Izraelis neįsileido profesoriaus N. Chomskio, smerkiančio Palestinos žemių okupaciją
politika

Chomsky        Gegužės 16 d. Izraelio imigracijos pareigūnai neįleido į šalį žymaus JAV mokslininko, kairiojo libertaro Noamo Chomskio, turėjusio skaityti paskaitą Birzeito universitete. N. Chomsky buvo sulaikytas prie Allenby tilto ir po 3 valandas trukusio aiškinimosi išsiųstas į Amano miestą Jordanijoje. Jo pase buvo paliktas spaudas „Įvažiuoti į Izraelį draudžiama“.

 

Anot, N. Chomskio, pasienio tarnybos inspektorius pareiškė, jog profesoriui uždrausta įvažiuoti į šalį, nes „Izraelio vyriausybei nepatinka, ką jis kalba“. „Aš pareigūnų paklausiau, ar jie visame pasaulyje gali surasti bent vieną vyriausybę, kuriai patinka tai, ką aš kalbu“, – kalbėjo radikaliu politinių įvykių vertinimu pagarsėjęs profesorius.

 

82 metų N. Chomsky į Izraelio okupuotą Vakarų Krantą mėgino patekti iš Jordanijos. N. Chomsky vizitą kuravęs Mustafa al-Barghoutis naujienų agentūrai „Reuters“ pareiškė, kad sprendimas neįleisti profesoriaus į Vakarų Krantą yra „fašistinis veiksmas, prilygstantis siekiui represuoti saviraiškos laisvę“.

 

Izraelio Vidaus reikalų ministerija teigia bandanti susisiekti su kariuomene ir išaiškinti jai, kad vyriausybė neturi jokių prieštaravimų, kad N. Chomsky apsilankytų Vakarų Krante. N. Chomsky savo kalbose ir raštuose dažnai smerkė Izraelį dėl tebevykdomos palestiniečių žemių okupacijos.

 
 

Pagal http://english.aljazeera.net parengė N.K.

2010 05 17

 

 

Komentarai  

 
0 # Ramus klausimasEugenijus Y-m-d H:i
Kada LUNI pasikvies N. Chomskį?
 
 
0 # salomKostia Y-m-d H:i
palaikau Izraelio pozicija - jokiu nuolaidu teoristams ir ju bendrinikams.
 
 
0 # Nu...: Y-m-d H:i
Kostia,mažuli,j is gi ne teroristas. :-)