Čilė: žemės drebėjimas ir žmonių neramumai (žiniasklaidos apžvalga)
politika

cile zemes drebejimas 0        Nuo vasario 27 d., šeštadienį, įvykusio žemės drebėjimo ir jo sukeltų padarinių nukentėjo mažiausiai milijonas Čilės gyventojų. Neturėdami nei vandens, nei maisto, nei elektros, nei telefono ryšio, žmonės priversti patys rūpintis savimi. Alkanų ir ištroškusių žmonių minios eksproprijuoja parduotuves ir taip apsirūpina maisto produktais. Korporacinė žiniasklaida šiuos žmones vadina marodieriais, o valdžia į juos šaudo. Štai keletas žiniasklaidos pranešimų.

  

Neramumai Čilėje po žemės drebėjimo
 

Čilės rajonuose, nukentėjusiuose nuo katastrofiško žemės drebėjimo, įvesta komendanto valanda. Šis šalies vyriausybės žingsnis nukreiptas kovai su „marodieriais” (taip buržuazinė žiniasklaida vadina liaudies ekspropijatorius, kurie masiškai išplito). Sudėtingiausia padėtis Concepcióno mieste. Jame įvyko keli „marodierių” susidūrimai su policija. Patys „marodieriai” aiškina savo veiksmus sunkia padėtimi ir maisto produktų trūkumu.

 

„Tai labiau nei būtina. Mes neturime nei vandens, nei maisto. Gyvenome penktame aukšte, namas visiškai sugriuvo, nieko neliko. Turime vaiką, o aš neturiu net duonos. Tad mums tenka taip elgtis”.

 

Vis dėlto daugelis tempia ne tik pirmo būtinumo prekes, bet ir, pavyzdžiui, buitinę techniką. Policija vaiko plėšikus ašarinėmis dujomis ir vandens patrankomis.Miesto valdžia reikalauja, kad vyriausybė skubiai išspręstų maisto problemą, kitaip, jos žodžiais, gresia sprogimas.

 

Šaltinis: Euronews

 
cile zemes drebejimas 3 

 

Eksproprijavimo aktai ir valstybės represijos po žemės drebėjimo Čilėje

 

Concepcióne, labiausiai nuo žemės drebėjimo nukentėjusioje zonoje, liaudis ėmė eksproprijuoti supermarketus. Šiame mieste nefunkcionuoja jokios tarnybos, nėra ryšio. Čilės buržuazinė spauda, linkusi į sensacijas, išprovokavo represijų rajone pradžią. Vyriausybė, pataikaudama spaudos idiotizmui, įvedė komendanto valandą nuo 9 iki 6 vakaro.

 

Visą dieną spauda platino eksproprijacijų vaizdus, komentuodama, kad tie žmonės yra „padugnės” ir „vagys”, nenorintys mokėti už maisto produktus. Concepcióne žuvo daugiau nei 500 žmonių žuvo, o jie dar nori, kad žmonės mokėtų už maisto produktus.

 

Mieste buvo išplatintas kreipimasis, kad žmonės priešintus ir pradėtų pilietinio nepaklusnumo aktus prieš Čilės policiją ir kariuomenę.

 

Šaltinis: Libcom 

 
cile zemes drebejimas 1 

 

Čilė: vandens nėra, bet policija naudoja vandens patrankas

 

Įvairiose Čilės vietovėse žmonių poreikiai paėmė viršų prieš įstatymus ir buržuazinę pagarbą privačiai nuosavybei. Prekybos centrų ir didelių parduotuvių užpuolimuose, siekiant eksproprijuoti ir gražinti gyventojams maisto produktus, vandenį bei kitus produktus, būtinus gyvenimui, dalyvauja daug žmonių.

 

Concepcióne, žemės drebėjimo epicentre, žmonės nuolat vyksta plėšti supermarketų, tiek naktį, tiek viduryje dienos. O žurnalistai filmuoja tas scenas ir komentuoja kaip kapitalizmo sargai. Policija pradėjo žiaurius susidorojimus su žmonėmis pasinaudojusi vandens patrankomis ir mėtydama ašarinių dujų granatas. Niūri valdžios ironija, žinant kad vandens tiekimas tame mieste apribotas.

 

Įvyko keli susidūrimai su policija, tebesitęsia spaudos smerkimas, tačiau eksproprijuotos prekės atsiduria nekantriose išnaudojamųjų rankose. Tokie motyvai dominuoja šiomis valandomis. Valdžia jau kalba apie kritinę padėtį. Kai kurie kariškiai užėmė gatves bandydami „kontroliuoti padėtį”. Spauda piktinasi daiktų, kurie nėra pirmos būtinybės, plėšimu.

 

Kai kuriuose nuo žemės drebėjimo nukentėjusiuose regionuose paskelbta komendanto valanda nuo 9 vakaro iki 6 ryto. Viskas daroma, kad padėtis „normalizuotųsi”. Santiage prekybos centrus plėšia patys sugumo pajėgų bendradarbiai. Bet Quilicura municipalitete (Santiago) žmonės viska neša iš prekybos centrų ir vaistinių. Įvykiai pasiekė kulminaciją, kai isteriški policijos bendradarbiai ėmė šaudyti į prekes nešančius žmones.

 

Šaltinis: Liberacion Total

 
cile zemes drebejimas 2 
 
Čilėje prasidėjo žiaurios valdžios represijos
 

Pinera (iššrinktas Čilės prezidentas) bei masinės informacijos priemonės meluoja, skleidžia dezinformaciją ir kviečia armiją įsikišti. Gyventojai skundžiasi produktų stoka.

 

Bachelet ir Pinera vyriausybė nerodo iniciatyvos, užtai meluoja ir platina dezinformaciją. Daugiau nei 500 (naujais duomenimis – daugiau nei 700) žuvo, 3 milijonai nukentėjo. Pakrantės gyvenvietėse Maule ir Concepcióne katastrofa įgavo dramatiškų bruožų. Politikai – deputatai ir senatoriai – kažkur prapuolė ir tyli. Politinės partijos demonstruoja savo bejėgiškumą čiliečių dramo akivaizdoje.

 

Dėl 8,8 balo pagal Richterio skalę žemės drebėjimo, smogusio šaliai šeštadienio rytą, žmonės pajuto vandens bei maisto stygių ir todėl nusprendė įsiveržti į prekybos centrus. Policininkai, privačios nuosavybės gynėjai, bando ašarinių dujų bombomis.išvaikyti tūkstančius žmonių , kurie nusivylimo genami eina į prekybos centrus maisto ir vandens. Iš pradžių apie šimtas žmonių Concepcióne užpuolė prekybos centrą, kad išsineštų maisto ir įvairių prieskonių. Bet dabar tai išplito į kitus prekybos centrus, esančius 8-ojo šalies regiono sostinėje.

 

Maisto ieškantys žmonės šturmu ima vaistines ir prekybos centrus. Concepcióno alkaidė (merė) Jacqueline van Rysselberghe pareiškė, kad padėtis „nekontroliuojama” ir paprašė atsiųsti kariškių pastiprinimą, nes jai atrodo, kad policijos represijų nepakanka. „Tai mano vaikams. Mes nieko neturime. Tai paprasta būtinybė”, – teisinasi mama, kuri rankose nešė du pieno pakelius. „Mes neturime ko valgyti, neturime vandens, nieko neturime. O Pinera ateina, sėda į malūnsparnį ir nieko nedaro”, – TVN televizijos kameroms sako jos kaimynė.

 

Į parduotuves bėgama šaukiant „Duonos!“ ir skundžiantis, kad nėra adekvataus produktų paskirstymo. Vienas iš apiplėštų prekybos centrų yra šalia sugriuvusio 14 aukštų pastato, po jo nuolaužomis liko 60 žmonių. 28 dienos rytą į tą vietą buvo pasiųsta 40 gaisrininkų komanda besispecializuojanti gelbėjimo darbuose griuvėsiuose. Jie anksčiau dirbo Haityje, dabar pradėjo darbą Čilėje.

 

Paskutiniais duomenimis, valdžia į nukentėjusius regionus pasiuntė 10 tūkstančių kariškių.

 

Šaktinis: La Haine 

 
cile zemes drebejimas 

Parinko ir vertė E.B.

2010 03 02 

 

Komentarai  

 
0 # Čilė: vandens nėra, bet policija naudoja vandens patrankas - Pinocetai, sugryzk !!!Kostia Y-m-d H:i
tai i kuom siulo anakrkystai saudyti i marodierius ? bene is tikru patranku ? tai gal kuoktelejote ? beje. Ciles " aukso amzius" buvo ,kad Generolas Augusto Pinocetas nuverte maskvos tarna , isdavika salvadora aljende., ir per 10 metu Cile tapo viena stipriausiu P. Amerikos valstybiu. viva Augusto , viva Pinoceto !!!
 
 
0 # Čilės skurdasevaldas Y-m-d H:i
Pinočetas ir yra didžiausias Čilės pralaimėjimas. Vyriausybė sumokėjo korporacijom už supermarketuose esančias prekes, o kariuomenė nepajėgia jų išdalinti alkstantiems sugena tik šaudyti į žmones, nieko daugiau jie neišmoko.
Beje kaip ir Lietuviški robokopai.
 
 
0 # komentaras iš feisbukofacebook Y-m-d H:i
bliat kapitalistiniai pyderai, bliat neturio kito zodzio juos apibudint. taip uzvire sudas, o padaryt nieko negali, nes esi zemes dulke. belieka tik neapykanta
 
 
0 # liūdnas anekdotaspinčius Y-m-d H:i
Liko Žemėje vienintelis gyventojas - aršus laisvos rinkos ir privačios nuosavybės šalininkas. Jis nudvėsė iš bado supermarketo maisto produktų skyriuje, nes negalėjo prisiliesti prie šventos kitų nuosavybės.
 
 
0 # Pinočetas+ Y-m-d H:i
Liūdnai juokingas pasiskaitymas visiems liberastams: saint-juste.nar od.ru/crocodile .htm.
 
 
0 # ...+ Y-m-d H:i
Žiūrint optimistiškai, visa tai gali peraugti į revoliuciją be kabučių.
Žinoma, vargu ar peraugs. Tačiau kas žino.
 
 
0 # 1 act playIlythiiri Y-m-d H:i
toks pat siuzetas laukia ir Lt, jei pvz savaitei neliks elektros - pabaigs draskyti elektros tinklus, arba rusija pavyzdzhiais aishkins kaip veikia pasaulis :-)


premjeras:
„Dabar ne laikas vertinti vyriausybės darbą; ne laikas kaltinti... Dabar laikas teikti sprendinius, o įvertinimai gali būti atlikti vėliau“, - sakė politikas. (citata :-)

Ir prates: "Neduosime pleshti gimtosios maximos, mano..oi aciprasau - Musu Tevynes, cia taigi sventvagyste! Jei runkeliai nori valgyti ir neturi pinigu(nes "konkurencingi" atlyginimai?) - saudykite juos, kol supras kad reikia ne valgyti o laukti humanitarines pagalbos! Mes jau jos papraseme! Kuo gumines kulkos ne labdara, taigi galetume tikromis saudyti? Ko? Ai maisto? Tai staiga kalba apie labdara jums? Remkite nacionalinius zemes ukio kartelius, veltedziai!"
(isizeidzia ir iseina atostogu)
 
 
0 # CIA and Chilean dictator PinochetPeka Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=1z6dRvmV2tU
 
 
0 # .Arijas Y-m-d H:i
Visada po stichiniu nelaimiu atsiranda plesikaujanciu gauju,kurios siaubia prekybos centrus ir bando is kito nelaimes praturteti.Aisk u,tikiu,kad yra zmoniu,kurie vagia neturedami produktu,bet kai zmogus tempiasi skalbimo masina ar televizoriu nesusimokejes,t ai kaip ji pavadinti jei ne marodieriumi?
 
 
0 # Eilinė bananų tauta, pratusi gyventi po palmėmViktoras Butas Y-m-d H:i
Geriau nuotraukos, kur bėga ne su maistu, o su šaldytuvu ir teliku ant pečių.