Estijoje įvyko SS veteranų sąskrydis
politika

estu ss legionas        Liepos 31 dieną Estijoje, Sinimajos miestelyje, įvyko 20-osios Estijos SS divizijos veteranų sąskrydis. Kartu šventėje dalyvavo „Kovotojų už Estijos išvadavimą sąjunga“ ir „Estijos Legiono draugų bendruomenė“. Renginyje dalyvavo apie 400 žmonių, tarp jų ir Estijos valdančiosios partijos – Tėvynės Sąjungos – parlamentarai. Savo pasisakymuose SS veteranai reikalavo pripažinti juos kovotojais už Estijos nepriklausomybę.

 

Tuo metu netoliese apie 150 Estijos antifašistų surengė protesto akciją. Akcijos metu skanduoti antifašistiniai šūkiai, Estijos valdžia kviesta neremti nacizmo, demonstruotos nuotraukos, kuriose užfiksuoti Estijos esesininkų dalyvavimo Holokauste kadrai. Tarp antifašistų buvo ir užsienio piliečių, tačiau didžioji dalis antifašistų iš Suomijos, Latvijos ir Lietuvos buvo sulaikyta prie Estijos sienos – jiems neleista įvažiuoti į šalį.

 
 

1944 metais nacistinė valdžia Baltijos valstybėse suformavo kelias savanorių Waffen SS divizijas, kurios aktyviai dalyvavo Holokauste bei kovoje Vokietijos pusėje prieš Sąjungininkų kariuomenę. Lietuvoje aktyvios inteligentijos dėka SS divizijos suformuoti nepavyko, todėl nacių pavedimu buvo suformuota P. Plechavičiaus Vietinė rinktine (Litauische Sonderverbande). Už bausmę vietiniai intelektualai buvo išvežti į koncentracijos stovyklas – ši tragedija vaizdingai aprašoma B. Sruogos romane „Dievų miškas“.

 
Parengė Mefisto
2010 07 31

 

 

Komentarai  

 
0 # dvi pastabospinčius Y-m-d H:i
1) Tarp senukų esesininkų matosi ir daug jaunų neonacių veidų, todėl tokie sąskrydžiai kelia pavojų.
2) Sulaikymas pasienyje motyvuojant netvarkinga automobilio būkle primena sovietmetį, kada nebuvo galima atvykti į Šiluvą, nes "susirgdavo" aplinkinių fermų kiaulės.
 
 
0 # nacistinės padlosUpe Y-m-d H:i
http://www.vesti.ru/doc.html?id=382199
 
 
0 # padleckiusche-che Y-m-d H:i
o padelckiu neisliedo netgi i Estija. kokia geda, kokia geda buti padleckiu:-))
 
 
0 # ???che-che Y-m-d H:i
na as ne konservatorius, bet kubilius su savo nusikalteliu gauja pedalus mina baltarusijoj ir su auksciausiais sios salies pareigunais !!!
 
 
0 # ispudiskaukas Y-m-d H:i
Maita rusu fashistams.
 
 
0 # pastebejimaspastebejimas Y-m-d H:i
Ale jūs įdomus. Kai suvažiuoja Estijoj SS veteranai kurie išžudė kelis milijonus žydų tai jūs verkiat, o kai suvažiuoja Lietuvoj komunistų veteranai kurie išžudė keliasdešimt milijonų žmonių tai jum viskas normaliai... Ir ko jūs skiriatės nuo tų neo-nacių? Nieko, jūs neo-komunistai. Tas pats by^&*, tik kitoj rankoj...