Irako okupacija bus pavadinta operacija „Naujoji aušra“
politika

operation new dawn        Iki šiol Irako okupaciją Amerikos valdžia vadino operacija „Laisvė Irakui“ (Operation Iraqi Freedom). JAV prezidento Baracko Obamos administracija nuo rugsėjo 1-osios planuoja karą Irake vadinti operacija „Naujoji aušra“ (Operation New Dawn).

 

Kaip praneša naujienų agentūra AFP, Pentagono memorandumą šiuo klausimu yra pasirašęs Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Robertas Gatesas. „Misijos pavadinimo keitimas kartu su misijos pobūdžio keitimu yra stiprus signalas, kad operacija „Laisvė Irakui“ pasibaigė ir kad mūsų pajėgos pradeda naują operaciją“, – memorandume rašo R. Gatesas.

 

Irako okupaciją JAV pradėjo 2003 metais. Šiuo metu Irake dislokuota 97 tūkst. JAV karių. Planuojama, kad iki šių metų rugpjūčio čia liks 50 tūkst. kareivių. Visiškai JAV pajėgų Irake turėtų nebelikti 2011 pabaigoje.

 
a.lt info
2010 02 20
 
 

 

 

Komentarai  

 
0 # Ir sukile Sarmatios broliai uždegsim laužus iki pat debesųViktoras Butas Y-m-d H:i
Tai kas čia per okupacija, jaigu neliks karių. Ne taip kaip Rasijoi ane, bet kita vertus ir gerai ta Rasija. Reikia ir čečėnams parodyti savo vieta, kaip ir visiems kitiems tokiems muzulmonams
 
 
0 # O tada Iranas pradės savo operacijąRičardas Y-m-d H:i
O tada Iranas pradės operaciją "Tikėjimas Irakui". Ot bus džiaugsmo.