Vilniaus valdžia liepė mitinguotojams patiems samdytis privačią saugos tarnybą
politika

saugos tarnyba        Nepolitinė piliečių asociacija Jungtinis demokratinis judėjimas (JDJ) prieš kelias savaites kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, pranešdama apie ketinimą organizuoti susirinkimą Kovo 11-osios metinėms paminėti. Kadangi jau anksčiau savivaldybė JDJ atstovams suderino JDJ organizuojamą piliečių susirinkimą (mitingą) prie Vilniaus koncertų ir sporto rūmų, tai ir dabar buvo sprendžiama dėl tos pačios vietos.

 

Tačiau šį kartą valdžios atstovai nutarė atvirai pasityčioti iš Konstitucijos ir įstatymų, garantuojančių taikių piliečių susirinkimų laisvę. Visų pirma, savivaldybė ilgiau, nei leidžia įstatymas, nesprendė prašymo. Po to „suderino“ piliečių susirinkimą su neįvykdomomis ir įstatymui prieštaraujančiomis sąlygomis. Pirma, savivaldybė pareikalavo, kad susirinkimo organizatoriai nusamdytų privačią saugos bendrovę viešai tvarkai palaikyti. Antra, savivaldybė pareikalavo, kad susirinkimo organizatoriai suderintų susirinkimą su Kultūros paveldo departamentu.

 

Akivaizdu, kad valdžios atstovai žino, jog JDJ neturės lėšų samdyti privačiai saugos firmai. Ir negaus greitai departamento suderinimo, nes šiam iš viso tokio suderinimo nepriklauso rašyti. Pasak JDJ pirmininko teisininko Kęstučio Čilinsko, nors vyriausybė labai giriasi „vieno langelio“ principu, šiuo atveju vietoje vieno langelio atsidarė net trys, iš jų du - privačios saugos firmos privalomas samdymas ir susirinkimo suderinimas su departamentu - neteisėti, nes nenumatyti įstatymų.

 

Pasak Kęstučio Čilinsko, tai, kad Lietuvos valdžia Rusijos pavyzdžiu ėmė blokuoti piliečių susirinkimus, nestebina: gyvename oligarchinėje valstybėje. Bet naujiena yra korupcinis to blokavimo pobūdis: valdžia reikalauja sudarinėti sutartis su privačiomis firmomis dėl viešos tvarkos ir tame negalima nematyti korupcinio valdžios atstovų susitarimo su privačiomis firmomis - turtėti iš bendro neteisėto biznio. Valdžios atstovai neteisėtai  verčia piliečius  samdytis privačias firmas, o tos, žinoma, bus dėkingos valdžios atstovams už naują pajamų šaltinį.

 

JDJ atstovai, žinoma, neketina vykdyti neteisėtų valdžios reikalavimų ir dėl jų ateityje imsis priemonių, praneš tarptautinėms žmogaus teisių organizacijoms. O dabar kuo skubiau buvo paprašyta suderinti piliečių susirinkimą Kovo 11-osios metinėms paminėti Vilniuje, ant Tauro kalno, prie Profesinių sąjungų rūmų. Įdomu, kokių trukdžių prigalvos valdžia šiuo atveju?

 

Demokratija.eu informacija

2010 02 17

 

Komentarai  

 
+1 # cha chapinčius Y-m-d H:i
Nori mitinguoti - dar ir robokopus nusisamdyk! Čia panašu į nacius, kurie liepdavo žydamas patiems duobę išsikasti...
 
 
0 # Freedom Requires Capitalism ...Peka Y-m-d H:i
"savivaldybė pareikalavo, kad susirinkimo organizatoriai nusamdytų privačią saugos bendrovę viešai tvarkai palaikyti"

Valio anarcho-kapital izmui!
 
 
0 # TaipViktoras Butas Y-m-d H:i
Kęstutis Čilinskas yra patriotas. Ne veltuj jo pusė giminės buvo partizanais
 
 
0 # bltpzdc Y-m-d H:i
taip ir turi but, nori demonstruotis, tegul is savo pinigu ir demonstrojas.
 
 
+1 # uz lygybe !Kostia Y-m-d H:i
tada tegul ir geju parado organizatoriai samdosi apsauga ! as tik uz lygybe, nes tai kad daro Vilniaus savivaldybe yra slykstu.
 
 
0 # standardhadrian Y-m-d H:i
"tada tegul ir geju parado organizatoriai samdosi apsauga !"

padarius vieną nesąmonę siūlai daryti antrą? pagal tavo logiką žmonės einantys mitinguot prie seimo irgi turėtų iš pradžių nusisamdyt apsaugą (dėl lygybės)

Šiaip tai per daug nėra čia ką diskutuoti, savivaldybės reikalavimas neteisėtas ir su tuo reikia elgtis atitinkamai...
 
 
+1 # hmjauns Y-m-d H:i
tai kaip suprantu issinuomavus savo tvarkdarius ji turi tau paklusti ar kaip cia dabar?
 
 
+1 # KanleriuxVitalijus Y-m-d H:i
O ka Vagnorinis kancleriukstis pinigu neturi sau paciam apsauga pasisamdyti? Jau kas kas o sitas apgailetinas veikejas nusipelne kad kai kas jam primintu kaip jis elgesi tuomet kai buvo vienas IS PAGRINDINIU koncervu veikeju. O beje pamenate uz ka labiausiai Cilinska linksniavo jo tupejimo pas Vagnoriu laikais? O gi uz postu dalybas. Spekite kas tos postus gavo?
 
 
0 # ne i temahadrian Y-m-d H:i
p. Vitalijau, viskas, ką pasakėte (teisa ar ne) nėra joks argumentas aptariamoj temoj - demokratinėj valstybėj teisė į taikias demonstracijas užtikrinama konstitucijos - BE JOKIŲ MOKESČIŲ (už apsaugą ar dar kažką) - VISIEMS piliečiams
 
 
0 # ir darVitalijus Y-m-d H:i
As situacija siuo atveju zinau tiesiog siek tiek geriau. Tiesiog plikio chebra norejo labai gudriai issisukti t.y. apseiti be savo tvarkdariu apeliuojant i tai kad tvarka palikys policija i ka buvo atsakyta kad sukites patys.