14 tikrai blogų naujienų JAV ekonomikai
politika

blogos naujienos        JAV Federalinio rezervo vadovas Kevinas Warshas papasakojo, kad Amerikos ekonomika yra ciklinio atsistatymo viduryje ir kad yra situacijos finansų rinkose pagerėjimo ženklų. Daugelis televizijoje ir kitoje žiniasklaidoje kalbančių galvų daro tokius pat pareiškimus apie „atsistatymą“, kuris grąžins Amerikos ekonomiką į normalią tėkmę. Tačiau ar tikrai mes atsistatome?

 

Jeigu taip, tai kodėl negalinčių išsimokėti būsto paskolų skaičius toliau muša rekordus? Kodėl nedarbas toks aukštas? Kodėl tiek daug miestų ir valstijų stovi ant bankroto ribos? Kodėl daugelis amerikiečių turi problemų? Tiesa yra ta, kad dabar mes išgyvename stabilizacijos laikotarpį prieš antrą smukimą dviguboje recesijoje, apie kurią kalba daugelis ekonomistų. Ir kad Amerikos ekonomika iš tikrųjų yra visiško ir totalinio struktūrinio žlugimo akivaizdoje.

 

Amerikietiška svajonė milijonams amerikiečių šeimų dabar turi mirti amžiams. Dar milijonams teks prarasti darbą, ir dar milijonai neteks savo namų. Štai ką mes gausime, sukaupę didžiausią mūsų planetos istorijoje skolą ir perkėlę didžiąją dalį mūsų pramonės į tokias vietas kaip Kinija ir Indija. Ir dabar mes, kaip iškaršęs ir sudribęs dinozauras, bandome išsikabaroti su paslaugų ekonomikos pagalba, turėdami patį didžiausią visų laikų skolų burbulą.

 

Būtų puiku, jei mes išgyventume nors laikiną ekonominį pakilimą, kadangi būtent dabar visiškam ekonominiam krachui pasiruošę labai mažai žmonių. Daugumai iš mūsų reikia laiko pasiruošti tam, kas laukia ateityje. Tačiau, deja, beveik visos pastarosios ekonomikos naujienos yra blogos.

 

Žemiau pateikiama 14 tikrai blogų naujienų Amerikos ekonomikai.

 

1) Pasak „RealtyTrac“, kovo mėnesį buvo užregistruoti 367 056 atvejai, kuomet žmonės neišsimokėjo paskolų ir neteko būsto. Tai 19 proc. daugiau nei vasarį ir beveik 8 proc. daugiau palyginus su 2009 metų kovu. Iš tikrųjų 2010 metų kovo rodikliai yra patys aukščiausi per visą „RealtyTrac“ tyrimų laiką, kurie prasidėjo 2005 metų sausį. Tai labai, labai blogos naujienos nekilnojamojo turto industrijai.

 

2) Tačiau laukiama, kad situacija būsto rinkoje tik blogės. „RealtyTrac“ prognozuoja, kad iki 2010 metų pabaigos būsto paskolų neišsimokės dar 4,5 mln. žmonių. Paėmus apytikslį skaičių, kad po vienu stogu gyvena vidutiniškai keturi žmonės, tai iki metų pabaigos bus priversti palikti savo namus dar 18 milijonų žmonių.

 

3) Procentai jau išaugo ir daugelis ekspertų spėja, kad jie augs visais 2010 metais, ir ši tendencija išliks 2011 m. Tai padarys egzistuojančias hipotekas su kintamais procentais dar brangesnes ir dar labiau apsunkins skolininkams būsto išpirkimą.

 

4) Pasirodo, kad išreklamuota pagalbos būsto skolininkams programa, praėjusiais metais pristatyta Baracko Obamos ir demokratų, padėjo labai mažam skolininkų skaičiui, ir defoltų lygis tarp gaunančių pagalbą pagal šią programą vis tiek labai aukštas. Atsižvelgiant į visą tai, darosi akivaizdu, kad Amerikos vyriausybės nepajėgi rimtai padėti ir pakeisti situaciją nekilnojamojo turto rinkoje.

 

5) Darbo rinkos krizė tampa vis gilesnė. Amerikiečių bedarbių skaičius kiekvienai atvirai vakansijai vėl pradėjo augti, vasarį pasiekęs 5,5 žmogaus kiekvienai vakansijai. Darbo paprastų paprasčiausiai neužtenka visiems, ir tai bedarbius darbininkus varo į neviltį. Daugelis iš tų, kam iš tikrųjų pavyko rasti darbą, dirba nepilnu etatu. Nedarbo lygis „Gallup“ duomenimis kovo 15 d. pasiekė 20 proc. Tai aukščiau nei 19,7 proc. dvi savaites prieš tai ir 19,5 proc. šių metų pradžioje. Tai negera tendencija.

 

6) TVF prognozuoja, kad nedarbo lygis liks aukštas dar mažiausiai du metus. Deja, TVF prognozės turi tendenciją būti tikslios, todėl tiems amerikiečiams, kurie laukia užimtumo bumo ateinančiais mėnesiais, teks nusivilti.

 

7) Ekonomikai išgyvenant ne pačius geriausius laikus ir turint tokį kiekį bedarbių, degalų kainos toliau auga kaip ant mielių. Tarytum 70-ieji smogė vėl, ir mes grįžome į mokesčių prislėgtas dienas. Kai kuriuose JAV rajonuose žmonės moka daugiau nei 3,50 dolerio už benzino galoną, o daugelis ekspertų spėja, kad galonas benzino iki metų pabaigos pabrangs iki 4 dolerių.

 

8) Išlaidos sveikatos apsaugai taipogi nerodo lėtėjimo ženklų. Netgi „Los Angeles Times“ (kuris radikaliai palaiko Obamą) pripažįsta, kad naujoji sveikatos apsaugos reforma neužkirs kelio tolesniam išlaidų pačiai sveikatos apsaugai augimui. Tada kodėl jie priima šį įstatymą?

 

9) Dar daugiau, pasirodo, kad naujoji sveikatos apsaugos reforma neduos nieko gero ir privačioms klinikoms. Pasak „Physician Hospitals of America“ vykdomojo direktoriaus, daugiau nei šešiasdešimt privačių klinikų visoje Amerikoje, kurios buvo vystimosi stadijoje, dabar bus uždarytos. Kodėl? Na, dėl naujojo sveikatos apsaugos įstatymo, kurio priėmimo taip troško Obama kartu su demokratais. Akivaizdu, kad naujasis įstatymas susikoncentruos ties privačiomis ligoninėmis, tokiu būdu padarydamas neįmanomu privačioms klinikoms gauti piniginių lėšų paciento gydymui pagal valstybinio medicininio aptarnavimo ir vyriausybės finansuojamos medicininės pagalbos neturtingiesiems programas („Medicare“ ir „Medicaid“). Ir kas gi šiame pasaulyje sugalvojo tokią nuostabią idėją?

 

10) Tai dar ne viskas, kadangi JAV greit susidurs su kritiniu gydytojų trūkumu. Amerikos sveikatos apsaugos sistema jau ir taip laukė gydytojų skaičiaus sumažinimo kitą dešimtmetį maždaug 150-čia tūkstančių, tačiau dėl įstatymo projekto, kurį priėmė kongresas, šis skaičius taps kur kas didesnis nei keli šimtai tūkstančių.

 

11) Miestai ir valstijos visoje Amerikoje susidūrė su beprecedenčiu finansiniu spaudimu. Pavyzdžiui, daugelis analitikų mano, kad Los Andželas stovi ant bankroto ribos. Žinoma, juk įskaitant tai, kad visa Kalifornijos valstija yra finansinė dykvietė, tai nėra siurprizas.

 

12) Keletas žinomų ekonomikos analitikų teigia, kad rizika, jog Japonijos vyriausybė bankrutuos, – labai didelė. Jei Japonija finansiniu atžvilgiu žlugs, tai turės rimtų pasekmių JAV, kadangi Japonija yra vienas iš stambiausių ir pačių svarbiausių prekybos partnerių.

 

13) Stambiausių pasaulio šalių su AAA reitingu penketukui (įskaitant JAV) gresia išlaidų už skolas augimas ir tai galiausiai atves prie „griežtų priemonių“, kurios kels grėsmę „socialinei vienybei“, praneša kai kurios „Moodys“ ataskaitos. Kad suprastumėm, kaip žmonės žiūri į „griežtas priemones“, užtenka pažiūrėti į neramumus, kurie paskutiniu metu vyksta Graikijoje.

 

14) Per pastaruosius porą metų į Amerikos ekonomiką buvo įpumpuoti trilijonai, ir visa tai sukėlė tik 2 proc. augimą. Na, dar šoktelėjo mūsų nacionalinė skola, kurios mūsų vaikai ir anūkai neišsimokės.

 

Amerikos vyriausybė toliau leidžia pinigus į kairę ir dešinę, tuo metu ekonomika tebėra mirtinuose spąstuose. Realybė tokia, kad mes sukūrėme ekonominį košmarą, nuo kurio neįmanoma išsigelbėti, ir vyriausybė savo įsikišimais ir išlaidomis viso labo tik palaiko ekonomikos funkcionavimą. Deja, ekonomikos krizė tam tikru momentu taps tokia rimta, kad vyriausybė jos nebesukontroliuos, ir tada prasidės visas smagumas.

 

Tad ruoškitės patys ir ruoškite savo šeimas jau dabar. Ateina labai sunkūs laikai, daugybė amerikiečių pasirodys visiškai jiems nepasiruošę. Netapkite vienu iš jų.

 

http://endoftheamericandream.com vertė Leftas

2010 05 26
 
amerikietiska svajone

 

 

Komentarai  

 
0 # Užeikit į tą tinklapįPrajuokino Y-m-d H:i
Tekstukas kaip ir būtų ok, bet žiūrėkit kas tam tinklapį yra :D Ogi masinis pardavinėjimas :D Come on people.
 
 
0 # amerikonai ruošiasi pasaulio pabaigaikkk Y-m-d H:i
Geras, iš pradžių nepastebėjau, kad visos kitos rubrikos siūlo įsigyti aukso, maisto ir vandens atsargų. Pzdc, vadinasi, straipsniai apie gresiančią ekonomikos katastrofą yra tik rinkodaros priemonė... Fu.
 
 
+1 # hahazzz Y-m-d H:i
geras. kas kaip mokasi tas taip sukasi ;]] bichiukai rado nebloga verslo nisha
 
 
+1 # che-cheKostia Y-m-d H:i
US ekomnomika " laidojama" ja gerus 90 metu:-)))