Palestina: okupantai griauna, beduinai tuoj pat atstato (video)
politika

el_arakib        Liepos 27 d. Izraelio kariuomenės lydima statybinė technika nušlavė nuo žemės paviršiaus Al-Arakibo beduinų kaimą Negevo (Al-Naqabo) dykumoje, Palestinoje. Kaimą ryte apsupo apie 1000 kareivių ir policininkų, jie išvijo vietinius gyventojus ir nugriovė apie 40 namų. Be pastogės liko apie 300 beduinų. Izraelio žiniasklaida pažymi, kad pirmą kartą buvo sugriauta ištisa gyvenvietė.

 

Al-Arakibo kaimas dykumos pakraštyje buvo pastatytas gerokai prieš 1948-uosius, kai Izraelis okupavo šias Palestinos teritorijas. Izraelio valdžios nuomone, beduinai Negevo dykumoje gyvena neteisėtai, nes šios žemės priklauso Izraelio valstybei. Kaimas buvo sugriautas 11 metų trukusio teismo sprendimu. Tokiuose „nelegaliuose“ kaimuose gyvena apie 160 000 beduinų.  

 
Izraelio kariuomenė lygina su žeme gyvenvietę
 

Tačiau jau rytojaus dieną tarp griuvėsių pasirodė šimtai žmonių, kurie ėmėsi atstatyti kareivių sugriautą gyvenvietę. Vietiniams beduinams dirbti padeda dešimtys žmogaus teisių gynėjų iš viso pasaulio.  

 

Gyventojai ir žmogaus teisių gynėjai atstato kaimą

 

Pagal http://english.aljazeera.net parengė N.K.

2010 08 01

 

 

Komentarai  

 
0 # gari garisadam Y-m-d H:i
hitleris buvo beduinas
 
 
0 # BebuinaiViktoras Butas Y-m-d H:i
Žodidis babuinas, kaikam jau tapes keiksmažodžiu.
 
 
0 # .Upe Y-m-d H:i
Finansų ministrė Ingrida Šimonytė skurdo problemas Lietuvoje sugalvojo spręsti nutraukiant elektros tiekimą sunkiai gyvenančioms Lietuvos šeimoms.

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/isimonyte_naikina_skurda/,coments.1#komentarai