Islandai, rinkdami į valdžią komikus, protestuoja prieš bergždžią politinę sistemą
politika

politiniai klounai        Islandija žengia Lietuvos pėdomis. Politinį šalies gyvenimą sudrebino netikėti vietos rinkimų rezultatai.6 iš 15 vietų į Reikjaviko tarybą laimėjo „Geriausia partija“ („Besti Flokkurinn“), įkurta komiko Jono Gnarro. Partija gavo 34,7 proc. balsų ir antroje vietoje paliko Nepriklausomybes partiją, surinkusią 33,6 proc. balsų. Partijos įkūrėjas Gnarras dabar taip pat turi puikias galimybes tapti ir sostinės meru.

 

„Geriausios partijos“ pažadai rinkėjams – nemokami rankšluosčiai baseinuose, poliarinė meška Reikjaviko zoologijos sodui, Disneilendas oro uoste bei parlamentas be narkotikų iki 2020-ųjų – papirko rinkėjus. Islandijos žmonės, itin skaudžiai nukentėję nuo ekonominės krizės, taip išreiškė protestą prieš šalies valdančiuosius.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Jonas Gnarras 2001 m.

 

Tiesa, rinkėjai nuo tradicinių politinių partijų nusigręžė ne tik sostinėje, tačiau ir antrajame pagal dydį mieste Koupavogure bei keliuose kituose miestuose. Šalies ministrė pirmininkė socialdemokratė Johanna Sigurdardottir sakė, kad tokia municipalinių rinkimų baigtis gali reikšti tradicinės keturių partijų sistemos Islandijoje pabaigą.

 

„Geriausia partija“ buvo įkurta prieš 6 mėnesius. Joje figūruoja gausybė gerai žinomų aktorių, muzikantų bei komikų vardai. Politikais tapę šou verslo atstovai rinkiminės kampanijos reklaminiame klipe dainavo Tinos Turner dainą „Simply The Best“ ir rinkėjams žadėjo, kad Reikjavikas taps geriausiu miestu, apie kokį galimą svajoti.

 

„Geriausios partijos“ reklaminis klipas

 

Priminsime, kad Lietuvoje įvyko labai panašus scenarijus: šoumeno Arūno Valinsko 2008 m. įkurta „Tautos prisikėlimo partija“ tais pačiais metais vykusių rinkimų pirmame etape buvo antra populiariausia partija, surinkdama 15,09 proc. balsų, o Seime iškovojo 16 vietų. Vėliau partija skilo, o jos populiarumas smarkiai krito.   

 
Eglė Makuškaitė, www.tiesa.com
2010 06 03

 

 

Komentarai  

 
0 # ...cha cha Y-m-d H:i
a.lt redakcija sitas dalykas jus turetu sudominti http://www.lrytas.lt/videonews/?id=12756564141273661272&sk=2
 
 
0 # LinksmaViktoras Butas Y-m-d H:i
Blogai, kad vienintelė supratingiausia klaunų blogio šalis pasaulyje daro tokias nesamones http://www.youtube.com/watch?v=xxKJgOZXEho
 
 
0 # Vos ne lietuvaitis, bet Tada hudasViktoras Butas Y-m-d H:i
Gal ir ne įtema, bet primena lietuvaitį http://www.youtube.com/watch?v=sKJb8shloTE Aprūpino savo plačią gimine http://www.fightclub.lt/content/view/1436/1/
 
 
0 # Protestas?Commy Y-m-d H:i
Koks čia protestas, čia absurdo viršūnė. Berlusconi mada, kaip ir buvo manyta, plinta. Baisu.