Laisvės diena Baltarusijoje: neonaciai su Vyčio ir Hitlerio simbolika (foto)
politika

Belvolia 1        Kovo 25 d. Baltarusijoje šventė. Ilgai dvejojau, ar eiti į šią Laisvės dieną, ar ne. Buvo gaila gaišti nuobodokame renginyje, kuriame, atrodo, viskas aišku iš anksto. Kita vertus, vertėjo nueiti vien „dėl paukščiuko”. Taigi nuėjau. Pasirodęs ten apie 18:10 val., neišvydau nieko neįprasto. Tie patys veidai, tos pačios vėliavos, tokie patys lozungai. Bet mano dėmesį netrukus atkreipė būrelis kaukėtų žmonių baltais batais – gal 40. Pažvelgęs į plakatą, po kelių sekundžių supratau, kas jie tokie.

 

Kadangi normalūs žmonės į politinę akcija su plakatu „straight edge” neis, tapo aišku, kad tai fašistuojantys bonai. Beje, tiems kas nežino, paaiškinsiu, ką reiškia „C18” apatiniame dešiniajame jų transparanto kamputyje. „C18” – tai “Combat 18” santrumpa (vienas ir aštuoni – Adolfo Hitlerio vardo bei pavardės pirmųjų raidžių numeris abėcėlėje). Tai Didžiosios Britanijos, po to – ir visos Europos nacistų teroristinė organizacija, kovinis „Blood&Honour” sparnas. Štai taip užsimaskavęs Adolfas Hitleris sudalyvavo baltarusių Laisvės dienoje…

 

Belvolia 4

 

Vaikinai nesiderino prie kitų susirinkusiųjų, ypač linksmino jų išpūsti žandai ir labai madingi skudurai. Matyt, purvini džinsai ir balti raišteliai (kaip socialiniame marše) jau tapo nebemadingi, ir vadas davė užduotį ateiti į politinę akciją apsirengus pagal lenkų futbolo chuliganų stilių. Ir štai paaugliai stovi su „nindzės” odinėmis striukėmis ir sportinėmis kelnėmis. Ir, žinoma, balti sportbačiai – kaip gi be jų…

 

Iš viso mitinge, mano vertinimu, dalyvavo 500-600 žmonių, nors gal ir truputį klystu. Bet buvo aiškiai mažiau nei tūkstantis. Todėl stebiuosi opozicijos žiniasklaida – kaip galima taip begėdiškai meluoti apie 2000 žmonių?

 

Belvolia 2

 

Baltabačių, susirikiavusių į atskirą koloną, galų gale padaugėjo iki 50-ies. Beje, tarp jų – tik viena mergina... Atrodo, problemų su moteriška lytimi nacistai niekaip neišsprendžia. Apie 18:30 val. fašistų lyderis per megafoną paskelbė, kad jie – baltarusių nacionalistai – dabar kažkur eis, ir pasiūlė visiems, kas laiko save baltarusių nacionalistais, eiti kartu su jais. Norinčių su jais eiti minioje nepastebėjau. Po minutės, lydima minios šūksnių „Nešdinkitės iš čia!”, „Na ir eikite velniop!”, sportininkų kolona pajudėjo, kaip vėliau paaiškėjo, nežinia kur. OMONas juos mielai  praleido...

 

Tiesą sakant, niekuo ši Laisvės diena nepasižymėjo, tik nacistų (vėl pasivadinusių „Baltaja valia” – „Belaja Volia”) eitynėmis ir jų jaudinančia sąjunga su „Dešiniųjų aljansu”. Dar, žinoma, siaubingai suerzino mūsų baltarusių žurnalistai, vadinę susirinkusius nacistus „anarchistais”. Tinklapyje navyny.by mirgėjo frazės „anarchistai iš „Baltosios valios” ir panašios. Aš net nesuprantu, iš kur jie ima tokius debilus? Kur prirenka? Kokiose aukštosiose mokyklose moko? Kaip po to galima vadintis žurnalistu?

 

Belvolia 5

 

Tenka laukti, kol pasigirs „komunistai iš BLF” (Baltarusijos liaudies fronto) ir „antifašistai iš BLP” (Baltarusių tautos partijos). Taigi pavasarinis politinis sezonas atidarytas. Svarbiausia artėjančių mėnesių intriga – „Černobylio kelio” eitynės („Černobylskij šliach).

 

Vertėjo pastaba: Ant vieno Baltarusijos neonacių transparanto buvo užrašyta „Ne – demokratijai, kapitalizmui ir komunizmui”. Ant kito puikavosi užrašas „Straight Edge Belarus” su jau minėtu „Combat 18” ženklu, o ant trečiojo – „Perūno sūnūs”. Pastarasis greičiausiai nukniauktas iš M. Gimbutienės knygos „Slavai – Perūno sūnūs” pavadinimo. Ant jo, beje, puikavosi, ginkluoto automatininko stovyla, Vytis ir neonacių mėgiamas stilizuotas keltų kryžius.

 

http://mikola-a.livejournal.com vertė E.B.

2010 03 28
 
Belvolia 3

 

 

Komentarai  

 
0 # ochochotoks Y-m-d H:i
jau seniai laukėm, kada šitame tinklapyje pasireikš Lukošiaus propagandistai
 
 
+1 # dfgsdfgsafsdf Y-m-d H:i
Toks visai "neutralus" straipsnelis :DDD

o antifasistams kas liepia rengtis pagal "lenku hoolsu" stiliu? :-)
 
 
0 # :)pekA Y-m-d H:i
A niech ich piorun strzeli... :-)
 
 
+1 # ?Kostia Y-m-d H:i
kur gi gi naciu simbolika ? maciau baltiskus zenklus, stilizuota runa ir kazka panasaus i IRA ar HAMAS peizalione. Bet naciu zenklu enmaciau
idomu, is kur Minske galejo buti 50 neonaciu, kad Minske balatarusikai kalbanciu gal kokie 5000 . Gudu kaip tautos nebeliko. Deja.
 
 
0 # !!!slavik Y-m-d H:i
nu nx. as tuoj byjosiu i gatvia isiet. kur pasysuksi -vieni naciai!!!. virai ainam kovoty"!!!
 
 
0 # ?kaukas Y-m-d H:i
Kazin kaip jie ziuri i istorija?
Vilniaus kartais nenori???
Jeigu taip, taip tuomet... chana! - Nacionalizmas VEL vienaip ar kitaip veda i destrukcija!
 
 
0 # bKandža-666 Y-m-d H:i
Ačiū Bielarusijai, kad laimėjom dainavimo konkursą
 
 
0 # bKandža-666 Y-m-d H:i
Ačiū Bielarusijai, kad laimėjom dainavimo konkursą
 
 
0 # sxescreamy Y-m-d H:i
Prie ko neonaciai ir straight edge tik įdomu..Žinant straight edge,tai jie pankų viena iš atšakų...Vadina si ir pusę palaiko kitą,nei neonaciai...Tad čia kažkaip nesiriša
 
 
0 # @sxekita puse? Y-m-d H:i
http://sxelietuva.wordpress.com/
 
 
0 # vėjaiscreamy Y-m-d H:i
Nelabai realu pankiškas idėjas paverst tokiom,čia realiau nusičiupimas kažkokios dalies vienos subkultūros ir panaudojimas saviem tikslams...Išti es gaila,nes originalusis sxe visiškai ne tas idėjas kalba.Šitie tik šypseną kelia su tokiais svaičiojimais.
 
 
0 # Roko grupeGedas Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=e67oJutxqko&skipcontrinter=1 paziurekit demesio vertas klipukas ir daina :)