Sausio 16-osios byla: „robokopai“ sakosi šaudę humaniškai, prokuratūra įtarinėja niekuo dėtus žmones
politika

robokopai saudo i minia        Kovo 4 d. buvo toliau nagrinėjama 2009-ųjų sausio 16-osios byla. Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, vadinamieji „robokopai“, teisme aiškinosi, kiek kartų ir į ką pataikė guminėmis kulkomis. „Šoviau maždaug 30 kartų. Pataikiau į keturis agresyvius asmenis“, –teisme aiškino apklausiamas Viešojo saugumo tarnybos pareigūnas Edmundas Stelmokaitis.

 

E. Stelmokaitis tvirtino iš pradžių į orą paleidęs kelis įspėjamuosius šūvius, o vėliau taikėsi į žmones – į tuos, kurie buvo minios priekyje ir į pareigūnus mėtė įvairius daiktus. Nežino, kam kliuvo. E. Stelmokaitis teigė, kad žmonių, į kuriuos jis pataikė, guminės kulkos smarkiai nesužalojo: „Gal iš pradžių kiek sutraukė kojas, bet paskui visi grįžo atgal į minią“. Pareigūnas tikino netaikęs į pavojingas kūno vietas – galvą, krūtinę ir lyties organus.

 

„O kas tada gumine kulka man pataikė į galvą?“ – klausė vienas teisiamųjų Edgaras Švabauskas. Jis neatpažino šovusio pareigūno, nes tas buvo su šalmu. Pareigūnai teisinosi, kad guminės kulkos sunkiai sužaloti ir sukelti pavojų gyvybei gali tiktai tuomet, jei šaudoma iš 2-3 metrų. Per riaušes žmonių minia buvo maždaug 20 metrų nuo pareigūnų.

 

Kiti jo kolegos vengė nurodyti skaičius, kiek kartų šovė iš masiniams neramumams malšinti skiriamų ginklų „Winchester 1300“. Guminėmis kulkomis šaudančių ginklų praėjusių metų sausio 16-ąją Nepriklausomybės aikštėje turėjo aštuoni šios tarnybos pareigūnai.

 

Nemažai diskusijų kilo ir dėl dujų užtaisų. Vienas po kito apklausiami Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai guodėsi, kad jie vėmė, duso ir ašarojo nuo dujų, kurių užtaisai buvo mėtomi iš minios. Tačiau tarp šios bylos daiktinių įrodymų nėra nė vieno užtaiso, iš kurių galėjo sklisti dujos, liekanų. Pareigūnai tvirtino matę į petardas panašių pailgų užtaisų, bet jų neišsaugojo: „Mūsų darbas – palaikyti tvarką, o ne rinkti įrodymus“.

 

Prie Seimo dirbę Vilniaus policijos pareigūnai neabejojo, kad dujas naudojo ir viešojo saugumo pareigūnai. „Tai gal ne jie šaudė iš „Winchester?“ – salėje kilus šurmuliui, stebėjosi vienas konvojavimo tarnybos pareigūnas. Paaiškėjo, kad dalis šautuvų „Winchester“ pritaikyti šaudyti granatas primenančiais dujų užtaisais. Nukritę ant sniego, jie iš karto nesprogo. Policijos pareigūnai matė, kaip riaušių dalyviai čiupo šiuos užtaisus ir mėtė juos į pareigūnus, apsupusius Seimą.

 

Jonas kazlauskasVasario 28 d., sekmadienį, Anglijoje dirbantis 36 metų alytiškis Jonas Kazlauskas, keliaudamas į Lietuvą aplankyti tėvų, pašiurpo iš Lenkijos pasieniečių išgirdęs, kad paskelbta jo paieška. Rytojaus dieną į J. Kazlausko tėvų butą pasibeldė policininkai ir pareiškė įtarimus dėl dalyvavimo sausio 16-osios riaušėse prie Seimo. Antradienį vyrui teko praleisti laikino sulaikymo kameroje.

 

„Aš tą dieną su tėvais buvau namie. Apie tas riaušes išgirdau tik iš televizijos reportažo. Vilniuje pastarąjį kartą lankiausi 2008 metų rudenį koncerte. Nesuprantu, kaip galiu būti apkaltintas ar įtariamas nebūtais dalykais. Bet negaliu nesijaudinti, nes nežinau, kaip apsiginti“, – susijaudinęs aiškino J. Kazlauskas.

 

Praėjusių metų vasario pabaigoje alytiškis išvyko į Londoną. Prieš tai jis porą mėnesių apskritai retai išeidavo iš namų, nes negalėjo rasti jokio darbo ir dėl to jautėsi prislėgtas. Pernai balandį gavę policijos kvietimą į apklausą, jo tėvai, žinodami sūnaus nuotaikas, apie tai neužsiminė net telefonu. Tėvas paaiškino, kad nei jis, nei sūnus nedalyvavo riaušėse, ir tikėjosi, jog viskas aprims. Tačiau paštininkai toliau nešė raginimus atvykti į apklausą. Tėvai jų neėmė ir nepasirašė, nes sūnus buvo Anglijoje.

 

Po kiek laiko Kazlauskams iš prokuratūros telefonu buvo pranešta, kad sūnus tapo įtariamuoju ir bus skelbiama jo paieška. Sunerimę alytiškiai nusprendė paskambinti sūnui į Angliją ir viską papasakoti. „Tuomet liepiau motinai pasakyti mano telefono numerį. Juk negalėjau mesti darbo ir lėkti į Lietuvą nežinia dėl ko. Tačiau man jokie pareigūnai neskambino. Maniau, kad išsiaiškino šį nesusipratimą ir paliko mane ramybėje. Bet, pasirodo, be reikalo apsiraminau. Dabar išgyvenu tikrą stresą – ketinu eiti pas nervų gydytoją“, – kalbėjo alytiškis.

 

Antradienį J. Kazlauskas atėjo į Alytaus apskrities policijos komisariatą, tačiau to neužteko – teko vykti į apklausą Vilniaus apygardos prokuratūroje. „Pats nevažiavau, nes niekuo nenusikaltęs negaliu mėtyti kelionei sunkiai uždirbtų pinigų. Pustrečios valandos praleidau policijos komisariato vienutėje. Iš manęs paėmė visus daiktus. O kai atvyko automobilis iš Vilniaus, nujuosė diržą, uždėjo antrankius. Labai susijaudinau ir iki šiol jaučiu didelę įtampą“, – pasakojo J.Kazlauskas.

 

Vilniaus apygardos prokuratūroje jį apklausė prokuroras Giedrius Tarasevičius. Tada J. Kazlauskas ir sužinojo, kad yra įtariamas per riaušes prie Seimo mėtęs į pastatą ir pareigūnus ledo gabalus, akmenis, dujinius užtaisus. Be to, esą raginęs tai daryti ir kitus. „Tokie įtarimai mane pribloškė. Bet dar labiau sunerimau, kai prokuroras man parodė dvi nuotraukas ir pasakė, kad ten esu nufotografuotas aš. Pats patvirtinau, kad tas žmogus šiek tiek panašus į mane, bet tikrai ne aš. Praėjusiais metais svėriau 15 kilogramų daugiau, o nuotraukoje vyras daug smulkesnis už mane. Niekada nenešioju kepurės ir neapsiaučiau tokiais lyg klouno batais riestomis nosimis kaip jis“, – pasakojo J.Kazlauskas.

 

Jauną vyrą šiek tiek nuramino tik prokuroro patikinimas, kad specialistai palygins tas nuotraukas su jo paties atsiųstomis ir padarytomis per apklausą. Kol kas įtarimai dėl dalyvavimo riaušėse jam nepanaikinti. Alytiškiui skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš Lietuvos.

 

Pagal „Lietuvos ryto“ pranešimus parengė N.K.

2010 03 05

 

Komentarai  

 
0 # prisipažinimasevaldas Y-m-d H:i
Robokopų prisipažinimas, kad taikė į žmones - svarbus. Man idomu kiek dar praeis laiko, kol bus suimtas pirmas tuose įvykiuose dalyvavęs policininkas?
 
 
0 # blogai:(Kostia Y-m-d H:i
blogai saude Viesojo saugumo tarnybos pareigunai, oi kaip blogai saude.....
 
 
0 # "Juokai baigėsi"Peka Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=Ges8AMW_pAU
 
 
0 # ?Heh Y-m-d H:i
30 kartų šovė, 4 kartus pataikė į agresyvius asmenis. O į ką pataikė kitos 26 kulkos?
 
 
0 # isvadosKostia Y-m-d H:i
Viesojo saugumo tarnybos pareigunai blogai perengti, elgesi nedrasiai, mazai saude guminem kulkom. Tarnavau VRM F. Dzerzinskio vardo divizijoje, bazavomes pamaskvej, tai turejom tik po 30 kg sveriancius bronzeletus, salmus tokius nevykusius, tik ant sapkos usankos lakydavosi, kerzavus , tiesa, vietoj guminiu lazdu RP-60 naudodavom amrmatura apvyniota nevulkanizuota guma, tai teko malsinti riauses, kurios kilo susipliekus kokiems 500 gopniku is liubercu ir tiek pat panku is kitos puses, tai nieko negalejo niekas padaryti, omon'as buvo bejegis, tai iskviete musu rezervinio baltaiono budincia kuopa, tai kaip smugis is lazdos, taip riausininkas ir guli, is paskos ejo milicija ir rinko gulincius chuliganus , o ceremuchos ant kuopos buvo gal 10 balioneliu. O dabar, turedami tiek irangos policija galejo viska baigti zymiai greiciau ir operatviau. Viesojo saugumo tarnybos darba vertinu nepatenkinamai.
 
 
0 # xi xi xi xibezpridelnas Y-m-d H:i
"ir komendantas tuos buvusius tvarkos prižiurėtojus mum duodavo."

manau, kad situos (robokopus) mums irgi dave. dabar ju pavardes zinom, ziurekit, tuoj pamatysit linksmu dalykeliu :-))))))))))))) ))))))))))))))) ))))))))
 
 
0 # skliaustamsKostia Y-m-d H:i
ar tu stroibate patyrei sexualine prievarta, kad toks piktas ? girdejau, ten ciurbanai tokius duchus kaip tu varydavo i visas skyles.

o tu gaidy nedapistas man nieko nesugebesi padaryti, nes tu pats jau esi " padarytas" visom prasmem. Zinau as tokius, prie klaveturos drasus , arba tik uz tu paciu robocopu nugaru.

as po tikros tarnybos ( Ferganos selnis buvo mano " krikstas" ) , as baigiau Lomonosava, ir ten apsigyniau disertacija. O tu likai tik pusvyriu , ir gali reikstis tik tokiu nebrendylu tarpe.

Labai tikiuosiu tave sutikti ....manau busi iskrypeliu parade - tai va, celofaninis sudu maiselis, kuri pasjusi ant savo snukio bus dovana nuo manes:-)
 
 
0 # skliaustamsKostia Y-m-d H:i
gerai pasirinkai savo nika - esi tik skliaustai. O ferganos ivykiu nezinai, tai dar tik karta rodo tavo bukuma. Mano burys nuo iszudymo issaugojo visa turku - mechetieciu kaima, kuri norejo ispjauti tokie urodai kaip tu.
sudo ragausi greit, ir tau bus lengva tai daryti, nes tu gaidy ta jau esi dares stroibate.
 
 
0 # apie stroibataanarchofeministas b. Y-m-d H:i
tai, kad ten antitarybininka i tarnavo: atsedeje, neissisuke, su giminemis uzsienyje... jeigu kas net 'prisjagos' neversdavo "priiminet", ar girdejai, kostia?

kodel taip greit APSISVIETEI, seni? dabar ne prie kalvariju turgaus negalesiva gert: vieni sakys su lietuvos isdaviku koloboruoji, kiti -- menta girdai :sad:((
 
 
0 # Iki ko prisigyvenom+ Y-m-d H:i
Silpnapročiams, tokiem, kaip Kostia, jau leidžia disertacijas gintis. Teks naują mokslo laipsnį įvest - debilizuotas daktaras.
 
 
0 # aaaaaaaa Y-m-d H:i
ahahahahaha, sol_inkaktusa apginkit :D
sitas debilas is alytaus nauju kankiniu anarchistu tapo? puiku. o zinot del ko? o gi del to, kad pasikinejo kitiems organizuojamus koncus, apsimetinedamas didziu kovotoju pries fasizma, nors seniau blood and honour priklause :D
paskutine siuksle jis. Pasiko ne tiems kuriems reikia, todel ir nejo is namu, todel ir isvykt negali, todel ir jo internetinis gyvenimas baigesi :-) jonai, lauk voru vizito. p.s: http://metalas.quatrux.net/blog-bid-94
 
 
0 # vl55755@gmail.comvladas Y-m-d H:i
VIEŠAS LAIŠKAS LR PREZIDENTEI DALIAI GRYBAUSKAITEI

LR Prezidente, Dalia Grybauskaite, aš kreipiausi į jus net tris kartus su skundais, kuriuose pateikiau labai daug irodymų, jog prieš mane ir mano mažamečius vaikus buvo organizuotas valstybinis teroras kurį organizavo IŠKRYPĖLIS – ŽUDIKAS ALGIRDAS KATKUS .
1. Jums buvo pateikti irodymai jog buvo organizuoti trys pasikėsinimai nužudyti mane, 1999, 2003, 2008m. (prokurorai viską bando nuslėpti)
2. Aš jums pateikiau irodymus, jog buvo naudojamas savivaldybės socialinis būstas, kad organizuoti terorui prieš mane ir mano mažamečius vaikus, kurį vykdė neteisėtai, savivaldybės socialiniame būste specialiai apgyvendintas provokatorius GRIGORIJ ULEVIČ. Kuris nekartą buvo sumušęs mane ir nėščią , antros grupės invalidę R. Androsovą. (šis iškrypėlis net prostitucija užsiiminėjo, prokurorai viską bando nuslėpti).
3. Jums buvo pateikti irodymai, jog aš kreipiausi nekartą į LRGP , kad būčiau iškviestas liūdytoju saugumiečio V. POCIŪNO nužudymo byloje kurią LRGP nekartą bandė nutraukti. Po šių kreipimusi buvo organizuotas užpuolimas ir pasikėsinimas nužudyti. Įra pakankamai irodymų, jog V. POCIŪNO nužudymas buvo organizuotas aukščiausiame lygyje, ir šio nusikaltimo bendrininkai įra prokurorai bei teisėjai.
4. Jums buvo pateikti irodymai, jog mano vaikų motina R. ANDROSOVA kartu su vaiko teisių kontroliere R. VALANČIENE ir buvusia LRS vaiko teisių kontrolierė R. ŠALAŠAVIČIŪTE vykdė nusikaltimus prieš mano mažamečius vaikus. Visi šie nusikaltimai buvo nuslėpti su Vilniaus m. 1 apylinkės teismo teisėjos R. KASIMOVIENĖS pagalba.
5. Jums buvo pateikti irodymai jog po paskutino skundo į LRP kanceliariją , su kurio aš kreipiausi į JUS , kad būtų pradėti tyrimai , dėl nusikalstamų veikų prieš mane ir mano mažamečius vaikus, buvo organizuoti 3 plėšimai, 7 užpuolimai, tyčiojimaisi iš vaikų, buvo pateikti irodymai jog G. BERTULIS specialiai ivykdė autoivykį, partrenkė moterį, vos nesuvažinėjo vaikų, ir po šio autoįvykio grasino susidorojimu, man kaip liūdininkui, buvo bandoma 2 kartus suklastoti man baudžiamą bylą, pasodinti mane ir nužudyti. Visus šiuos nusikaltimus ivykdė G. BERTULIS kartu su žudike ANIA CHOMIAKOVA.
6. LR PREZIDENTE; Aš pateikiau LRGP visų šių nusikaltimų įrodymus, pateikiau audio irašus kuriuose žudikė ANIA CHOMIAKOVA prisipažino jog nužudymas buvo organizuotas, prokuratūrai buvo pateikti audio irašai jog A. CHOMIAKOVA organizavo kartu su G. BERTULIU dar 2 pakartotinius pasikėsinimus nužudyti, bet jokie tyrimai neatlikti, ir viską bandoma nuslėpti.
LR PREZIDENTE, KAIP DABAR PAAIŠKINSITE VISUOMENEI SAVO NUSIKALSTAMĄ NEVEILUMĄ ? O GAL BANDYSITE PASITEISINTI SAVO PATARĖJŲ NEKOMPETENCIJA ?
GAL VISUS ŠIUOS FAKTUS NORĖTŲ PAKOMENTUOTI EX PREZIDENTAS VALDAS ADAMKUS, KURIAM BUVO PATEIKTI VISŲ ŠIŲ NUSIKALTIMŲ IRODYMAI, O GAL PONIA ADAMKIENĖ NORĖTŲ PAKOMENTUOTI VIEŠAI NUSIKALTIMUS PRIEŠ VAIKUS ?
LR PREZIDENTE;
Kodėl jūs neišėjote pažiūrėti D. Kedžio motinai į akis, kai ji kreipėsi į jus pagalbos, kurios sūnus dabar nužudytas. O gal norite pažiūrėti jo dukrai į akis, kurią dabar bandoma grąžinti ją pardavinėjusiai motinai, ir kuri neteisėtai saugoma už mokesčių mokėtojų lėšas. O gal jūs norite pažiūrėti į akis vaikam iš Pikeliškių vaikų namų, iš kurių buvo tyčiojimasi, ir vienas iš jų liko invalidu. Gal norite pažiūrėti L. Pociūnienei į akis, kurios vyras buvo nužudytas. O gal jūs norite pažiūrėti į akis mano trims vaikams iš kurių buvo tyčiojimasi ir grasinama susidorojimu, ir kurie pažysta vienas kitą tik iš nuotraukų ?
LR PREZIDENTE, KODĖL GI JŪS NEATSAKĖTE Į VIEŠĄ LAIŠKĄ, SU KURIUO Į JUS KREIPĖSI „ LAISVO LAIKRAŠČIO“ REDAKTORIUS A. DRYŽIUS ?
KOKS JŪSŲ RYŠYS SU PEDOFILŲ TINKLU ?
Tai, kodėl gi jūs nepapasakojote Lietuvos žmonėm prieš rinkimus kaip pardavėte „Lietuvos Kurą“ už 1 Litą PEDOFILUI, žydui M. KLABINUI kuris suklastojo dokumentus, ir kuriam išmokėjote 18 milijonų litų. O vėliau valstybei reikėjo padengti dar 50 milijonų litų nuostolių. Šis iškrypėlis 1967 m. Kaune buvo nuteistas už našlaitės, nepilnametės išžaginimą , o vėliau pabėgo iš Lietuvos, kuriam vėliau EX Prezidentas A. Brazauskas suteikė LR pilietybę už nuopelnus Lietuvai.
LR PREZIDENTE, AŠ JAU KREIPIAUSI Į VISUS 750 EUROPARLAMENTAR US SU PAGALBOS PRAŠYMU, IR SU PETICIJA Į EUROPARLAMENTĄ . MANO PETICIJAI SUTEIKTAS NUMERIS, ŠIUO METU JAU SIUNČIAMI NUSIKALTIMŲ ĮRODYMAI. NEPAVYKS NUSLĖPTI TIKROSIOS PADĖTIES LIETUVOJE, KUR PEDOFILAI ORGANIZUOJA NUŽUDYMUS , O PROKURORAI JUOS BANDO NUSLĖPTI.
PREZIDENTE, KREIPIUOSI I JUS, KAD PAVESTUMĖTE ATITINKAMOM INSTITUCIJOM ATLIKTI TYRIMUS ;
1. DĖL ALGIRDO KATKAUS VEIKLOS, KURIS ORGANIZAVO PROKURORO BIRŠTONO, SAUGUMIEČIO POCIŪNO NUŽUDYMUS, TERORĄ PRIEŠ MANO MAŽAMEČIUS VAIKUS, BEI 4 PASIKĖSINIMUS NUŽUDYTI MANE.
2. DĖL EX LR GENERALINIO PROKURORO A. VALANTINO, (kurį jūs paskyrėte teisėju) BEI JO PAVADUOTOJŲ NUSIKALSTAMOS VEIKLOS , KURIE IRA AUKŠČIAU IŠVARDINTŲ NUSIKALTIMŲ BENDRININKAI.
3. DĖL LR SEIMO VAIKO TEISIŲ KONTROLIERĖS RIMANTĖS ŠALAŠAVIČIŪTĖS NUSIKALSTAMOS VEIKLOS, KURI SLĖPĖ NUSIKALTIMUS PRIEŠ MANO VAIKUS, BEI ORGANIZAVO MANO DUKROS VIRGOS LUKOŠEVIČIŪTĖS GROBIMĄ, KURIĄ BUVO BANDOMA PARDUOTI . VISUS ŠIUOS NUSIKALTIMUS PRIEŠ MANO VAIKUS BANDOMA NUSLĖPTI SU KORUMPUOTOS 1 APYLINKĖS TEISMO TEISĖJOS, RENATOS KASIMOVIENĖS PAGALBA.
4. DĖL VILNIAUS APYGARDOS VYRIAUSIOJO PROKURORO R. JANCEVIČIAUS NUSIKALSTAMOS VEIKLOS, KURIS 1997 m. BANDĖ SUKLASTOTI BAUDŽIAMĄ BYLA, A. KATKAUS NURODYMU, KURIĄ TYRĖ NUŽUDYTAS 2003m. PROKURORAS T. BIRŠTONAS (dėl išprievartavimo , turto prievartavimo, ir pornografijos platinimo). ŠI BYLA DINGO , O PROKURORAS R. JANCEVIČIUS NETEISĖTAI BUVO PAAUKŠTINTAS PAREIGOSE, TAPO VILNIAUS APYGARDOS VYR. PROKURORU.
5. DĖL VILNIAUS m. 1 APYLINKĖS TEISMO TEISĖJOS D. MICKEVIČIENĖS, IR APYGARDOS TEISMO TEISĖJŲ D. P. ZALECKIENĖS, A. KARTANIENĖS, IR L. ŽUKAUSKO NUSIKALSTAMŲ VEIKSMŲ, KURIE KLASTOJO IR SLĖPĖ IRODYMUS BAUDŽIAMOJE BYLOJE Nr. 1A-35/2009. KAD IŠSUKTI ŽUDIKES NUO ATSAKOMYBĖS.

Visi nusikaltimų irodymai viešinami tinklalapyje:
http://crimerangers.ning.com/group/VLbyla?xgi=4A1BtYGy6mfg4F&xg_source=msg_invite_group

el.pastas,
tel, 867704339

VLADAS LUKOŠEVIČIUS.