4-ajame „Be sienų“ numeryje – puslapis, skirtas Lietuvos anarchistų akcijoms
švietimas

bez granic 4        2010-ųjų gegužės pabaigoje Rygos anarchistai išleido jau ketvirtąjį Baltijos regiono libertarų laikraščio „Be sienų“ („Без Границ“) numerį. Šis laikraštis, pradėtas leisti 2009-ųjų lapkritį, leidžiamas rusų ir anglų kalbomis, jame apžvelgiami naujausi Estijos, Latvijos, Lietuvos, Baltarusijos, Sankt Peterburgo ir Kaliningrado įvykiai, aktualūs libertarinių pažiūrų aktyvistams. 4-ąjame numeryje vienas puslapis skirtas ir Lietuvos anarchistų akcijoms.

 

Naujasis numeris pradedamas nuo Sankt Peterburgo įvykių apžvalgos. Rubrika „Piteris: kovų už laisvę kronika“, kurioje aprašomi svarbiausi 2010 m. balandžio-gegužės įvykiai, baigiama žodžiais: „Apskritai nesunku pastebėti, kad valdžia ėmė nervintis, o įvairios opozicinės partijos vis labiau kompromituoja save žmonių akyse – jos neturi tvirto stuburo, užsiima politikavimu ir iš principo nesugeba pasiūlyti nieko nauja. Tokiomis sąlygomis tikėtina, kad dėmesys libertarinėms idėjoms vis didės.“

 

4-asis puslapis, pavadintas „Vilniaus gatvėse padaugėjo juodos spalvos“, skirtas akcijoms Vilniuje – balandžio 26-osios eitynėms prieš 3 naujų AE statybą ir gegužės 1-osios demonstracijai. 5-ajame puslapyje aprašomas precedentas Baltarusijoje, kada vietiniai anarchistai atsisakė dalyvauti „Černobylio kelio“ akcijoje, nes ji virto meinstryminiu renginiu, į kurį susirenka susikompromitavusios opozicinės partijos bei nevykę politikieriai.

 

6-ąjame ir 7-ąjame psl. pateikta „Kairiojo Latvijos forumo“ (left.lv) redkolegijos analizė, vertinanti libertarinio judėjimo padėtį Latvijoje bei jo perspektyvas. Straipsnis baigiamas žodžiais: „Jei jūs iš tikro norite skatinti anarchistinį judėjimą mūsų šalyje ir suteikti jam tam tikrą kryptį (o ne palikti jį Brauno judėjimo būsenoje, kaip šiandien), tai neapsiribokite koncertais, girtuoklystėmis ir vakarėliais, vietoj jų aktyviai kurkite organizuotą anarchistinę jėgą.“

 

Įdomi atrodo ir istorinė medžiaga apie pogrindinę latvijos anarchistų grupę „Liesma“ („Liepsna“), 1917-1918 m. veikusią Maskvoje ir linkusią į teroro aktus. Laikraštyje pristatomi ir svarbesni kultūriniai libertarų renginiai:  Kijeve surengtas antirasistų ir antifašistų kovinio sporto turnyras, Piterio menininkų grupės „Affinity“ paroda, birželio 4-6 d. Stokholme vykusi anarchistinė knygų paroda.     

 

Skaitykite „Be sienų“ Nr. 4: http://left.lv

Atsisiųsti laikraštį pdf formatu: http://bakunista.nadir.org

Taip pat skaitykite:

„Be sienų“ – naujas Piterio ir Rygos anarchistų leidinys

Rygos anarchistai išleido antrąjį laikraščio „Be sienų“ numerį

Trečiasis „Be sienų“ numeris – ir anglų kalba

 

a.lt info, 2010 06 11

 

Bez Granic Nr. 4

 

 

Komentarai  

 
0 # ohospecas Y-m-d H:i
įdomus straipsnis apie porevoliucinius latvių teroristus
 
 
0 # На улицах Вильнюса умножилось чёрного цвета,pekA Y-m-d H:i
увы,не хватает красного.
 
 
0 # LENINASLENINAS Y-m-d H:i
spamas nepageidautinas
 
 
0 # Milijonierių skaičius pernai padidėjopekA Y-m-d H:i
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/uzsienis/milijonieriu-skaicius-pernai-padidejo-14-procentu-195-103111

http://www.vesti.ru/doc.html?id=368120