Rusijos nacionalistų „NS/WP“ būstinėje Pikaliove rasti žmogaus kūno likučiai
politika

nacionalistai ns-wp        Baudžiamoji byla, iškelta po to, kai kovo 16 dieną privataus buto, esančio Pikaliove, šaldytuve buvo rastos žmogaus kūno dalys, gali būti anaiptol ne buitinio pobūdžio. Kovo 19 dieną Vidaus reikalų ministerija išplatino pranešimą spaudai, kuriame ją susiejo su ekstremizmu. Žinybos duomenimis, baisus radinys rastas nacionalistinės organizacijos „NS/WP” („Nacionalsocialistai/„White Power”) būstinėje. Gali būti, kad nužudytasis žmogus yra videoįrašo „Išdaviko mirtis”, apie kurį jau rašė spauda, personažas.

 

Milicija ir kovos prieš ekstremizmą centras, vykdydamas operatyvines priemones, nukreiptas prieš asmenis iš nacionalistinės organizacijos. atliko keletą kratų Pikaliove ir Leningrado srities Boksitogorsko rajone. Kaip pranešė ministerijos spaudos centre, kovo 16 dieną viename iš Metalurgų gatvės 3 namo butų rastos žmogaus kūno dalys. Virtuvėje šaldymo kameroje rasta žmogaus galva ir rankų fragmentai. Tyrėjų duomenimis, nacionalistinės organizacijos „NS/WP” nariai išnuomotą butas naudojo kaip savo būstinę. Joje milicija rado ginklų, šaudmenų, savadarbių sprogmenų, peilių ir nacionalistinio turinio literatūros. Leningrado srities prokuratūra iškėlė baudžiąmąją bylą pagal 105-ąjį Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso straipsnį (žmogžudystė).

 

„Fontankos” duomenimis, tesiant tyrimą, kovo 18 d. miške prie Pikaliovo buvo rastos ir kitos kūno dalys. Buvo nustatyta ir buto savininkė. Tai vietos gyventoja, kuri nuomojo butą 26-erių metų Pikaliovo gyventojui Markui F. Kaip pranešė tyrėjai, kovo 16 vakare buvo sulaikytas jo draugužis, kuris papasakojo, kad vasario pradžioje Markas šiame bute pasmaugė nežinomą vyriškį vardu Slava, o nužudytojo lavoną, jo padedamas, išgabeno į mišką, esantį 3-ajame Pikaliovo mikrorajone. Kovo 17 d. pusę trijų nakties Markas F. pats prisistatė į Boksitogorsko vidaus reikalų skyrių. Jis papasakojo, kad vasario 10 d. smogė peiliu savo pažįstamam Sviatoslavui Batiukui. Nužudytojo lavoną sukapojo vonioje, galvą ir plaštakas sudėjo į šaldytuvą, likusias kūno dalis kartu su draugužiu nugabeno į Pikaliovo pakraštį ir išmetė.

 

Abu jaunuoliai šiuo metu areštuoti. Be įtarimų žmogžudyste, jie taip pat įtariami dėl kelių užpuolimų ir apiplėšimų Pikaliove.

 

Visgi tardytojus turbūt labiau domina ne pats nužudymas, o nacionalistinės jo aplinkybės. Reikalas tas, kad „NS/WP” grupė internetu jau du kartus pranešė apie savo dalyvavimą sąmoninguose nusikaltimuose, kuriuos vaizdžiai iliustravo.

 

2009 m. pabaigoje, prieš pat Naujuosius metus „NS/WP” organizacijos tinklapyje pasirodė filmuota vaizdo medžiaga, užfiksavusi Ganos piliečio nužudymą. Tyrimo metu buvo sulaikyti įtariamieji – vykdytojai ir videooperatorius. O nesenai tame pačiam tinklapyje pasirodė naujas videofilmas, pavadintas „Pamoka visiems, kurie nusprendė pasitraukti iš kovos kelio”. Jame pranešama, kad 2010-ųjų vasario viduryje „NS/WP Nevograd” vadovybė dėl kelių sužlugdytų akcijų išdavyste („darbu Sistemai”) apkaltino vieną iš savo kovotojų. „Bailiui buvo pasiūlyta išpirkti kaltę veiksmais, tačiau baimė neleido jam to padaryti. 2010 metų kovo 1 dieną bailys buvo nubaustas”, – savo tinklapyje skelbė macionalistai.

 

Teisėtvarkos organai mano, kad rado ankstesnio videofilmo, publikuoto tame tinklapyje autorius ir dalyvius. Jame buvo užfiksuotas Ganos piliečio žmogžudystė, įvykdyta Peterburge. Vėliau internete pasirodžiusiame „NS/WP Nevograd” videokreipimesi buvo sakoma, kad sulaikyti tik „du prijaučiantys” jų veiklai. „Todėl kalbėti apie grupuotės sužlugdymą yra įžūlu”, – pareiškė nacionalistai. Be to, jie žadėjo tęsti terorą: „Laukite! Mes tuoj pas jus apsilankysim!”

 

Aliona Ždanova, fontanka.ru

Vertė E.B., 2010 03 19

 
nacionalistai ns-wp video

 

 

Komentarai  

 
0 # iškrypėliškas nacių filmukasen arche Y-m-d H:i
http://karjala-avtonom.blogspot.com/2010/03/nswp.html

Saito redakcija praneša: Данный ресурс, не призывает к действиям или насилию. Администрация не несет ответсвенности за выложенные материалы.
 
 
0 # kisk drauguiskinkedas Y-m-d H:i
i sikna! valgik zmogena! buk patrejotas!
 
 
0 # kaip reaguoja kiti neonacių portalaien arche Y-m-d H:i
Didžiausias Rusijos neonacių portalas "Dešioniosios naujienos" (jo analogas Lietuvoje - patriotai.lt) patalpino visą Alionos Ždanovos straipsnį iš "Fontankos" be jokių komentarų, tik antraštėje prirašė "Fontanka.ru nesąmonės". Komentarų po straipsniu kol kas nėra.

http://news.nswap.info/?p=30201
 
 
0 # ...Arturas Y-m-d H:i
Seip rimtai nacionalistai nk blogo nereiske manau. Bet tas zodis pradeda vis labiau maisytis su naceis . Vis daugiau naciu vadina save nacionalistu. Ir labai daznai pasitaiko kad nacionalistai issigymsta i nacius
 
 
0 # apie NS/WPen arche Y-m-d H:i
Visi ultradešiniųjų judėjimai yra tam tikras nacizmo, fašizmo, nacionalizmo ir rasizmo mišinys. Rusijos NS/WP nariai save vadina "Rusijos nacionalpatriot ais", o jų idėjinė platforma labai primena visame pasaulyje išplitusio "baltųjų nacionalistų" judėjimo "Stormfront" programą, kuri iš esmės yra rasizmo ir nacionalizmo lydinys. Pagrindinė idėja - vienytis visiems baltosios rasės nacionalistams.

Iš Lietuvos neonacių margumyno NS/WP organizacijai idėjiškai artimiausias Murzos nacionaldarbini nkų sąjūdis.

Apie Rusijos "Stormfront": http://www.stormfront.org/forum/forumdisplay.php?f=67

O kad būtų aišku, kokie ligoniai vadovavo (ir vadovauja) Rusijos NS/WP judėjimui, siūlau pasiskaityti vieno iš buvusių lyderių NECros88 (suimto praeitų metų pavasarį http://news.nswap.info/?p=17526) sapalionių apie NS/WP ir skinhedų skirtumus: http://necros88.livejournal.com/9665.html

У скинхедов главная цель - «выгнать» всех нелегальных (некоторые особо «радикальные» хотят «выгнать» всех - и легальных, и нелегальных) унтерменьшей (расовонеполноц енных). У НС/ВП главный враг — система РФ и «расеяне», итоговые цели — захват государственной власти, полное переустройство общества.

Для НС/ВП чурбаны — лишь эмоциональная разгрузка. Убийства унтерменьшей доставляют только удовольствие и дополнительную подготовку, как психологическую так и практическую, но мы понимаем, что по большому счёту от этого ничего не изменится. Убийства унтерменьшей как самоцель — тупиковая ветвь.

НС/ВП уничтожает Россию, по большому счёту вместе с её населением, вместо неё грядёт триумф Белой Руси. Да, вы можете считать НС больными, я уже писал об этом.
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
"Nuo kada rasistinė, šovinistinė ir nacistinė organizacija „Nacionalsocial istai/„White Power” tapo nacionalistais?

Sovietinė propaganda vis dar gyvuoja: "prakeiktieji buržuaziniai nacionalistai žudė nekaltus tarybinius stribus, o dabar žudo negrus!!!"

O nuo kada nebuvo? čia tas pats, kas nuo kada anarchistai ne kapitalistai, jie visada tokiais buvo, lygiai taip pat ir su šitais veikėjais...vis bandot atsiriboti nuo kitų,sakydami/t eigdami, kad Lietuvoje ne tas,kad iškraipyta sąvoka(nors iš dalies tą pripažįstu, bet kaip buvo neigiama,taip ir liko) ar dar kokia nesamonė, bet kaip žinia yla iš maišo visada išlenda.
 
 
0 # Rusijos antifa komentarasen arche Y-m-d H:i
Tvajumat, o kur dingo ideologija. Juk tai paprasčiausi maniakai. Nuo "kovos už gryną rasę" nusirito iki banalios nekrofilijos
 
 
0 # ????nesupratau Y-m-d H:i
A čia tas pats Žygeivis -nacionalistas -idijotas?
"Nuo kada rasistinė, šovinistinė ir nacistinė organizacija „Nacionalsocial istai/„White Power” tapo nacionalistais? " negi vėl skūrą išvertė ir tai netoli to, kad pasakytų jog nacizmas blogai?
 
 
0 # !!!slavik Y-m-d H:i
vysokie nacianalystai ira fashei ir nacei!!!! virai eynam kovotyy!!!!
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
nacionalizmas, nuo fašizmo/nacizmo nėra atskiriamas, Žygeivis matomai to negali niekaip suprasti, pagrinde ant nacionalizmo ir statomas fašizmas/nacizm as, kad iškelia vieną tautą, ar tai būtų Italijos fašizmas ar Hitlieriaus nacizmas(jei jau Žygeivis nori taip skirti)..o skirtumai kokie?gal Žygeivis pats norėtų mums čia parašyti, taip sakant apšviesti, gal tamsta netgi skaitė Fašizmo doktriną?
ogi skirtumo beveik jokio, ir vieni ir kiti siekė sukurti naują naciją, vokiečiai-arijų , italai-romos imperiją, abudu propogavo ekspansionizmą, fašistai pasakė, kad karas, tai tautos gyvybingumo požymis, o naciai, kad kitos tautos nenusipelno nieko, apart tarnavimo vokiečiams, visi turi paklusti, aiški hierarchija ir bla bla, jau viskas aišku.
vieną skirtumą tik matau(kiek mano žinios leidžia), "pradinėje stadijoje" fašizmas neturėjo antisemitizmo, bent jau aiškaus, vėliau kai su Hitleriu ten susidėjo.
idėja ar mintis ar ideologija ta pati, tik žodžiai pakeisti, o metodai pas visus skirtingi(tą galima pamatyti ir kairiųjų tarpe, siekia to pačio, tačiau vienur riaušės, kitur mitingai ir t.t.)
būtent ir reikia skirti metodus, nuo pačios idėjos, bet tai visišikai negaliojai fašizmo/nacizmo mičiai, nes jos siekia ir pateisiną smurtą, ką jau ką, bet fašizmą taikia ideologija vadinti būtų visiškas absurdas, tokiam žmogui tik fašizmo doktriną po nosim duoti.
lauksim Žygeivio "apšvietos"
 
 
0 # che-cheKostis Y-m-d H:i
cia tik " gelytes" , pasiziurekit i ju combat18 tinklapi.
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
"Nacizmas su fasizmu tik isikinke nacionalizma. Nacionalistu judejimai gali but tiek kairieji tiek desnieji, tiek
but valdomi diktatoriu, tiek paciu zmoniu. "

Aš tą ir turėjau galvoje, negali būti fašizmo/nacizmo be nacionalizmo. dėl kairiųjų jau irgi esu rašęs, būtent reikėtų paminėti komunistus,soci alistus ir šiaip jau jie ne nacionalistai, o internacionalai .t.y. tautų draugystė,ta pati savitarpio pagalba tarp tautų.
ne painioti su kosmopolitizmu.
kaip minėjau, nacionalizmą dabar laiko ir šiaip jau patys dešinieji taip daro, jog tai reiškia ne tik kažkokią kultūrą ar tiesiog tautą, bet ir stiprios valstybės samprata. nors tos pačios tautos baskai/palestin iečiai ir kt. įrodė, jog ir be valstybės indentitetas išlieka, todėl prie ko mūsų "patriotai" taip aršiai nekenčia kairiųjų ne aišku, nes savo tautinę kultūrą galima ir be valstybės kurti, o ir kultūra taip pat kairiųjų yra vystoma ir ne šiaip vystoma bet ją bandoma kurti,tobulinti , tuo tarpu nacionalistai, o greičiau konservatoriai, tiesiogine to žodžio prasme bando užkonservuoti tiek tautą,tiek kultūra, taip ir visą šalį.
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
Cituoju:
" Fašizmas - apskritai, labiau pabrėžia ne tautą, o valstybę. Pati fašizmo simbolika reiškia ne tautiškumą, o valdžią."
Tai gaunasi, kad jūs ir esate pagal šią sąvoka ir nacionalistai ir fašistai.
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
na aplamai jei imti jau grynai tik nacionalizmą, kuris nieko neturi reikšti, o tik meilę vienai tautai, tai vis tiek paradoksas, kodėl "mūsiškiai tautininkai" taip nekenčia kairiųjų(jei imti komunistus/soci alistus), kurie nori padaryti/reform uoti į šalį gerąją pusę, tai yra padaryti Lietuvių tautai gerai...ir įdomu tai, kad patys ribojasi, nuo visokių etikečių, kad tautiškumas/nac ionalizmas Lietuvoje yra kas kita negu kitur, tačiau Lietuvos kairiuosius suplaka su sovietiniais bolševikais/stalinistais..
todėl ir gaunasi, kad esate ne tik šiaip sau nacionalistai, o ir pasisakote, prieš viską kas jums Asmeniškai(būte nt asmeniškai) netinka, pagal išankstinį nusistatymą.
o ir kaip jau buvo kažkas rašęs, kad jei jau taip mylite savo tautiečius, tai kodėl nemylite Lietuvos kairiųjų(jei komunistai/soci alistai, tai jie nori reformuoti taip,kad gyventi liaudžiai gerai būtų,prieštarav imų su nacionalizmu nėra, jei anarchistai, tai be valstybės tautos gyvena, irgi su nacionalizmu nesikerta)...
vienu žodžiu sakau parodoksų krūva.
todėl ir gaunasi nacionalizmas - valstybės religija. dėkui, bet aš geriau tikėsiu žmonėmis.
 
 
0 # argi?tam kur viskas aisku Y-m-d H:i
"todėl prie ko mūsų "patriotai" taip aršiai nekenčia kairiųjų ne aišku"

Daugiausia del nesusikalbejimo ir joks dialogas nei tarp vienu nei tarp kitu nevyksta, yra tik isankstinis nusistatymas. Aplamai i nacionalistu partija turetu but ziurima kaip i zaliuju ar kokiu vegetaru partija :D Pats nacionalizmas kazkokiu labai svarbiu ekonomikos tvarkimo irankiu neturi. Vienintele mintis tai viska daryt savo tautos labui.
Kitas dalykas, kad neonaciai yra uzgrobe patriotizma su savo skambiais pasisakymais ir panasiai. Butent neonaciai yra kategoriski visu kitu politiniu judejimu atzvilgiu. Deje Lietuvoje alternatyvus tautiniai judejimai nesusilauke beveik jokio demesio. Kairieji tuo tarpu meile savo krastui sulygina su sizofrenija. (bent jau jaunoji kairiuju karta) Taipogi kairieji megejei viska plakt i viena kruva, kad ir ta pati latviu eisena. Zmones susirinko paminet pergale pries rusu armija ir atiduoti pagarba prisimenant zuvusius saavo draugus... Kaip vienas dalyvs sake "butumem kovoje ir pries vokiecius, kad tik uz Latvija", o uz kampo ant senuku antifasistai rekauja "pazor, pazor" :-) Politiniu propogandu lyg ir nebuvo, Hitlerio nieks negarbino... bet ar kam svarbu? Pazor, pazor...
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
"Valstybė yra Tautos namai. Gyventi klajojant po svetimus namus tikrai nėra malonu. "

Niekas nesako, klajoti ir tuo labiau užlipti kam nors ant kupros, o tiesiog gyventi ir kodėl neapsiribojus tiesiog teritorija.

"2. Tauta kuria Valstybę tam, kad turėtų savo namus. O ne Valstybė kuria sau Tautą. Valstybė yra tik įrankis tautos rankose. "

Na ta suprantu, bet jei tas įrankis nevykęs ar "sugedo", imam ir pakeičiam, o geriausia paimti tą įrankį, padaryti iš daug mažyčių ir duoti kiekvienam žmogui.

"P.S. Nepainiok įvairių politinių partijų gražiais vardais su realiu socialinio teisingumo siekiu - ypač postkomunistinė se valstybėse. Čia visos "persidažiusios " komunistinės partijos gina savo narių, tapusių turtuoliais ir oligarchais, interesus. "

Nepainioju, puikiai žinau kokios čia "komunistinės".

"Taip pat reikia atsiminti, kad kiekvienoje tautoje yra sava istorinė patirtis."

Tai kaip tada gaunasi?jei gyvensim, vien pagal tai, tai gi absurdas. kokia socialistinė/ko munistinė partija tikrai daugiau nuveiktų geresnio negu krikdemai...o gal geriau iš vis uždrauskim kairiuosius, palikim buožes socdemus ir gerai...palieka t tik vieną pasirinkimą ir tą blogiausia.

Sunku atsakyti į tokius teiginius, gal kas kitas labiau parašys.

"Vienintele mintis tai viska daryt savo tautos labui. "

Tame ir esmė, kad tie patys komuniagos/anar chistai/sociali stai, nauja kairioji karta atneštų teigiamų dalykų,reformų, naujų vėjų, bendros gerovės, o "patriotiškai nusiteikę" vis apie savo istorinę patirtį pezą..ta patirtis kiekvienam asmeniška.

"Kaip vienas dalyvs sake "butumem kovoje ir pries vokiecius, kad tik uz Latvija""

Tai į partizanus reikėjo...gerai nenoriu liest šito klausimo, kas buvo, tas.
 
 
0 # BejeBeje Y-m-d H:i
Ar esat skaite "Lietuviu nacionalistu kenkejiska veikla ir kova su ja"?
Nacionalistai tai zmones norintis atkurt Lietuvos nepriklausomybe ir zudantis patriotus. :DD rekomenduoju kiekvienam anarchistui, kad sustiprintu savo kovos stipruma pasitelke KGB isminti! :D
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
šiaip reiktų ir skirti nacionalizmą nuo kosmopolitizmo ir internacionalizmo.
Pagal mano galvą, tai kosmopolitizmas , apskritai neigia tautas,kažkokį išskirtinumą, kad nėra Lietuvių,rusų,l enkų, yra tik žmogus.
Internacionalizmas - kas ir yra komunistai/soci alistai, gal ir anarchistai(gal kas patikslinkit), tai tiesiog teigimas, kad tautus turi bendradarbiauti , kooperacija ir .t.t
Nacionalizmas - darbas/meilė(ka d ir kokia abstrakti būtų) tik savo valstybei,tauta i, kitos tautos tiesiog mažiau svarbios, kitokiu atveju, jei visos tautos svarbios, ir visiems reikia padėti, ir taptų internacionalizmas.
gal kas ir plačiau galės atskirti šias sąvokas.
 
 
0 # HmHm. Y-m-d H:i
Internacionaliz mas tai man rodos tautu sajunga. TSRS buvo internacionalin e valstybe savyje sujungusi salis su vienu pagrindiniu stabu. Butent kai kurie komunistai sieke visom salim primest savo salyje esama valstybes modeli ir juos isvaduot nuo burzuju valdzios, bet kaip matem ne visiems toks "vadavimas" patiko. Nacionalistai tuo tarpu nera pries tautu bendradarbevima , bet pries svetimu jegu kisimasi i tautos reikalus. Dabartinei europos sajungai dirva butent paruose komunistu valdymo bandymai. Jau kazkur pries gerus 40 metu buvo pradeta vystyti mintis apie ne toki akivaizdu Europos tautu pajungima sistemai kaip TSRS. Dabar prarade nepriklausomybe mes visdar esam pazymeti kaip atskira salis, turim savo pasus ir pns. Velgi sios sajungos visiskai nurasyt i suns dienas negalim, bet man labiau patiktu jei apsiribotumem bendredarbiauda mi tik maisto zymejimo, automobiliu, traukiniu standartus nustatant. Bet tarkim mums sugalvojus pakeist savo valstybes modeli is kapitalistinio i socialistini, cia atvaziuotu tankai "tvarkos" daryti.
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
Na tai ir kame bėdos?juk nematau, nei vieno, kuris sakytų, kad yra tautos prasimanymas ar jas reikia sunaikinti. tiesiog iškelti, tai, kad tarkim pas mus žolė žalesnė, o dangus šviesesnis, nes mes pasistatėm sienas, o už sienos neva viskas ne taip žaliai ir ne taip šviesu yra kvaila.