Per Lietuvą dviračiu keliaus austrų gydytojas Klausas Renoldneris
švietimas

klaus renoldner        Birželio 14-ąją traukiniu į Lietuvą atvyksta austrų gydytojas, ekologas ir mokslininkas dr. Klausas Renoldneris. Kartu su žmona jie atsiveža sulankstomus dviračius, kuriais keliaus po Lietuvą ir skaitys teorines bei praktines paskaitas Laisvajame universitete (LUNI) įvairiuose miestuose:

 

• Birželio 14 d., pirmadienį, 18.00 val., Alytaus dailės mokykloje, S. Dariaus ir S. Girėno g. 25, Alytuje.

• Birželio 15 d., antradienį, 18.00 val., Audiovizualinių studijų centre, Daukšos g. 26-1, Kaune.

• Birželio 17 d., ketvirtadienį, 18.00 val., „KultFlux“ platformoje, Neries krantinėje prie Mindaugo tilto, Vilniuje.

 

Paskaitose dr. Klausas Renoldneris papasakos apie darną (sustainability) ir klimato kaitą. Pasiremdamas daugiau nei dešimtmetį kaupta patirtimi, supažindins su savo sukurtu judėjimo modeliu, pagrįstu „trigubo palengvinimo principu“ („Principle of Triple Relief”). Užsiėmimai vyks anglų kalba.

 

Po teorinės dalies visi norintieji galės prisijungti prie interaktyvaus edukacinio žaidimo „Mobilumas”. Šis komandinis žaidimas lavina kūrybingumą atliekant sveikus ir klimatui nekenksmingus kasdienio judėjimo sprendimus. (Pastaba: žaidimas trunka apie 1 val.)

 

Jau 1996 metais K. Renoldneris, dirbdamas praktikuojančiu gydytoju atokioje kaimo bendruomenėje žemutinėje Austrijoje, pradėjo eksperimentus transporto ir gyvenimo būdo srityse, didelį dėmesį skirdamas klimato kaitos problemoms. 2006-aisisis išrado tarptautinį emisijos standartą (ISO-Emission Cube) ir interaktyvų mokomąjį žaidimą „Mobilumas”, kuris mokyklose ir bendruomenėse naudojamas kuriant klimatui nekenksmingus kasdienio judėjimo sprendimus. Parašė daug straipsnių, už savo veiklą ir aktyvumą pelnė keletą apdovanojimų. Šiuo metu K. Renoldneris taip pat yra Tarptautinės gydytojų, pasisakančių prieš branduolinį karą, organizacijos (IPPNW) Austrijos skyriaus vadovas. 

 

klaus renoldner 2

 

Laisvasis universitetas (LUNI) – tai po Lietuvą išsiraizgęs nepriklausomas alternatyvus savišvietos tinklas, nuo 2008 m. rugsėjo veikiantis kaip atsvara valstybiniams ir privatiems universitetams. Mokymasis LUNI yra nemokamas ir visiems prieinamas. Tai vieša diskusijų erdvė, skatinanti motyvaciją žinoti, o ne gauti diplomą.

 

Daugiau informacijos galite rasti svetainėje luni.lt. Kviečiame pirmadieniais nuo 18 val. klausytis radijo laidos „LUNI valanda per Start FM“ (startfm.lt). Norėdami operatyviai gauti informaciją apie Laisvojo universiteto renginius, prisijunkite prie LUNI „Facebook“ grupės arba parašykite laišką  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

 

Vilniaus LUNI iniciatyvinė grupė

2010 06 13

 

 

Komentarai  

 
0 # turbūt įdomus diedukaskkk Y-m-d H:i
mėgsta dviračius ir žaidimus...