Atviras laiškas: Patriotizmas artėja prie debilizmo
politika

kvaili patriotai        Po Vilio Normano straipsnių, atvirai demaskuojančių „Lietuva – lietuviams!” šūkaliotojų intelektinį ir moralinį skurdą („Lietuvoje neonacizmas tampa pagrindine ideologija“ ir Baltijos neonaciai nori užkariauti šį regioną, netikėtai sulaukta atsako – į paaugliškas poliucijas panašaus laiško, kuriame nevalingai liejamasi ant anarchija.lt svetainės redaktorių, o daugiausia – ant Vilio Normano, bandoma įrodyti, kad patriotiniai šūkiai ir vis gausėjanti tokių šūkaliotojų armija – tai temos, prie kurių geriau nesiliesti.

 

Laiškas parašytas mažiausiai dvidešimtmečiu pasenusia ironija, kai žodį „šedevras“ įdedi į skliaustelius ir tikiesi, jog kažkam bus linksma, kai pavadini kažką klounu ir galvoji, kad įgelsi. Jis turėjo rimtu atkirčiu iš patriotizmu prisidengusių analfabetų pusės. Bet netapo. Laiško turinys – seilėjimasis dėl nuoskaudų ir bandymas rasti svetimoje nuomonėje „negalimybės skylių“. To padaryti absoliučiai nepavyko.

 

Tada imtasi buitinio kalbėjimo ir bandymo lyginti – mažaraštį „patriotą“ su skvote gyvenančiu kairiuoju. Ir vėl prašauta – pats didžiausias šių dienų genijus, rusų matematikas (pavardę nutylėsiu) gyvena landynėje. Bet nešaukia „Rusija – Rusijai“ ir panašių tik skystapročiams priimtinų šūkių.

 

Negana to, patriotiškai nusiteikęs rašeiva dar pastebi, kad anarchistai nieko nedirba (ypač sunkaus fizinio darbo) ir negali suprasti, kas yra kas. Lyg kuris nors garsus pasaulio mąstytojas būtų dirbęs juodus darbus. Žodžiu, kai „patriotai“ bando atsikirsti, jie tik patvirtina tai, kokias savybes jiems priskyriau. Tačiau kadangi jau atsakau į jų laišką, šį tą pridėsiu.

 

Patriotizmu, bent Lietuvoje, prisidengiama kaip „teisinga“ pozicija. Meile tėvynei. Tai – prasčiokų priedanga. Tikras patriotas ne tas, kuris, kaip gaidys, garsiai rėkia, bet tas, kuris tyliai myli ir brangina savo šalį.

 

Todėl ir tokie laiškai, kuomet vertinti imasi asmenys, sunkiai gebantys parašyti sakinį su trupučiu logikos, verti atskiro dėmesio. Jie rodo, kad Lietuvoje į „patriotų“ stovyklą plaukia tie, kas neturi individualumo, kas nori glaustis prie bandos, kas kitoje stovykloje net ir negalėtų gyvuoti – būtų užjuoktas.

 

Laiškas pasirašytas išgalvotu slapyvardžiu. Bijant parodyti veidą ir tapatybę. Turim graudžią situaciją, jei tikrai visi patriotai yra tokio kalibro. Nors patriotų portalas drąsiai deda tokius tekstukus ir tarsi sako: taip, mes visi tokie...

 

Jie nei juokina, nei gali įžeisti. Jie yra niekas. Ir net nestebina, kad patriotai nuolat kartoja, jog anarchija.lt jiems kelia juoką. Teisingai – dar reikėtų ilgai mokytis, kol suprastumėte, kas ten rašoma. O kai nesupranti – gal ir visai juokinga. Bet jei ko nors nesupranti – nereikia to rodyti ir dar kažką kritikuoti. Dėl to kritikuojamųjų neapims nei užuojautos, nei gailesčio jausmai. Geriausiu atveju – apims šleikštulys: tai taip primena debilizmą.

 
Vilis Normanas
2010 04 15

 

 

Komentarai  

 
+2 # Asilas tas jusu normanas,bite82 Y-m-d H:i
o,kad 'garsiausi pasaulio mastytojai nedirbo juodu darbu'isvis juokingai skamba is jusu lupu;bene pretenduojat i garsiausius lietuvos mastytojus,tams teles?Sudas,tik kirsinat liaudi...
 
 
0 # hhhhhhhhhhghfgh Y-m-d H:i
užgauliojimai ištrinti
 
 
+1 # Ar jus priėmė į Bajorų sąjungą?B. Y-m-d H:i
Dovanokite, bet kiek pamenu, "Vilis Normanas" nėra tamstelės tikroji pavardė ir vardas?

Tai iš kur tie keisti priekaištai dėl "išsigalvoto slapyvardžio"?

Beje, su tokiomis radikaliai elitaristinėmis nuostatomis Jūms reikėtu ne anarchistų, bet monarchistų puslapiuose rašinėti. O gal, kaip pridera tikram mėlynkraujui intelekto elitarui, jau įstojote į Lietuvos Bajorų sąjungą?:-)
 
 
+1 # visiskai nevaldo zodzioauto-bus Y-m-d H:i
Bet jis tikrai nemoka rasyti, negi nematot, ei redkolegija nediskredituoki te saves?
 
 
0 # cha chaeichmann Y-m-d H:i
Na visai jau negerai Normanui, analine stadija vaikinui, matosi (poliucijos vaidenasi :-) )

Kita vertus, Normanai, juk tu pats puikiai zinai, kad tikrieji intelektualai - rasytojai juokiasi is taves ir daugelis tavo "opusu", skelbiamu lrytas.lt talpinami socialiniuose tinklalapiuose, is kuriu smagiai yra pasijuokiama.

tad leiskis zemyn, tevai.
 
 
0 # dvigubi standartaianonimastas Y-m-d H:i
Dvigubi standartai taikomi visur ir tai nutinka, kai bandoma pasirodyti šventuoliu. Pas "patriotus" atvažiuoja instruktoriai iš Rusijos nacių ir mokina, kaip efektyviau žmones gatvėse dubasinti, užsikabina vyrai vokiečių simbolį, pagrinde smurtauja prieš tautiečius ir jaučiasi dieliais patriotais. Absudrdišiau sugalvoti turbūt neįmanoma. Tik Limonovas geriau sugalvojęs yra - svastika ir naša raša. Visiškas 1984 dvimintės sindromas - vienu metu galvoje egzistuoja visiškai viena kitai prieštaraujanči os mintys, bet objektui tai visiškai netrukdo ir jis vienu metu tiki abiem.

Manau, jog kuo mažiau susišventinimo, tuo mažiau 1984 sindromo apraiškų. Ale čia jau kievienam pačiam spręst - ar būt "šventuoju" ar būt žmogum.
 
 
0 # IdomuKostia nuo uzvakar su nauju Izraelio pasu kiseneje Y-m-d H:i
idomu, ka gi savo rasliavomis " demaskavo" vilis normanas ? save kaipo absoliutu mulki ? anarchija.lt redkolegija kaipo pajacu gauja ? skelbdamas polisinelio paslaptis ? wtf, suprantu, anarchijos pozicija - leisti reikstis bet kokiai nuomuonei. Bet anarchija.lt redkolegija turetu susimastyti apie tai, ar moralu saipytis ( t.y skelbti) neadekvataus zmogelio sapaliones.
 
 
+1 # hm...komunistine smekla Y-m-d H:i
"Nors patriotų portalas drąsiai deda tokius tekstukus ir tarsi sako: taip, mes visi tokie..."
O anarchijos portalas kai ideda normana ka sako? :D
Jofana uzblokuokit sita asila. Kiek galit deti jo kliedesius? Kas cia dabar? Durneliu karo aikstele bus? Tegu, melynakraujis, laiskais susirasineja su savo "fanais" jei nebeturi ka daugiau veikti, nes jo kliedesiai su anarchija maziausiai susyje.
 
 
0 # tai jaubus Y-m-d H:i
keista, kad savo tikplapyje nuolat dedantys paaugliškomis poliucijomis trykštančius tekstelius anarchoidai bando tuo apkaltinti savo kritiką. nors gal ir nekeista...
 
 
0 # tai jaubus Y-m-d H:i
tik dabar pastebėjau, kad čia gi pats normanėlis tokį atsaką išstenėjo;-)
bet juk net ir šio tinklapio redakcija savo autorių straipsiams bent minimalius reikalavimus galėtų kelti...
 
 
0 # is kitos puses (samokslo teorija)Man nereik buti anarchistu, kad buciau anarchistas Y-m-d H:i
ar negalejo atsiliepti
http://www.alfa.lt/straipsnis/10243229/?Rasytojas.Vilis.Normanas.Kaledas.svente.ligonineje=2008-12-31_09-14

sis ivykis siam zmogui? :DDDDD Ir dabar anarchistai normana isnaudoja kelti soka ir susidomejima anarchistais, o paskui aiskinama, kad anarchistai ne tokie kaip sitas nukvakelis ir taip sulauksim daugiau anarchistu pasiekeju. JE! :DDD
 
 
0 # aaaaaaa Y-m-d H:i
lojimo tipo straipsnis. kai šuniuko niekas nebijo ir nekreipia dėmesio, tai jis paloja praeinant. taip ir normanas
 
 
0 # !!slavik Y-m-d H:i
idiotizmai ištrinti
 
 
0 # jegonzokas Y-m-d H:i
įžeidinėjimai ištrinti
 
 
0 # !batka macno Y-m-d H:i
įžeidinėjimai ištrinti
 
 
0 # Pezat nesamonesPanzergrenadier Y-m-d H:i
Pasakysiu vieną labai paprastą dalyką. Visi ar vieni ar kiti pezat čia kazkokius vėjus. Bandote savais argumentais primesti savo išprusimą ar viso pasaulio opinijas o realybė yra ta kad mūsų salis skęsta skurde bei daugybeje kitu didziulių problemų.Tad susikiškit savo tuos svaičiojimus i vieną vietą ir eikit tvarkyt aplinkos ar isvyrkit sriubos darbo neturinčiam kaimynui.
 
 
0 # tėvynainisPatrijotas Y-m-d H:i
Jiems vaidenasi naciai, fašistai ir tt. Bet nejaugi tie žmonės kurie sako – Lietuva mano brangi šalis, lietuvių kalba – mano kalba, o lietuvių tauta mano tauta yra naciai?
Esu lietuvis ir tuo didžiuosi man gera būti lietuviu nes esu senųjų baltų ainis.
O anarchistams kurie griauna valstybes šeimas ir religijas siūlau kukliai patylėti.
Beje K. Pocius Normantas taip pat kalba lietuviškai tai kas jūs tada? Gal koki kosmopolitai nukritę iš kosmoso kaip kokie Tolminkiemio meteoritai?
 
 
0 # apie anarchistusVU magistrantas Y-m-d H:i
Daro savo juodą darbą pasaulio globalistai išlaikydami visokio plauko libertarus bei anarchistus.
Kiekvienas prasilavinęs žmogus žino, kad anarchizmas yra valstybių griovimas kuriems subtiliai ir rafinuotai diktuoja pasaulio galingieji. O norint sulaužyti valstybės stuburą reikia atlikti šiuos kelis darbus
panaikinti patriotizmą
sugriauti šeimą
suniekinti religiją
apie tai jau rašė iluminatai kuriuos gaudiai ir skania šėrė Rotšildai, morganai ir rokfeleriai.
Baigsiu Biblijos žodžiais: saugokitės visokio raugo kiuriuose glūdi blogis.
 
 
0 # "pinčiui"bus Y-m-d H:i
o jeigu savonoriškai susikurs "šeima" ir trijų tėčių ir keturių mamų? ;-))
 
 
+1 # NusišnekėtaJuokas Y-m-d H:i
O ,kad pats didžiausias šių dienų genijus, Rusijos matematikas yra žydas ir gyvena landynėje , gal todėl ir nešaukia "Rusija - rusams" ( o ne "Rusija - Rusijai" :D )
 
 
0 # pincuipatrijotas Y-m-d H:i
Tamsta esate ir Jus ne visai teisius. Nepamirškime kas pirmiausiai siekia suniakinti šeimą, patriotizmą ir religija – o gi patys iliuminatoriai. O kodėl šias institucijas siekia sunaikinti? O gi todėl kad žmoniją galės įvaryti į pasaulinį gardą – globalizmo imperija.
O kas kuria goloblaizmo imperiją? O gi tie patys didžturčiai Rkfeleriai ir kiti besočiai.
 
 
0 # man atrodoto pranasyste Y-m-d H:i
kad tu ir esi paskutinis debiliskas lietuvis
tu ne leituvis bet mudakas
 
 
0 # man atrodoto pranasyste Y-m-d H:i
kad tu ir esi paskutinis debiliskas lietuvis
tu ne leituvis bet mudakas
 
 
0 # MegaKapitalas Y-m-d H:i
Tai anarchistai nori panaikint stambuji kapitala nes su savo mazais uab'ais nesugeba anu nukonkuruot ar dar kokia priezastis yra?
 
 
0 # PranasysteMano Y-m-d H:i
Jei Lietuvoj butu anarchija tai kaip afrikos negrai begiotumem su prasymais, kad uzsienio labdaros fondai maisto numestu. As uz tai! Normanai, isganytojau, parodyk mums kelia kuriuo eit.
 
 
0 # UzklydauSenas biciulis Y-m-d H:i
Sarmatia amziams
 
 
0 # tam, kuriam rodosipranašystė Y-m-d H:i
Tamstas kamintaras teisiog gynialus!!!
 
 
0 # saafa Y-m-d H:i
nei šeima, nei religija nėra griaunamos. Tai yra tavo pasirinkimas. anarchizmą galima suprasti kaip pasirinkimą, kai atsijoji pelus nuo grūdų, t.y kai tau nieko niekas neprimeta. Nemažam būriui anarchistų įtaką daro socialiai kryptingi krikščioniški (įskaitant Bažnyčios veiklą) judėjimai ir jų doktrinos kaip kad Meksikoje ar Pietų Amerikoje egzistuojantis išsilaisvinimo teologijos sąjūdis.
Jeigu jums kas sakytų "gali dirbti, tik jeigu būsi santuokoje", manau, automatiškai atmestumėte tokią nuomonę kaip jums primetančią tiesą. Santuoka, šeima, religija - laisvo pasirinkimo galimybė. Nereikėtų daryti skubotų, stereotipinių išvadų neįsigilinus į teoriją/praktik ą
 
 
0 # šiaip2 afa Y-m-d H:i
tokiu atveju to darbo ir nedirbčiau, o ieškočiau kito, bet ne mėginčiau primesti kitam savo nuomonę, kad į tą darbą būtina priimti bet ką
 
 
0 # joPatriotas Y-m-d H:i
Patriotizmu, bent Lietuvoje, prisidengiama kaip „teisinga“ pozicija. Meile tėvynei. Tai – prasčiokų priedanga. Tikras patriotas ne tas, kuris, kaip gaidys, garsiai rėkia, bet tas, kuris tyliai myli ir brangina savo šalį.

Debiliška nuomone pateikia, kaip faktą.
 
 
0 # anarchoanarcho Y-m-d H:i
užgauliojimai ištrinti
 
 
0 # klausimasFB Y-m-d H:i
Kodėl a.lt toleruoja komentarus, tiesiogiai įžeidinėjančius teksto autorius? Kiek tik skaitau, tai 90% komentarų tokie. Juk logiška būtų, kad kritikuotų autoriaus teksto turinį, o ne patį autorių. Ir jei toks dalykas nebūtų leidžiamas, nemanau, kad tai pažeistų anarchistų principus. Mane tiesiog biesina, kai visokie egzpertai drabsto purvais autorius. Suprantu, kad lietuviai yra nemokšos komentatoriai, bet pats laikas pradėti juos mokyti. Tegu lietrytis ir kiti žiniasklaidos puslapiai turi pienburnius komentatorius, o ne rimti portalai.
 
 
0 # Asmeninė nuomonėIgnasijus Y-m-d H:i
"Po Vilio Normano straipsnių, atvirai demaskuojančių „Lietuva – lietuviams!” šūkaliotojų intelektinį ir moralinį skurdą" Savotiškas išmąstymas. Mano galva intelektinis ir moralinis skurdas atsispindi autoriaus tekste. Kadangi tik degradavęs asmuo, gali rašyt straispnius, kuriu pagalba bando save rebilituoti.

Bandymas prilygint save rusų matematikui, sakyčiau ir nepasisekė, nes ponas autorius tikrai tiek nėra pasiekęs, kiek tas matematikas ir klausimas ar per visa savo gyvenima tiek pasieks. Aš taip pat neketinu į ji lygiuotis, nes man dar sveiko proto pakanka, kad tai ne mano jėgom.

Ponas autoriau, jus save laikote tikru patriotu? Jai taip, tai tada būtų toks klausimas. Ką jūs, be savo apgailėtinos kritikos, padarėt gero savo Tėvyniai? Taip, gal praėjimas gatve su iškeltais įžymių žmonių plakatais ir nėra pats didžizuses darbas, bet bent šis tas. Iškilo klausimas, kas tai per darbas, atsakau tai yra tokiu "intelektualų" kaip jūs informavimas, tai yra pagerbimas tų žmonių, kurie iš tiesų mylėjo šitą krštą.

Juoką sukele ne tai, kad nesuprantama kas rašoma, o tai jog puse rašlevų yra per dauk nutolę nuo realybės. Jog puse rašlevų yra parašyta tu žmogelių, kurie realiai gyvenime yra arba nieko nepasieke ir tai yra jų fantazijos, arba tai jog imama is labai subjektyvios, asmeninės, pusės.
 
 
0 # Nenuginčyjama tiesaNenuginčyjama tiesa Y-m-d H:i
Pasikartosiu

Bobikas nebus Vokiečių aviganiu, o anarchistas BWM direktoriu.

Genetinės šiukšlės liks genetinių šiukšlių savartyne.

Ir nesvarbu, kiek apie tai rėks: šūdas yra šūdas.

Gamtos klaida? Nesusipratimas? Neplanuoto apvaisinimo pasekmė?

Galime vadinti, kaip tik norime.

Tačiau auka yra auka. Vienos aukos susinaikina, o kitos aukos naikina kitus, visuomenę, tradicijas.

Vienos aukos supranta, kad yra aukos ir nebekelia problemų nei sau, nei kitiems.

Kitos aukos supranta, kad tik keldamos problemas kitiems, taps reikšmingesni.

Genetiniai skirtumai nulemia daug ką. Jeigu komanda silpnų žaidėjų nori kažką pasiekti - pasieks. Tačiau, genetinių šiukšlių komanda niekada nepasieks nieko reikšmingo, nes jie užprogramuoti nesėkmei.

Mes tai galime vadinti kaip norime : neteisybe, kapitalizmu, demokratija, imperializmu.

Konkurencija prasideda nuo gimimo.

Konkurencija prasideda nuo apvaisinimo.

Konkurencija prasideda nuo aplinkos.

Konkurencija lemia daug ką.

Tačiau genetinė šiukšlė to nesupras.
 
 
0 # Ner bendros kalbosNathan Y-m-d H:i
Nesuprantu ishviso ko cia tie naciukai lenda, jei jie sako jog nesupranta anarchistu, ir jog anarchistai ju nesupranta tai ko cia eit ir rashinet? cia taspats kas geografas mokytu chirurgus anatomijos. idiotizmas, turit fashistinius tinklapius ir ten apsitarinekit tarp saves kuris didesnis patriotas esat.
 
 
0 # didieji mąstytojai "ROFLMAO"... kur nubėgo? Y-m-d H:i
Panašiai skamba ir 10 klasėj kalbančio profesinėj mokykloj besimokančio rusakalbio chuliganėlio kalba "kam čia man mokytis, šito vistiek nereikės..."

"Kam čia dirbt, aš juk mąstytojas..."