„Osvencimo šokius“ persekioja antisemitiniai komentarai (video)
istorija

auschwitz dancing        2009-ųjų pabaigoje Australijoje gyvenanti žydų kilmės menininkė Jane Korman nufilmavo kiek neįprastą videoklipą Glorijos Gaynor hito „I will survive“ („Aš išgyvensiu“) motyvais. Filmuke „Auschwitz Dancing“ vaizduojamas Holokaustą pergyvenęs jos 90-metis tėvas, kartu su savo anūkais šokantis prie buvusių nacistinių konclagerių vartų Osvencime ir Dachau.

 

2010-ųjų sausį videoklipas buvo patalpintas „Youtube“. Vitališkumo pergalę ir gyvenimo triumfą skelbiantis filmas iš karto susilaukė daugybės antisemitinių komentarų. Hebrajų kalba leidžiamo Izraelio dienraščio „Maariv“ duomenimis, tautinę neapykantą kurstantys komentarai atsirado po to, kai informaciją apie videoklipą paviešino keli neonacių portalai Vengrijoje ir Rusijoje.

 

Žmonės ragino pašalinti šį filmą iš interneto erdvės, nes komentarai mirgėte mirgėjo antisemitiniais šūkiais, kurių esmė – viena: „Naciai nužudė per mažai žydų, nes jie dabar šoka ant savo kapų“.

 

Filmo autorė Jane Korman sako norėjusi moderniomis išraiškos priemonės priminti jaunajai kartai apie Europos žydų tragediją II Pasaulinio karo metais. 90-metis jos tėvas Adolekas Kormanas filmavosi apsirengęs marškinėlius su užrašu „Išgyvenęs“, o jos vaikai (Adoleko anūkai) – pasipuošę geltonomis šešiakampėmis žvaigždėmis, kurias privalėjo nešioti žydų kaliniai.  

  
 

P.S. A.lt portalo administratorius įspėtas apie galimą antisemitinių komentarų bangą.

 
Parengė N.K.
2010 07 07

 

 

Komentarai  

 
0 # Ė?Žurnalizdas Ričardas Šikutis Y-m-d H:i
Čia kvepia negrobolševikin e propaganda. Vengrija yra maža, bet išdidi antibolševikinė ir antitolerastinė šalis! Kaip kokia Čečėnija arba Izraelis. Iš kur Vengrijoje gali būti neonacių, jau nekalbant apie antisemitus?
 
 
0 # nauja anisemitizmo banga :-DIšgraužk Y-m-d H:i
"P.S. A.lt portalo administratoriu s įspėtas apie galimą antisemitinių komentarų bangą."

manding, pati geriausia atisemitizmo išraiška yra VISIŠKO IR TOTALAUS IGNORO semitų atžvilgiu demonstravimas.

Taip kad jokios bangos čia nebus :-)
 
 
0 # vis dar ant bangosIšgraužk Y-m-d H:i
o diedukas šaunuolis. šoka ir deklaruopja "užsip*skit grabais su visais savo antisemitizmais , holokaustais ir nacionalizmu." :-D
 
 
0 # :)Kostia Y-m-d H:i
vis del to bet kuri fobija yra slyksti ( isskyrus homofobija, kuria skaitina patys homikai, kad gautu is ES lesu ).
 
 
0 # UpeiKostia Y-m-d H:i
Uzuojauta tau del kaimyno ir draugo. Nepasiseke. :-) ( dabar atvemk, kad jau geriau 1000 geju negu 1 Kostia). :-)
 
 
0 # dvigubi standartaiyra Y-m-d H:i
tai gal einam visi ten pašokt?
 
 
0 # ???kaukas Y-m-d H:i
Palestinieciai dar egzistuoja???
 
 
0 # vo ble,du jauni pederastai kunigai Y-m-d H:i
kada ant seimo kurvu viesnamio griuvesiu taip soksim,kaip tas senis???
 
 
0 # Tolerastu issigalvojimaizydas Y-m-d H:i
is tiesu ir as piktas ant sitokiu zydu.. kurie is kitu nelaimes ir tragedijos vietos sau sokiu aiksteles pasidaro. Juokinga, kad tuo pasipiktinusius laikote antisemitais. Kaip jus jaustumetes jei ateiciau ir jusu tevu nuzudymo vietoje visaip kraipyciaus dainuodamas "o as isgyvenau" ?
 
 
0 # zydui, Kostiai ir kt.Justelis Y-m-d H:i
Visų pirma amžinai gedėti ir verkti dėl holokausto žymi tam tikrą ortodoksinį mirties kultą. Koncentracijos stovyklų vietos neturi tapti mirties ir gedulo citadelėmis, gyviesiems visiškai nusispjaut į mirtį ir mirusiuosius, gyvenimas eina pirmyn ir tos vietos turi prisipildyti naujos energijos ir prasmės.
Pagoniškoje pasaulėžiūroje daug blaiviau žiūrima į mirtį.
Išgyvenusių tokį šūdą žmonių palikuonys turi teisę šokti, juoktis ir dainuoti "I will survive". Tai yra gyvenimo triumfas.
Jeigu jau taip sureikšminsim kapavietes, tai išvis tada visur
gedulo drabužiais turim vaikščioti, nes kažkas toj vietoj kada nors buvo palaidotas.
Išmintingas žmogus niekina mirtį ir supranta, kad turi džiaugtis gyvenimu, koks jam yra duotas, kaip tik jis sugeba čia ir dabar, nes kai mirtis bus, jo nebebus. Kad bus visiems aišku, tik niekam neaišku kada.

Kostia, ar suvoki koks nykus tavo tradicionalizma s jeigu jam grėsmę kelia 10% pasaulio populiacijos?
Tradicijų nebereikia naikinti, iš jų teliko negyvos apmaudaujančių dėl savo skurdžios būties nacių deklaracijos.
Agresyvus yra būtent toks tradicionalizma s, persunktas nevilties, rėkiantis apie mistines "tikrąsias vertybes". Tikrosios vertybės reiškiasi natūraliai ir be jokių jų "gynėjų" išsišokimų, jos atsparios kito gyvenimo būdo poveikiui, nes eina iš vidaus nepriklausomai nuo išorinės įtakos.
Moralė gimsta per rūpestingus tarpusavio santykius, o ne agresyviai rėkiant apie tai, kokia ji turėtų būti.
 
 
0 # Kultūriniai skirtumaiP. Y-m-d H:i
Matome, kaip skiriasi žydų ir europiečių kultūros.

Pas mus neįsivaizduojam as dalykas, kad pvz. tremtiniai ir partizanai su anūkais ateitu į NKVD aukų kapines ir ten sušoktu linksmą šokį "Mes išgyvenome".

Tai yra nepadoru tų, kurie neišgyveno, jų atminties ir jų artimųjų atžvilgiu.

Pas žydus tokie šokiai ant svetimų kapų yra, kiek supratau, normalus dalykas. Tebūnie.

Gerbkime kiekvienas savo kultūrą.
 
 
0 # bagonhandbagonahnd Y-m-d H:i
Gucci Handbags as the classic of Italian brand, has celebrated 70 years of the world.Because of the practical and simple design,the Gucci handbag is very popular for many people.From the designe of Gucci, you can feel, it don't need to show off strong,Women's Handbags but also can be a resolute insistence.Gucc i Handbag is combines with the classic Gucci design handbags and Expensive and scarce leather.It embodies the timeless aesthetic criteria of the brand perfectly. http://www.bagonhand.com
 
 
0 # nfljerseyonline@hotmasil.comnfljerseyonline Y-m-d H:i
Do you want to have a jersey that your favorite star wearing or once wore? Be scared away by the expensive cost on jerseys? Don’t worry! We have the 2010 World Cup Jersey, NFL JERSEY, MLB JERSEY, NHL JERSEY and NBA JERSEY on sale with at least 25% off. Once you order more, you may possibly able to get a discount on 45% off. Soccer, Hockey, Baseball, Basketball, American Football, there are always an ocean of fans on these games. Just like ladies are crazy for handbags, shoes and jewellery, almost every male guy has their interest with sports equipment. Isn’t it proud for you to have the jerseys you always dream about? Come on, big discount on this season. Get your NFL jerseys for September and your NBA jerseys for the coming season. site:http://www .nfljerseyonlin e.com