Vilis Normanas. Privalomas sveikatos draudimas, arba Trečiojo Reicho link
politika

72 litu kilpa        Po kvailų naktinių įstatymų, kai PVM buvo pakeltas vos ne iki Everesto, o kiti mokesčiai šovė veik iki dangaus, lietuviai buvo visiškai prispausti prie sienos. Žiniasklaida, knygų leidyba ir kultūros sritys atsidūrė tie prarajos riba. Visos verslo sritys artėjo prie pavojingo išnykimo taško. Per naktį Lietuvai buvo padaryta daugiau žalos, nei šimtmečiais sugebėdavo pridaryti užkariautojai – nuo kryžiuočių iki sovietų. Susidūrėme su kur kas griežtesniu ir baisesniu režimu.

 

Tai buvo, deja, ne pabaiga – atiminėjama buvo iš pensininkų, motinų. Iš visų tų visuomenės sluoksnių, kurie vos galėjo išgyventi, išlikti. Tačiau neseniai Lietuvą apskriejo kur kas baugesnė žinia – iš bedarbių, žmonių, kurie neturi nė cento ir nėra registruoti darbo biržoje, bus atimta po 72 litus už kiekvieną praėjusių metų mėnesį.

 

Atimta bus už paslaugas, kurios nebuvo suteiktos. Atimta už tai, kad niekas apie šį įstatymą garsiai metus nekalbėjo ir dabar žmonės įkliuvo į valdžios žabangas – kas žino, kaip būtų elgiasi Lietuvos piliečiai, jei būtų apie tai žinoję anksčiau? Sakysite, kaip finansų ministrė, kad tokie žmonės, kurie nemoka draudimo, kol nesuserga, vagia?

 

Bet juk tie, kas kada nors neturėjo sveikatos draudimo ir gydėsi, puikiai žino, kaip brangiai tai kainuoja. Tačiau ir to negana – dabar, ar tu sergi, ar nesergi, turėsi mokėti. Nes, pasak buhalterės I. Šimonytės, kitaip vogi iš dirbančių žmonių. Tik kaip gali vogti, jei susirgęs kelis kartus permoki? Kur čia logika? Logikos nėra – SODRA miršta ir valdžios atstovai atvirai spjauna į bet kokį padorumą: jie kuria tokius įstatymus, kad net jei šimtą metų išstovėtum vienoje vietoje nejudėdamas, turėtum mokėti ir mokėti už ką nors...

 

Mokesčiai jau taip pakelti, kad daugiau kelti neįmanoma, tačiau ieškoma naujų. Ir kas šlykščiausia (tiesiog verčia vemti) – niekas nekalba apie progresinius mokesčius, kurie taikomi visose Vakarų šalyse. Oligarchai – ne bedarbiai, tad neleis, kad iš jų būtų vagiama įstatymų vardu. „Geriausius“ sprendimus valdžia priima tada, kai svarstomi reikalai yra susiję su visokiais lubiais ir kitais lupikautojais. Tada jau daromos nuolaidos. Visus kitus – nurengs nuogai ir dar lieps viešuosius darbus dirbti. Užsieniečiai atvažiuos filmuoti: pagalvos, kad čia atgimė nacių koncentracijos stovyklos.

 

A. Kubiliaus veidelis – kaip tikro bejausmio nacio. O ką jau kalbėti apie geležinę ledi, kuri puikiai ne tik žodžiu aprėks, bet, jei reikės, fiziškai susidoros. Labai vyriškas didžiosios kasininkės veidelis – irgi puikiai tiks. Kokia valdžia – tokia tvarka. Pagal tvarką – tikras Trečiasis Reichas.

 

Apmokestindama bedarbius, kurie ir taip likimo nuskriausti, valdžia norėjo parodyti, kad jei nesi naujasis Arijus, kuris privalo nešti pelną, tu privalai būti sunaikintas. Taip ir bus. Tie, kas nesugebės susimokėti, sulauks įvairių sankcijų – gal net kalėjimo.

 

Štai kokią valstybę kuria nacių veidu optimizmą skleisdamas A. Kubilius ir visi jo parankiniai. Bejausmiai robotai, galintys atimti paskutinį centą, kad tik įvykdytų eurui įsivesti reikalingus reikalavimus. Bet atims ne iš turtuolių – atims iš mažiausiai turinčių. Dar jokia totalitarinė valstybė nebuvo tokia žiauri ir taip neniekino paprasto žmogaus.

 
2010 03 29

 

 

Komentarai  

 
0 # ogitoks Y-m-d H:i
maniau, kad čia apie sveikatos reformą Amerikoje rašys...
 
 
0 # aha aha.gondzikas Y-m-d H:i
neidomu. einam geriau "kovoti" pries "fashizma"...
 
 
0 # -- Y-m-d H:i
-
 
 
+1 # kodel ?Kostia Y-m-d H:i
labai geras ir teisingas pastebejimas. Cia pazeistas Zmogaus Laisvojo Apsisprendimo principas, tuo labiau nx. moketi uz paslaugas, kurios nebuvo suteiktos ? tarkim zmogus neregistruotas darbo birzoje, gal siaip kur chalturija, o jam dar bac- per kisene 850 litu uz preitus metus. Bene pirma karta pritariu Viliui Normanui. Ir siaip, labai lengvai ir itikinamai parasyta. Bet kadangi nerasoma apie pyderus ir fasistus, anarchistams sis saunus straipnis pasirode neaktualus.
 
 
0 # viršūnėAfr0man Y-m-d H:i
Pats straipsnis įdomus. Kokia čia b**t h**ne jau net šešėlinėje ekonomikoje nnebebus galima suktis ...
 
 
0 # Antis?Heh Y-m-d H:i
Neįtikėtina. Norėčiau pamatyt siūlomą ar jau priimtą įstatymą. Kodėl niekas apie tai dar nekalbėjo niekur? Tai ką, turės mokėt ir laikinai emigravę į kitas šalis, tipo, gryžti namo ir ant sienos gauni sąskaitą? Man įdomu kaip ruošiamasi sugaudyti visus. Tęsiant panašiomis kaip autoriaus intonacijomis galima pasakyti, kad artėjantis gyventojų surašymas būtent ir skirtas suregistruoti būsimiems tokio mokesčio mokėtojams.
 
 
0 # ne antisen arche Y-m-d H:i
Niekur socialiai nedrausti, tai ir darbų netekę, bet į Darbo biržą nenuėję gyventojai, ir ilgai priverstinai atostogavę nemokamai, ir dirbantys nelegaliai ar tiesiog benamiai iki gegužės 3 dienos turės susimokėti PSD mokestį už praėjusius metus, jei to dar nepadarė. Niekur nedrausti gyventojas kas mėnesį nuo pernai sausio turi savarankiškai mokėti po 72 Lt kas mėnesį, per metus tai sudaro 864 Lt.

http://www.delfi.lt/news/economy/business/neturintiems-pajamu-nuolaidu-daryti-nezada.d?id=30416049
 
 
0 # the RevelationspekA Y-m-d H:i
Aš jiems nieko nemokėsiu.Kalės vaikai,lai sau užsipisa su savo mokesčiais negyvai.
 
 
0 # o ko tikėjotės?: Y-m-d H:i
Kubilius tik į valdžią atėjęs pareiškė, kad jam trūkata 2 milijardų... manot lengva tiek surint? vargsta dabar žmogelis š jūsų centus atiminėdamas. O jūs dar piktinatės...
 
 
0 # 7272 Y-m-d H:i
Ziurint i pastaruosius 20metu mokesciai niekada nenustojo augti, taigi galima daryti prielaida kad per ateinancius 20metu jie ir toliau augs.
augs tol kok valstybe nebankrutuos, o kai bankrutuos TVF ikis paskola ir vel bus uzsukta mokesciu karusele. ir taip be galo iki visisko valstybes sunaikinimo juk tai ir yra GLOBALIZATORIU pagrindinis tikslas.

Siuolaikinio zmogaus gyvenimo tikslas tampa ne tobulejimas(kai p nusprende dievas) o mokesciu mokejimas mainais uz gyvybe,uz galimybe egzistuoti, bet tai jau grynas satanizmas.

Reikia nustoti zaisti pagal sistemos taisykles.
 
 
0 # ?Heh Y-m-d H:i
O tai kaip nustot žaist? Galvojau apie pilietybės atsisakymą, bet bl, tada negalėsi jokios sienos kirst ir kiekvienas sutiktas žaliūkas turės labai daug klausimų. Gal dar verta pagalvot apie išsiregistravim o varijantą. Išsiregistruoji ir niekur nebeprisiregist ruoji, pasakai, kad išvažiuoji į kitą šalį, butą parduodi ir t.t. Kitaip tariant, gal verta pagalvot apie savo pėdsakų jų duomenų bazėse ištrynimą, tada gal nesugaudys nieks. Pirmąkart po 15 metų savarankiško plaukiojimo nebesumetu ką daryt.
 
 
0 # Artėja karštymetisfff Y-m-d H:i
Kol kas balandžio 3 d., 13 val prie seimo lyg ir derinamas sambrūzdis. Nujaučiu, kad bus karšta. Kas žino kaip ginamasi nuo vandens patrankų (ar išvis tai įmanoma)?
 
 
0 # ką čia pliurpt...trenktas Y-m-d H:i
Jei lietuviai turėtų pautus, kitą dieną po mokesčių perversmo nakties būtų paskelbtas visuotinis nacionalinis streikas. Tą padaryti, beje, ne vėlu ir dabar,bet... Ar daug rsis spjaunančių į palubinių kubilaitį,iš kurio išmaldos tikisi? :-)
 
 
0 # susaudyt builiudebilu tauta Y-m-d H:i
achujana - eisiu issiregistruot is LT gyventoju, kad nemoket sito mokescio.
 
 
0 # bajeris apie ateivius konservatorių valdomoje Lietuvojepinčius Y-m-d H:i
Jei Lietuvoje nusileistų ateivis, konservatoriai jį apkrautų mokesčiais ir lieptų virš savo erdvėlaivio kiekvienais metais nustatytu laiku pasikabinti vėliavėlę. o Landsbergis pradėtų šnekėti apie ateivių keliamą pavojų Lietuvos valstybei.
 
 
0 # kaka2kaka2 Y-m-d H:i
Prieš vandens patranką yra tik RPG :-) veikia neblogai..
 
 
0 # ttastu Y-m-d H:i
nemokesiu-pasod ins,tada jie mokes ,kad mane islaikytu.debil ai.
 
 
0 # http://www.delfi.lt/news/economy/business/asysas-kodel-72-lt-turi-moketi-bedarbis-o-isvarytasis-nemokamu-atostogu--ne.d?id=30584733&com=1Žmogus prie seimo Y-m-d H:i
Balandzio 3 d. 13 val. prie seimo mitingas del mokesciu, apie kuriuos niekas nezinojo, o ir bande pasinaudoti gydymo paslaugomis nedirbantys asmenys privalejo susimoketi uz paslaugas, o dabar dar gavo pranesima sumoketi valstybei 864 Lt uz visus 2009 metus. Protingi mokesciu rinkejai butu suteike informacija ir tik tada eme skaiciuoti pinigus o ne atbuline tvarka. As nesutinku moketi ne tik uz 2009 metu priskaiciuotus mokescius, bet ir uz 2010 metu pirmus tris menesius, nes apie tai niekas neinformavo.
 
 
0 # ka tik gavauqq Y-m-d H:i
2010 03 31 18:40VISI , VISI , VISI IR IS RAJONU BUS VEZAMI I MITINGA!!!!!!!! !! BALANDZIO 3D, 13 VAL , LEIDIMO NEREIKIA BEDARBIAMS, PRIE SEIMO , PRIE SEIMO .!!!!!!!!!!
Įvertink: 1
 
 
0 # www.anglija.2oda.ltsyliokas Y-m-d H:i
Šiaip įstatymas galioja nuo 2003 metų berods, tik privalomu jis tapo nuo 2009 metų. Mokėti privalomąjį sveikatos mokestį turės visi bedarbiai neužsiregistrav ę darbo biržoje, visi bomžai, studentai pabaigę mokslą bet neradę darbo, emigrantai išvykę iš Lietuvos bet nedeklaravę savo išvykimo. Blogiausia jog tie kas mokėjo už gydymą 2009m vistiek turės sumokėti ir šį mokestį. Beje norint gauti nemokamą gydymą, privaloma mokestį mokėti 3 mėnesius iš eilės, jei pavėluoji bent vieną diena, vėl skaičiuojama nuo pradžių.
 
 
0 # ...... Y-m-d H:i
tl;-)r einam balandzio 3 prie seimo!
 
 
0 # putanacazzo Y-m-d H:i
seimas ,tai piderastu kompanija