Izraelio kariuomenės piratai užgrobtuose laivuose susilaukė pasipriešinimo (video)
politika

izraelio piratai        Pirmadienį, gegužės 31 d., Izraelio kariams šturmavus Palestinos rėmėjus į Gazos ruožą gabenusį laivą, žuvo nuo 10 iki 20 žmonių (visi jie yra laivu plaukę aktyvistai), o dar daugiau nei 30 buvo sužeisti. „Laisvės flotilės“, kurią sudarė 6 laivai, šturmas įvyko dar tarptautiniuose vandenyse. Laivais plaukė apie 700 aktyvistų, tarp kurių buvo ir 1976 metų Nobelio taikos premijos laureatė Mairead Corrigan iš Šiaurės Airijos. Dauguma žuvusiųjų buvo Turkijos piliečiai.

 

Piratų laikais naudotą abordažo techniką panaudoję Izraelio kareivos ant laivų denių sutiko pasipriešinimą. Internete buvo patalpinti vaizdo įrašai, kuriuose matoma, kaip juodas uniformas vilkintys Izraelio kareiviai leidžiasi iš sraigtasparnių į laivus ir grumiasi su aktyvistais. Ant laivų denių matėsi gulintys keli sužeisti žmonės. „Prisidengę nakties tamsa, Izraelio komandosai išsilaipino iš sraigtasparnio į Turkijos keleivinį laivą „Mavi Marmara“ ir pradėjo šaudyti tą pačią akimirką, kai tik jų kojos palietė denį“, – sakoma judėjimo „Free Gaza“ tinklalapyje paskelbtame pranešime.

 
                                                                                          

Izraelio valdžia praneša, kad kariuomenei šturmavus laivą „Mavi Marmara“, kariai susidūrė anaiptol ne su klusniais aktyvistais. Kai kurie laivo keleiviai Izraelio kareivas sutiko talžydami juos lazdomis ir stumdami už borto.

 

Netrukus po šio piratinio išpuolio Izraelio karinės struktūros išplatino internete filmuotą medžiagą, turinčią, jų nuomone, parodyti, kad laivuose keliavę žmonės buvo nusiteikę agresyviai ir pirmieji ėmė mušti „taikius Izraelio karius“. Tačiau šios karinės propagandos skleidėjai visiškai užmiršta, kad neutraliuose vandenyse užpulti laivų keleiviai turėjo teisę net ir jėga priešintis ginkluotiems Izraelio valstybės piratams.

 
 
 

Pranešama, kad Izraelio kariuomenė užpuolė ne tik Turkijos, bet ir Graikijos laivą, gabenusį humanitarinės pagalbos siuntą į Gazos ruožą. Organizacija „Boat For Gaza“ pranešė, kad Izraelio kariai iš sraigtasparnių ir pripučiamų valčių apšaudė graikų laivą „Sfentoni“ ir Turkijai priklausantį „Mavi Marmara“. „Graikijos laivas „Sfentoni“ ir Turkijos laivas „Mavi Marmara“ buvo apšaudyti tikromis kulkomis iš sraigtasparnių ir pripučiamų valčių“, – sakoma graikų aktyvistų pranešime. Jame nurodoma, kad išpuolis įvyko tarptautiniuose vandenyse, už maždaug 80 jūrmylių (148 kilometrų) nuo kranto.

 

Netrukus po laivų užpuolimo Izraelis uždarė visus kelius į palestiniečių savivaldos teritorijas Gazoje ir Vakarų krante. Palestiniečių prezidentas Abbas paskelbė trijų dienų gedulą, Izraelio įvykdytą operaciją pavadinęs žudynėmis. Užpuolimas sukėlė arabų pasaulio ir tarptautinės bendruomenės pasipiktinimą. Stambule gyventojų grupės surengė antiizraelietiškus mitingus.

 
 
Parengė en arche
2010 06 01

 

 

Komentarai  

 
0 # patriotizmastpfu Y-m-d H:i
Dabar laukiam Kostios, Fucko ir Žygeivio pabezdėjimų tema "ką Izraelis padarė, gerai padarė". Tas juk taip lietuviškai patriotiška!
 
 
0 # Gazos ruožas - Izraelio kalėjimas su 1,5 mln. kaliniųpinčius Y-m-d H:i
Israels blockade of Gaza has been in place for almost three years.

Building on existing closures and restrictions, the blockade means the delay or denial of a broad range of items food, industrial, educational, medical deemed "non-essential" for a population largely unable to be self-sufficient at the end of decades of occupation. The blockade prevents access by sea, land and air, effectively closing off a population of 1.5 million Palestinians from the outside world.

This short film examines what the blockade means for the people of Gaza, as they struggle to rebuild their lives over a year after Operation Cast Lead.

http://www.youtube.com/watch?v=hDcZ57UaGUg
 
 
0 # Panašu į karo pradžiąkaras Y-m-d H:i
„Laisvės flotilė“ į Gazos ruožą pasiuntė dar du laivus

"Laisvės flotilės" organizatoriai nusprendė pasiųsti dar du laivus su humanitarine pagalba Gazos ruožui. Kaip teigia organizatoriai, vienas laivas jau plaukia tikslo link, o kitas, kuriame yra mažiausiai 40 žmonių įgula, išplauks artimiausiu metu, informuoja naujienų agentūra "Associated Press".

Tokiu būdu "Laisvės flotilės" iniciatoriai nusprendė neatsisakyti planų pralaužti Izraelio Gazos ruožui taikomą blokadą. Per Izraelio pajėgų surengtą humanitarinę pagalbą Gazai gabenusių laivų ataką pirmadienį žuvo mažiausiai 9 Palestinos rėmėjai. Izraelio veiksmus pasmerkė visas pasaulis.

Skelbiama, kad Izraelis ir toliau žada trukdyti į Gazos ruožą gabenti humanitarinę pagalbą. Izraelio gynybos ministerija minėtąją teritoriją vadina "teroristų baze".

Blokada Gazos ruožui taikoma nuo 2007 metų.
 
 
0 # salom il alam !!!Kostia Y-m-d H:i
Palaikau Izraeli jo kovoje su terorizmu !!! blokuot nx. ta visa Gazos ruoza, atjungti vandeni. Duoti tris dienas apispresti -kas nori gyventi taikiai- pasilieka.Kam nepatina - isleisti is blokuotos teritorijos. Pravesti pagal Cecenijos karo praktika 6 bendrasias ir kokias 20 tiksliniu zacystkiu. I belaisve teroristu neimti. Tegyvuoja Izrealis - stabilumo garantas Artimuosiuose Rytuose ir svarbiausias terorizmo saulkymo faktorius pasaulyje !!!
 
 
0 # prizaisit gaidziai !!!Kostia Y-m-d H:i
anarkyja.lt propaguojamas antisemiszmas jus gaidziai dar atsilieps. Pazadu.
 
 
0 # o ką aš sakiautpfu Y-m-d H:i
štai jau sulaukėm vieno bezdėtojo.
 
 
0 # faktasKostia Y-m-d H:i
terorzimo palaikymas ir yra terorzimo saknys ! jums blt gaidziai dar grys viskas...ir uz holokausto neigima, uz pogromininko - antisemito machno laipsinima, uz naciu draugeliu naimo chomski gyrima...viskas jums issigimeliai grys 7 kartus..
 
 
0 # ar bus nors kokia demostracija pas mus?left Y-m-d H:i
Ar ateinanciom dienom nors kokia demonstracija prie Izrailio ambasados vyks? Man atrodo, kad nors ir 10 zmoniu ateitu vis tiek parodyti musu pozicija yra butina.
 
 
0 # :)))))))))))))) ))))))))))))))) ))))))))))))Fock Y-m-d H:i
"10 zmoniu ateitu vis tiek parodyti musu pozicija yra butina." tai, kad jūsų šūdžių net tiek nėra, kam ta jūsų pozicija? Durniai.

P.S
Vat ir parodė žydai, kad turi valstybę. Ir neleis bet kokiems bomžams išsipisinėti ;-)

P.P.S
Šalom, unitazo donkichotai ;-))
 
 
0 # neantisemtiška nuomonėAngis Y-m-d H:i
nors ir neesu atisemitas, bet Izraelis jau senokai yra peržengęs bet kokias padorumo ribas. o tai ką jie dabar iškrėtė, na kaipir netelpa į jokiu rėmus...
beje, Kostia, jei jau taip varai ant palestiniečių, tai būk toks mielas ir pabandyk įsivaizduoti, kad 1948 UN būtų visus tuos žydus ne į tuometinę Palestiną nugrūdusi, o į mūsų šalelę? kažin ką tamsta būtum daręs kai tave iš namų praspirtų ir paskui kaltindami terorizmu ėst neduotų?
 
 
0 # nepainiokit antisemitizmo su pasipriešinimu Izraelio valstybės represijomspinčius Y-m-d H:i
Tai du visai skirtingi dalykai. Antisemitizmas yra nacionalizmo forma, nukreipta prieš žydų tautybės žmones, o pasipriešinimas valstybės represijoms yra tiesiog koba už žmonių teises ir laisves.
 
 
0 # veshaj zidov i rosiju spasajzygeivis Y-m-d H:i
vot tak to tovarischi...
 
 
0 # tegul jie nx ten issiskerdzia,shikeivis Y-m-d H:i
ir tie ,ir tie debilai,is medziu islipe...
 
 
0 # jus geriau apie kundrota paporinkit,zygeivis Y-m-d H:i
kaip jam ten sekasi..ir apie ta tesliu patriota,kur pas kedzius apsauginiu dirba(su metal storm security maikonu).Oduvan a irgi reiktu ten idarbint,but zmogiui kas veikt...
 
 
0 # achtung!!!efraimas Z Y-m-d H:i
prisisnekejot sutriaia!!! uz antisemitines kalbas tuoj cypsit kaip pacukai suatimtais kompiuteriais :D nebus kompu- nebus kuo ir revoliuciju kelt :D :D
 
 
0 # o ką aš sakiautpfu Y-m-d H:i
Jau du bezdalius giedorėlius turim, trečio betrūksta. Žygeivi, aū!
 
 
0 # adminui3mi Y-m-d H:i
Galima paklausti, kodėl mano keiksmai cenzūruojami, o musoro Kostios keiksmai paliekami kaip yra?
 
 
0 # NuViktoras Butas Y-m-d H:i
Nu matėt. O ką aš visada sakiau
 
 
0 # anarchija.lt dvigubu standartu karalysteje.Kostia Y-m-d H:i
si Izraelio teiseto zingsnio " kritika" ( kuri beje perduota arirtinkamam Izraelio tarnybom ) aiskiai rodo anarchisla.lt nebdranduma ir dvigubsu standartus. Mat LT partizanai, pagal pikantatropiska , arba geriau sakanrt a.lt morale ir logika yra " baditai" ir " teroristai", taciau jau per visa konflikta PLO , nuzudzius virs 100 000 taikiu Izaraelio piliecius ( ju tarpe ir palestinieciu, arabu pagal kilme ) anarchija.lt yra idealizuojami. Tai kaip cia iseina, pilieciai ? vieni, kurie gyne savo Tevyne yra " banditai", kiti, kurie gina savo Tevyne ( Palestija). taciau sekmingai raketomis apsaudantys taikius kaimus ir miestus, siunciantys i Izraelio mokyklas savizudizus - jau yra ' didvyriai" ......na vat atsakykite man., kur matote skirtuma tarp LT Partiznau, ir PLO " hamaz " kovotoju ???
 
 
0 # Pranešama, kad Egiptas pralaužė Gazos ruožo blokadąen arche Y-m-d H:i
An Egyptian security source told Reuters: "Egypt opened its border with the Gaza Strip on Tuesday to allow humanitarian and medical aid to enter the Strip. "The border will remain open for an unlimited time," the source said, letting Palestinians enter and leave Egypt.

http://www.reuters.com/article/idUSTRE6502H820100601

Štai ką padarė užpultų laivų keleiviai, kovoję su pagaliais prieš automatus.
 
 
0 # į facebookcupu lupu Y-m-d H:i
facebook. com yra grupė
Uzuojautos pareiskimas prie Turkijos ambasados
Data: 2010 m. Birželio 4 j.
Laikas: 12:00 - 23:30
Vieta: Vilnius Turkijos ambasados prieigos

Aprašymas.Solid arizuokimės su Izraelio piratavimo aukomis ir jų artimaisiais. Penktadienį prie Turkijos ambasados pagerbkime žuvusiuosius ir palaikykime sužeistuosius ir esančius piratų nelaisvėje. Visi geros valios žmones išplatinkite šį tekstą visais įmanomais būdais. Ačiū. Adresas: Didžioji g. 37, LT-01128, Vilnius siūlau atsinešti žvakes. Tikslaus laiko nėra tad kada kas gali nuo 12.00 iki kada kas galite
 
 
0 # ...a vat. Y-m-d H:i
A vat as esu zydas ir esu pries Izrealio vadovybes vykdamas nesam. Ir ka as antesimitas kostia pagal tave?? Bet esu taip pat ir pries atskiru terroristiniu arbabu grupuociu vykdomas nesam . Isvis kas ten kas ten vadovauja debilai kurie sekia tik naudos is karo . Ir sitas karas tikrai nesibaigs nes jis kiek Amerikoi yra palankus kiek Rusijoi . Juk kiek per pirma rezistencija kiek per 2 rezistencija tarp aprtizanu LTU buvo visokiu . Buvo ir paklidusiu lenku partizanu per 2 , buvo ir normaliu patriotu kurie nebuvo nacistiniu ideju . Ir kiek zinau LTU nuo senoves gan tolerantiska salis mazumom . Cia visi gerai gyveno su zydais. Aisku atsirasdavo manau debilu (kaip ir dabar pora bonu Ltu yra ) bet dauguma niekada nesudarys , neveltui Ltu buvo per WW2 vienintele salys europoi kur nebuvo surenkti SS burei :-))))
 
 
0 # http://www.panorama.am/ru/comments/2010/01/18/jerusalem-post/vc6 Y-m-d H:i
Straipsnis daug pasako apie neprilygstamą žydų moralę, jų antgamtišką dorybingumą, antžmogišką kuklumą, amžiną nuskriaustumą, su niekuo nepalyginamą nekaltumą ir evangelinį neturtą. Rekomenduojama perskaityti visiems žydų mylėtojams, taip pat turkų nekentėjams.