N.W.A. reperiai, pirmieji uždainavę apie policijos smurtą (video)
istorija

nwa compton        1989 m. Los Andželo reperiai N.W.A. į savo debiutinį albumą „Straight outta Compton“ („Tiesiai už Komptono“) įtraukė dainą, kurioje pasisakoma prieš policijos savivalę ir žiaurumą. Tuojau pat kilo didžiulis skandalas. MTV atsisakė transliuoti videoklipą, radijo stotys neįtraukė grupės dainų į grojaraščius, policija trukdė rengti koncertinį turą po Amerikos miestus.

 

 

 
 

Visa tai nesutraukdė, kad albumas būtų parduotas 3 mln. kopijų tiražu. 2005 metais britų laikraštis „The Guardian“ įtraukė šį albumą į dešimtuką uždraustų, bet vėliau smarkiai išpopuliarėjusių albumų.

 

Policiją kompromituojančią N.W.A. reperių dainą amerikiečiai prisiminė po 2 metų – 1991 metų kovą, kada prasidėjo garsioji „Rodney Kingo byla“. Tų metų kovo 3 d. Los Andželo policija sadistiškai sumušė juodaodį Rodney Kingą. Šį faktą įrodė mėgėjiška videojuosta.

 
 

R. Kingo teismas truko beveik metus. 1992 m. balandžio 29 d. jis išteisino policininkus, mušusius juodaodį. Tą patį vakarą Los Andžele kilo didžiulės riaušės, per kurias žuvo 53 žmonės, keletas šimtų buvo sužeista, o suimta – daugiau nei 12 000.

 
 
Parengė N.K.
2010 08 01

 

 

Komentarai  

 
0 # -Mefisto Y-m-d H:i
Kažkada kiauras dienas jų klausydavau :-)
 
 
0 # ManViktoras Butas Y-m-d H:i
Iš amerikoniško repo tai žinoma geriausia klasika Wu tang clan http://www.youtube.com/watch?v=1svgBeURXWg&translated=1 Su RZA priešakį http://www.youtube.com/watch?v=O5K0PqeCKeo