Rusijos valdžia kovoja ne prieš mišką naikinančius gaisrus, o prieš mišką saugančius ekologus (video)
politika

chimku miskas        Rusijoje gyvenantys interneto komentatoriai vis dažniau niūriai juokauja spėliodami, kas labiau naikina šios šalies miškus – įsisiautėjusi ugnies stichija ar V. Putino ir N. Medvedevo valdžia? Pirmuoju atveju jie turi omenyje centrinėje Rusijos dalyje plintančius gaisrus, antruoju – skandalingą valdžios sprendimą iškirsti Chimkų mišką netoli Maskvos.

 

Miškų gaisruose Rusijoje jau žuvo keliasdešimt žmonių, išdegė tūkstančiai hektarų miško. Ekologai nurodo, kad valdžia nesugeba kovoti su ugnimi. Nuo 2006 metų, kai buvo priimtas Miškų kodeksas, Rusijoje buvo panaikinta centralizuota miškų apsauga nuo gaisrų. Anksčiau kiekviename miške buvo žmogus, kuris aptikdavo vos įsiplieskusį gaisrą, bet dabar miškininkų sumažinta 75 proc., o į darbą kontorose priimta 12 tūkst. valdininkų.

 

Blogiausia, kad Rusijos valdžia ne tik nepasipriešina miškus naikinančiams gaisrams, bet ir pati juos naikina. Nuo šių metų balandžio mėnesio greta Chimkų miesto esančiuose miškuose vyksta konfliktai tarp ekologų, antifašistų bei milicijos ir privačių saugos tarnybų darbuotojų. Čia tiesiamas naujas kelias ir barbariškai kertami miškai. Milicijos pareigūnai jau kelis kartus buvo areštavę miško gynimo akcijas organizuojančius aktyvistus.

 

Liepos 29 dieną milicijos pareigūnai Maskvoje sulaikė du antifašistus – Aleksejų Gaskarovą ir Maksimą Solopovą. Jie įtariami prisidėję prie Chimkų miesto administracijos pastato užpuolimo organizavimo. Liepos 30 dieną milicijos pareigūnai suėmė opozicijos aktyvistą Vitalijų Šuškevičių ir „Novaja gazeta“ žurnalistę Veroniką Maksimiuk. Žurnalistė suimta dėl to, kad fotografavo Chimkų miesto administracijos pastato užpuolimą.

 

Chimkų miškas, liepos 26 d. Miško gynėjai mėgino sustabdyti kirtėjus

 
 

Rugpjūčio 2 d. OMONas išvaikė taikius miško gynėjus. Suimti opozicinių partijų atstovai

 
 

Pasibaigus spaudos konferencijai, skirtai Chimkų miško kirtimo problemoms, milicija areštavo ekologę Jevgeniją Čirikovą

 
 
Parengė N.K.
2010 08 04

 

 

Komentarai  

 
0 # keistanesuprantu Y-m-d H:i
kad suiminėja ne kokius nors radikalus, o VšĮ dirbančią "politkorektišk ą" moteriškę ir kolūkio pirmininką primenantį partijos bosą...
 
 
0 # apie gaisrus Rusijojekre Y-m-d H:i
Итак, возвращается Средневековье. Со всеми его атрибутами: с бессилием перед природными стихиями (усугубленными, к тому же, бездарным вмешательством человека), и с попами, которые гоняют чертей и дурят народу голову, чтобы он слушался власть.
 
 
0 # stuk stuksadamas Y-m-d H:i
kuri bambuk