Apie vakarykščius įvykius Atėnuose kalba sudeginto banko darbuotojas
politika

marfin bankas 0        Tragiškos mirtys šiandien palieka mažai vietos komentarams – visi esame giliai šokiruoti ir nuliūdinti to, kas įvyko. Tiems, kurie spekuliuoja teiginiais, kad anarchistams tos mirtys buvo reikalingos, galime tik atsakyti: mes nerizikuojame savo laisve ir gyvybe, nekonfrontuojame su policija tam, kad žūtų žmonės. Anarchistai nėra žmogžudžiai, ir joks Graikijos premjero Papandreou vykdomas smegenų plovimas nacionalinėje ar tarptautinėje žiniasklaidoje nieko neįtikins.

 

Žiniasklaidai vis dar eskaluojant šią temą, pateikiame Marfino banko, kurio skyrius buvo šiandien padegtas Atėnuose ir kurio tris darbuotojus ištiko tragiška mirtis, darbuotojo laišką. Šį laišką verta platinti: „grassroots” kontrinformacija privalo vaidinti ypatingai svarbų vaidmenį, kai anarchistinį judėjimą čia, Graikijoje, „kapoja” valstybinė ir korporacinė žiniasklaida.

 

„Jaučiu įsipareigojimą savo šiandien mirusiems savo bendradarbiams, todėl turiu pasisakyti ir pasakyti teisybę. Siunčiu šį laišką visai žiniasklaidai. Tie, kurie turi bent kiek sąžinės, turėtų jį išsispausdinti. Likusieji gali ir toliau kaip panorėję žaisti valdžios žaidimą.

 

Gaisrininkams nebuvo duota veiklos licencija gesinti sudegusį pastatą. Ji, kaip daugelyje Graikijos bendrovių ir kompanijų, gulėjo stalčiuje. Pastate nebuvo ugnies saugos mechanizmų, nei suprojektuotų, nei idiegtų – nei purkštuvų lubose, nei atsarginių išėjimų, nei vandens žarnų. Keli nešiojami gesintuvai negalėjo padėti kovoti su ugnimi, plintančia pastate, kur jau seniai nebesilaikyta saugos taisyklių.

 

Jokiame Marfino banko skyriuje nedirbo žmogus, apmokytas, kaip elgtis su ugnimi. Banko valdžia teisinasi, kad tokiems mokymams negalima švaistyti pinigų, ji nenori imtis net paprasčiausių priemonių, saugodama savo darbuotojus. Niekada jokiame banko pastate nevyko darbuotojų evakuacijos pratybos, nebuvo mokymų gaisrininkams, instruktažo, kaip elgtis tokiose situacijose. Vieninteli apmokymai, vykę Marfino banke – tai mokymai, kaip apsisaugoti nuo teroristų Tokiuose mokymuose pabėgti iš savo biurų mokomi bankų tūzai.

 

Banko valdžia griežtai uždraudė darbuotojams šiandien palikti savo darbo vietas, netgi jiems patiems užsispyrusiai to prašant nuo ryto – valdytojai taip pat privertė darbuotojus užrakinti banko duris. Jie netgi užblokavo mums interneto ryšį, nenorėdami, kad mes bendrautume su išoriniu pasauliu.

 

Jau daug dienų terorizuojami banko darbuotojai, tai susiję su šių dienų neramumais. Darbuotojams žodžiu pasakoma: arba dirbi, arba esi atleidžiamas. Du slapti policininkai, atsiųsti į banką saugoti nuo plėšimų, šiandien nepasirodė, nors banko valdžia darbuotojams pažadėjo, kad jie pasirodys.

 

Ponai, būkite savikritiški ir nevaizduokite esą šokiruoti. Jūs esate atsakingi dėl to, kas šiandien įvyko, ir bet kokioje teisinėje valstybėje (vienoje iš tų, kurias mums per televiziją rodote kaip pavyzdžius) jau seniai būtumėte areštuoti dėl aukščiau aprašytos veiklos. Mano bendradarbiai šiandien prarado savo gyvybę dėl piktadarystės: Marfino banko ir pono Vgenopouloso (jo vadovo) asmeniškai – jis aiškiai pareiškė, kad tie, kurie šiandien (gegužės 5, visuotinio streiko dieną!) neateis į darbą, turėtų nesivarginti eiti į darbą rytoj (nes bus atleisti).”

 
Marfino banko darbuotojas
 

Pagal www.occupiedlondon.org parengė kp

2010 05 06    
 
 
Marfin bankas

 

 

Komentarai  

 
0 # in memoriam anarkystu aukomKostia Y-m-d H:i
mano rankos jau senai pasiilgo simonovo
kai per optika matau sirdi.
ne savo.
todel visada saudziau pro sali.
Tik ne si karta.
nes anarchija.lt pateisina zmogzudyste.
 
 
0 # KeistaKeista Y-m-d H:i
Ok, banko vadovas asilas, bet ar del to galima degint zmones? Man cia abipuse kalte.. (Kaltas tiek padegejas, tiek banko valdyba kuri nesilaike saugumo) Kazkokia nesamone, kad padegejas taip teisinamas ir uzstojamas. Gaila paprastu zmoniu, kurie per fanatiku zaidimus turi mirt, o veliau dar ju mirtim manipuliuoja kas netingi. Nenoreciau tokios anarchijos kada mane galetu sudegint, kad neturiu isivedes priesgaisrines sistemos.
 
 
0 # iš kur kyla kaltinimai anarchistams?pinčius Y-m-d H:i
Be viso to, kas išaiškėjo (banke nebuvo atsarginio išėjimo ir priešgaisrinių priemonių, banko savininkai įsakė dirbti streiko dieną ir net užrakino dirbančiuosius) , lieka neaiškus pats svarbiausias klausimas - o kas vis dėlto padegė banką?

Žiniasklaida kalba, kad tą padarė "protestuotojai ", tačiau tai dar nereiškia, kad padegėjas buvo anarchistas - juk protestavo 100 000 žmonių, tarp kurių didžiąją dalį sudarė ne anarchistai, o darbininkai ir profsąjungų nariai. Jokių dokumentuotų faktų (vaizdo įrašų ar liudininkų parodymų) apie šį incidentą kol kas nėra. Anarchistus kaltina tik fašistuojantis Atėnų meras ir jo lietuviški avatarai - Fockas su Kostia.
 
 
0 # pinciuiKostia Y-m-d H:i
labai idomu, kada tu Tiesos sakyma prilygini fasizmui. Stebiuosiu, kaip moralinis sifilis paziedzia pilkaja smegenu mase. Siaip laikiau tave vienu is normaliausiu is cia esanciu fruktu
 
 
0 # nuomonėKubilius Y-m-d H:i
Įvykiai primena pilietinį karą, revoliuciją, o tokiais momentais aukų paprastai neišvengiama. Žuvusieji paprasčiausiai atsidūrė ne laiku ir netinkamoje vietoje. Galima ginčytis dėl aplinkybių atvedusių juos į tą nelaimingą pastatą ar aplinkybių, paskatinusių kažką mesti Molotovo kokteilį, bet manau visiems aišku, kad niekas nenorėjo mirti ir niekas nenorėjo žudyti. Vyksta konfliktas tarp valstybės ir žmonių, graikai jau supranta, kad valstybė yra tik apynasris išnaudojamam ir engiamam žmogui. Ne valstybė yra žmonėms, o žmonės valstybei. Su tuo nesutinkama ir bandoma priešintis, o atsitiktinės aukos ir yra atsitiktinės aukos. Lietuvos keliuose kasdien žūsta žmonės, bet niekam neateina į galvą išgėrusioi vairuotojo kaltinti tyčine žmogžudyste.
 
 
0 # iš The IndependentpekA Y-m-d H:i
The bank workers' union, OTOE, called a strike for today to protest over the deaths of their colleagues - two women and a man, aged between 32 and 36 - condemning the violence but saying that the deaths were the result of the government's move to impose austerity measures.

Many banks in central Athens remained open despite the call for a strike, however.

"OTOE categorically condemns those who carry out such acts of violence," the union said. "But this tragic event that took the lives of three of our colleagues... is the sad consequence of the anti-popular measures which stirred up public rage and the protests of hundreds of thousands of people."

The union blamed politicians, the police and bank management for being "morally responsible" for the deaths.

"But serious political responsibility also lies with the government, which appears not to have calculated the size and the extent of the consequences" of the joint IMF and EU rescue package, it said.
 
 
0 # People will rise against bank bailouts globallypekA Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=WNFkeVFgPhU
 
 
0 # kas slepiasi uz taip vadinamu "anarchistu", kurie degina bankus, pleso parduotuves ir t.t.gyvenantis graikijoje ir stebintis ivykius jau kuri laika Y-m-d H:i
Noriu pabrezti visu pirma, kad straipsnis taiklus. Bet visiems truksta informacijos ir dezinformacijos tiesiog per daug. Graikijoje kita vertus yra kelta geru zurnalistu, kurie laikas nuo laiko paviesina informacija, kurios paprastai niekas kitas neviesina, ir beabejo per zinias dazniausiai nepamatysi. Todel tiesa paprastai nublanksta pries daznai dideli dezinformacijos kieki.

Paskaiciau komentarus ir kaip ne keista jauciasi, kad daug kas netiki straipsniu, bet aisku kad jums truksta informacijos apie Graikijoje egzistuojancias provokacines komandas, apsimetancias anarchistais (tai dazniausiai pacios slaptos policijos darbuotojai). Graikiskai jie vadinami Gnostoi Agnostoi - Zinomi Nezinomi, kurie jau senai terorizuoja protestuotojus ir visuomene, ir niekada nera suimami.

Bet Graikijoje (nebutu Graikija ir graiku politinis aktyvumas), jie daznai paciu zmoniu isvedami i viesuma, ir mazai kas ziniasklaida dabar tiki, kai eina kalba apie protestuose vykdomas provokacijas, tokias, kaip Marfin Banko padegimas. (Siaip zmones turbut zuvo per klaida (nors ka gali zonoti, nenustebciau jei yra ir kitaip), bet provokacija pavyko, protestas buvo nutrauktas, nes zmones pasibaisejo siuo ivykiu).

Cia jums siulau keleta video, kuriuose nufilmuoti/nufo tografuoti sie provokatoriai leisdami laika su Riot Policija pries protestus, arba padedantys suimti anarchistus ir kitus protestuojanciu s. Buvo viesinamas ir vienas video Graikijoje per zinias (matyt per neapdairuma), kuriame buvo sugretinti du video, viename tie patys kauketi rukantys su policija pusiau arba visai nusimove kaukes pries protesta su kujais ir lauztuvais ir t.t., ir po to per protesta nufilmuoti, kur juos galima atpazinti pagal irankius ir apranga. Deja sio video kol kas nerandu (idomu kodel), bet kai surasiu idesiu cia, bet iki tol, siulau sekancius video:

http://www.youtube.com/watch?v=EWMGK08-O4A

http://www.youtube.com/watch#!v=JWUEKHCPxuU&feature=related

http://www.youtube.com/watch#!v=rpw67wKdXE8&feature=related

http://www.youtube.com/watch#!v=bsD3mBTQBKk&feature=related

http://www.youtube.com/watch#!v=mdNf4r9y3aE&feature=related

Vienu zodziu pasiziurekit ir pasidarykit isvadas.

Tas, kuriam rupi.
 
 
0 # papildymas: as slepiasi uz taip vadinamu "anarchistu", kurie degina bankus, pleso parduotuves ir t.tgyvenantis graikijoje ir stebintis ivykius jau kuri laika Y-m-d H:i
va cia ir zadetasis papildymas. Tikiuosi po sito nekyla abejoniu niekam. Enjoy! :sad:

http://www.youtube.com/watch?v=SwgCNVbjO_o