Lietuvos policija persekioja internautus
politika
        Lietuvos kriminalinė policija ieško asmenų, kurie, anot valdžios atstovų, „interneto svetainėje patalpino prezidentą Valdą Adamkų įžeidžiantį vaizdo klipą”. Internautams gresia įspėjimai arba piniginės baudos. Dėl šio incidento į generalinį policijos komisarą praėjusį ketvirtadienį kreipėsi žurnalistų etikos inspektorius Romas Gudaitis. Nusikaltimus elektroninėje erdvėje tiriančio policijos biuro jis paprašė surasti internete „V.Adamkų įžeidusį žmogų”.

        Prieš savaitę interneto portale www.youtube.com buvo patalpintas pusės minutės trukmės vaizdo klipas, sukurtas V.Adamkaus nuotraukos pagrindu. Garso takelyje skamba rusų repo grupės daina su keliais necenzūriniais žodžiais. Pastarąjį vaizdo klipą per kelias dienas peržiūrėjo daugiau nei 15 tūkst. svetainės lankytojų.

        Pagal Lietuvos administracinį teisės pažeidimų kodeksą dėl prezidento garbės ir orumo įžeidimo gresia bauda nuo 1 iki 2 tūkst. litų.

        Tuo tarpu youtube.com portale galima rasti šį vaizdo klipą patalpinusio žmogaus komentarą: „Parodijos autorius nesu aš, aš klipą tik išsaugojau. Beveik esu tikras, kad klipe panaudotą dainą atlieka rusų repo grupė „Kappa”. Balvonai vis dar nerimsta. Štai Žurnalistų ir leidėjų etikos inspektoriui Romui Gudaičiui ypač skaudu matyti, kad Adamkaus lėlė keikiasi, o „Lietuvos žinių” žurnalistė Roberta Tracevičiūtė įsitikinus, kad klipo dienos suskaičiuotos. Tikrai labai įdomu, kaip jie mane privers šitą klipuką išimti. Laukiu tęsinio. Pasirašo Karolis Jachimavičius”.

       Vaizdo klipą galima pasižiūrėti http://www.youtube.com/watch?v=ihgSeFxD578
      
       anarchija.lt

       2008.03.03


 

Komentarai  

 
0 # :(skaitytojas Y-m-d H:i
Is vis, reiketu labiau sugrieztinti video vaizdeliu kelima internete, ar jau normalu pasidare ziureti i mustynes ir gyvunu skriaudima? Ir su pavyzdziais galima http://www2.videogaga.lt/video?id=okyhoibbcbpawjiiryx#dm.id%3Dview%26dm.v%3Dokyhoibbcbpawjiiryx :/ geda del tokiu pilieciu.
 
 
0 # KappaKarolis Jachimavičius Y-m-d H:i
Paišsipisinėjau ir užtenka. Klipą ištryniau.
 
 
0 # tai kaip cia?skaitytojas Y-m-d H:i
man idomu, kas priverte Karoli ishimti shita klipa?