PresRele/IslME_62/4878_62.htm
http://www.adl.org/presrele/IslME_62/3702_62.asp

Abiem atvejais nesirinkdamas paėmiau pirmuosius "Google" paieškos rezultatus. Norėsi - rasi daug daugiau.

Tai vis politika, bet pabaigai galima paskaityti ir apie religiją. Štai, pavyzdžiui, kiek sunkiau aptinkamas daiktas iš vieno stambiausių Izraelio laikraščių: http://www.haaretz.com/hasen/spages/1135200.html.

Tuo ir apsiribosim. Priešingai nei kai kas, aš visai nelinkęs nieko kurstyti. Ir, kaip matai, kitus stengiuosi nuo to atkalbėti.