„The Accolade“ – trejus metus pogrindyje grojanti Saudo Arabijos merginų roko grupė (video)
kontrkultūra

The Accolade        Jų negalima nufotografuoti, jos nerengia koncertų, jų repeticijų vieta laikoma paslaptyje. Tai 2008 m. ultrakonservatyvioje Saudo Arabijoje susibūrusi merginų roko grupė „The Accolade“. Per tris metus grupė išleido vos tris singlus, tačiau savo drąsa užkariavo milijonų gerbėjų širdis.

 

2008-ųjų pabaigoje jos įgrojo pirmąjį singlą „Pinocchio“ ir patalpino jį internete. Angliškai dainuojamas melodingas rokas sukėlė sprogusios bombos įspūdį. Juk Saudo Arabijos mulos roką vadina „velnio muzika“. Galite įsivaizduoti, kas darėsi, kai šią „velnio muziką“ užgrojo moteriškos lyties atstovės, kurios negali nei viešai rodyti savo veido, nei vairuoti automobilio...

 

„The Accolade“ – tai trys pačiame kosmopolitiškiausiame Saudo Arabijos mieste Jeddah gyvenančios studentės, pasivadinusios pseudonimais – Dina (gitara, klavišiniai), LaMors (vokalas) ir Dareen (bosinė gitara). Grupės pavadinimas reiškia kažką panašaus į „įšventinimą“. Merginos sakosi, kad jų muziką įkvėpė tapybos kūriniai, o labiausiai – Edmundo Blairo tapybos darbas „Accolade“.

 

Per metus įrašančios vos po vieną dainą, merginos svajoja surengti koncertą Dubajuje. Sakysite, kad jų muzika – tai banalus Vakarų kultūros mėgdžiojimas. Taip, bet prisiminkite save 1985-aisiais.

 
Pinocchio (2008)
 
Destiny (2009)
 

This is not me (2010)

 

„Accolade“ interneto puslapis http://www.myspace.com/theaccolade.sa

 
Parengė N.K.
2010 08 08

 

 

Komentarai  

 
0 # persai klerikalizmas vaikinai metalas metalo grupė iranas ekove efrits+ Y-m-d H:i
"Ekove Efrits", apie dešimt metų pogrindyje grojanti vaikinų (na gerai, vieno vaikino) Black Metal grupė iš Irano:
http://www.youtube.com/watch?v=xGX0EAR-MNA
http://www.youtube.com/watch?v=a9OMAooXhZo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=DFdTCOTjOJk&feature=related
Jei kovojam prieš klerikalizmą, tai kovokim iš esmės. Svarbiausia, kad TAI tikrai nėra "velnio muzika":-)
 
 
0 # pliusuikkk Y-m-d H:i
Nėra ko čia piktintis:-) Tik nesuprantu, ką norėjai pasakyti: "Jei kovojam prieš klerikalizmą, tai kovokim iš esmės." Kas būtų ta "esmė"?