Dėl žeminamų darbo sąlygų nusižudė trečiasis „Disneyland“ darbuotojas
politika

savizudybes disneilende        Balandžio 2 d., penktadienį, nusižudė dar vienas Paryžiaus Disneilendo darbuotojas – 40 metų virėjas. Jis pasikorė savo namuose Paryžiaus priemiestyje tą dieną, kai reikėjo grįžti į darbą po atostogų dėl ligos. Tai jau trečioji Euro Disney S.C.A. kompanijos darbuotojo savižudybė per pastarąsias 6 savaites.

 

Šių metų vasario 21 d. po traukiniu puolė 30-metis Disneilendo virėjas (chef de partie), o šios savižudybės išvakarėse – balandžio 1-ąją – pačioje pramogų parko teritorijoje nusižudė dar vienas 22-metis kompanijos darbuotojas.

 

Prancūzijos teisėsaugos organai pareiškė, kad šių savižudybių priežastimi tapo blogos darbo sąlygos ir administracijos spaudimas. Profesinių sąjungų federacijos „Force Ouvrière“ padalinys, komentuodamos šias tragedijas, pažymi, jog darbo sąlygos Paryžiaus Disneilende žemina darbuotojų orumą. Balandžio 2-osios savižudis, profsąjungos žiniomis, sakėsi savo bendradarbiams, jog ketinąs išeiti iš darbo, nes vadovybė iš jo reikalaujanti „pakelti rodiklius kartu sutaupant resursų“.

 

Pranešama, kad Disneilendo direktorių taryba nedelsdama nusprendė atlikti tyrimą, kad būtų galima nustatyti galimus streso faktorius ar žeminimo darbo vietoje faktus.

 

Savižudybės dėl stresų darbe ir nepakeliamų darbo sąlygų šokiruoja Prancūzijos visuomenę jau nebe pirmi metai. 2009 metais tokie faktai buvo plačiai svarstomi šalies ir pasaulio žiniasklaidos. Vien 2008 metais nusižudė 44 kompanijos „France Télécom“ darbuotojai, o profesinės sąjungos ta proga atkreipė dėmesį į pagrindinę šių tragedijų priežastį – darbuotojų atleidinėjimą, lydimą šiurkštaus administracijos elgesio.

 

Pagal „The Independent“ pranešimą parengė en arche

2010 04 06

 

 

Komentarai  

 
0 # ChaCha Y-m-d H:i
Tikri kovotojai. "Jei kas nepatinka, nusizudyk".
Butu lietuvis tai net demesio nebutumet kreipe :D kai cia zudos mokiniai uzduchinti su darbininkais tai px, o va disneilendas, uzsienis, tai vau...
 
 
0 # savižudybės Lietuvojepinčius Y-m-d H:i
1. 2009 m. balandis. Šeštadienio vidurdienį Kėdainių miesto seniūno Alvydo Kleivos šeimą sukrėtė kraupi tragedija – iš gyvenimo pasitraukė jo 26 metų sūnus Dainius. Kilpą ant kaklo užsinėrusį jaunuolį motina aptiko ūkiniame pastate. Iš gyvenimo pasitraukęs 26 metų D.Kleiva tėvams atsisveikinimo laiško nepaliko. Tėvai neabejoja, kad sūnus nusižudė dėl nesėkmės darbe.

2. 2009 m. spalis. Nusižudė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos atominės elektrinės apsaugos rinktinės pasienietis 46 metų G.U. Manoma, kad jis bijojo, jog dėl pažeidimo praras darbą. Už nusižengimą vyrui grėsė administracinė bauda ir nemalonumai tarnyboje.

3. 2010 m. vasaris. Kaišiadorių policijos komisariato buitinėse patalpose buvo rastas tarnybiniu pistoletu nusišovęs Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjas Aurimas Astrauskas. Kauno apsk. VPK nors ir žinojo apie nepakeliamas darbo sąlygas šiame komisariate bei sunkią psichologinę atmosferą bei įtampą darbe, tačiau nesiėmė priemonių šioms problemoms spręsti.

ir t.t.
 
 
0 # Kur evaldas?Piderchist Y-m-d H:i
įžeidinėjimai ištrinti
 
 
0 # :(anarchopederast Y-m-d H:i
:sad:
 
 
0 # hehIlythiiri Y-m-d H:i
reikes nusipirkti virve 3m, padaryti kokybiska kilpa, ir nuejus i makdonalda duoti ja arbatpinigiu :D