N. Sarkozy pradėjo masinį romų iškeldinimą ir deportavimą iš šalies
politika

romai sarkozy        Nepaisydamas gausybės kaltinimų rasizmu ir holokaustu, Prancūzijos prezidentas N. Sarkozy ėmė ryžtingai vykdyti neseniai paties jo paskelbtą romų iškraustymo planą. Rugpjūčio 6-osios, penktadienio, ryte policijos pareigūnai apsupo romų gyvenvietę Sent Etjeno mieste, kurioje gyveno 135 romai.

 

Nors policijai pavyko sučiupti tik apie pusę romų stovyklavietės gyventojų, tačiau visiems jiems įsakyta palikti šalį. Savanoriškai išvykti iš šalies sutiko 10 suaugusiųjų ir 8 nepilnamečiai, likusieji 44 bus deportuoti jėga. Iškrausčius gyventojus, stovykla bus nugriauta.

 

Šioje stovykloje daugiausia gyveno žmonės, šių metų gegužės mėnesį atvykę iš Rumunijos, prie jų buvo prisijungę Prancūzijoje jau seniai gyvenantys romai. Stovyklavietės gyventojai turėjo įrengtą vandentiekį ir cheminius tualetus.

 

Tai pirmieji veiksmai, kurių prieš romus ėmėsi rasistu vadinamas Nicolas Sarkozy. Netolimoje ateityje jo įsakymu planuojama sunaikinti 300 romų stovyklų. Tai neva atsakas į prieš kelias savaites įvykusį incidentą, kai vieno kaimelio romai užpuolė policijos pareigūnus, nušovusius kaimynystėje gyvenusį jaunuolį

 

Politikos apžvalgininkai šio prievartos veiksmo kol kas plačiai nekomentuoja, nes laukia Briuselio reakcijos. Panašus incidentas prieš kelis metus buvo įvykęs Italijoje. Šioje šalyje iškeldinus vieną romų stovyklą, iš Briuselio susilaukta įspėjimo dėl žmogaus teisių pažeidinėjimo.

 
Parengė en arche
2010 08 07
 
romai sarkozy

 

 

Komentarai  

 
0 # .Upe Y-m-d H:i
Opinion polls this week showed that 79 per cent of voters approved of measures to dismantle the camps.

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/france/7931207/Sarkozys-crackdown-on-gipsies-begins.html
 
 
0 # pocnac Y-m-d H:i
Nepaisydamas gausybės kaltinimų rasizmu ir holokaustu,


Nu tu pocevičiau ir duodi...
 
 
0 # pagooglink, naci, ir sužinosikkk Y-m-d H:i
googlinti reikia žodžius: "sarkozy racism gypsy"

pvz.: http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1298690/Sarkozy-accused-racism-ordering-closure-illegal-gypsy-camps-riot.html
 
 
0 # aaaaaaaaaa Y-m-d H:i
pas mus galetu ta pati padaryt. nesutinkanciam siulyciau rumunijoj apsilankyt
 
 
0 # Reikia, reikiaViktoras Butas Y-m-d H:i
Reikia, ir mums tokio vado Sarkozy