Lietuvos kariuomenė mokosi kariauti prieš civilius Afganistano gyventojus (foto)
politika

lietuvos kariai pries civilius 0        Į Afganistano Goro provinciją rengiasi išvykti jau vienuoliktasis Lietuvos kariuomenės būrys. Šioje provincijoje nuolat kyla žmonių bruzdėjimai, nukreipti prieš okupacines pajėgas, todėl Lietuvos kariuomenė yra apmokoma malšinti civilius gyventojus. Kovo  29 d. – balandžio 2 d. Kairių poligone (Klaipėdos r.) buvo surengtos lauko pratybos, kuriose kareiviai mokėsi kariauti prieš civilius gyventojus.

 

Kairių poligone įrengta speciali stovykla – beveik tokia pati kaip ir Goro provincijos sostinėje Čagčarane. Poligone buvo imituota reali situacija, kada nepatenkinti Čagčarano gyventojai ateina pareikšti protesto prie Lietuvos kariuomenės bazės, o kareiviai juos išvaiko jėga. Lrytas.lt pranešė: „Rytietiškais drabužiais apsirengę riaušininkai per tvorą mėtė į karius obuolius, apelsinus, kitus daiktus, skandavo užgaulius šūkius. Provokuojami kariai savitvardos neprarado – mėgino bendrauti su triukmadariais, aiškino savo misijos tikslus. Tačiau pastarieji nenurimo – triukšmavo, blaškėsi, net užsibarikadavo pašiūrėje. Ją šturmuojant paleista dūmų uždanga. Galiausiai riaušininkai spruko išsigandę virš galvų griausmingai praskridusio kariškių sraigtasparnio.“

 

„Tokios arba panašios situacijos bet kada gali pasikartoti Afganistane. Iš anksto rengiamės joms namuose, kad nesutriktume, žinotume, kaip elgtis svetimoje šalyje“, – kalbėjo į misiją Afganistane greitai išvyksiančių Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono karių vadas pulkininkas leitenantas Gintaras Smaliukas.

 

Pratybas stebėjo JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse ir Pietų Korėjos gynybos ministerijos atstovai, vadovaujami pulkininko leitenanto Kwon Soon Woo. Penkerius metus Afganistano kare dalyvavę korėjiečiai 2007 metais nusprendė atšaukti savo karius iš šios šalies. „Neseniai mūsų parlamentas atnaujino misiją Afganistane – Pietų Korėja vadovaus Parvano provincijos atkūrimo misijai. Gore Lietuvos karių sukauptas patyrimas mums yra labai svarbus“, – pažymėjo Kwon Soon Woo.

 

Kad savo kariuomenės nesumanytų atšaukti Lietuva ir kitos Rytų Europos šalys, Pentagonas skiria jų kariuomenėms dideles pinigų sumas. Balandžio 1 d. pranešta, kad šešioms Europos šalims, tarp jų ir Lietuvai, JAV skirs apie 50 mln. dolerių, už kuriuos bus nupirkta įrangos Afganistane dislokuotoms šių šalių karinėms pajėgoms.

 

Tikimasi, kad Pentagono sprendimas skirti milijonus dolerių mažiesiems partneriams Afganistane paskatins kai kurias šalis nepasitraukti iš konflikto zonos. Vašingtone įsikūrusio Strateginių ir tarptautinių studijų centro kovos su terorizmu ekspertas Rickas Neslonas teigė, jog kai kuriose valstybėse yra didelis politinis spaudimas trauktis iš šio regiono.„Tai ne kyšis. Tiesiog mes prašome partnerių prisijungti prie mūsų ir norime, kad jie būtų vertingi. Kai kuriems iš jų trūksta lėšų būti tokiais partneriais, kokių mums reikia“, – sakė R. Nelsonas.

 

Pagal žinisklaidos pranešimus parengė E.N.

2010 04 02
 
lietuvos kariai pries civilius 1
 
lietuvos kariai pries civilius 2
 
lietuvos kariai pries civilius 22
 
lietuvos kariai pries civilius 3
 
lietuvos kariai pries civilius 4

 

 

Komentarai  

 
0 # apgailėtinaevaldas Y-m-d H:i
Ta lietuvos kariuomenė apgailėtinos utėlės tunkančios žmonių sąskaita
 
 
+1 # šHeh Y-m-d H:i
Okupantų sąjungininkai mokosi dar geriau okupuoti šalį. Okupantai glosto jiems galvas ir mesteli kelis milijonus. Okupantų sąjungininkai šypsosi ir draugiškai skanduoja: "Padėsime žudyti kitos šalies gyventojus, o jei reiks- ir patys žudysime".
 
 
0 # :)Kostia Y-m-d H:i
labai jau humaniska " okupacija". Jeigu JAV kariautu Afaganistane taip, kaip kariauja rusija Cecenijoje....b eje, kodel anarchija.lt neraso apie rusijos kariuomenes zveriskumus Cecenijoje ?
 
 
0 # savsiem laxilobo Y-m-d H:i
kas cia per tikrovishkos riaushes, apmete obuoliais ir apelsinais, jie gal tikisi, kad nuskurdusio regiono zmones juos maistu apmetys.akmenim is reikejo, tai gal ir ta savitvarda butu pradingus, bishki i kelnes butu pakrove. o maista maisto bankui atidave. nesveiki kazkokie. goro vaikuciai kantrybes, greit uzvesh nauju klaunu.