Gandro Heinaro pergalė prieš neonacių pamėgtos „Thor Steinar“ aprangos gamintoją
politika

storch heinar        Prekės ženklas „Thor Steinar“, kuris puošia daugelio Europos neonacių nešiojamus rūbus, prieš metus įgijo rimtą konkurentą. Tai jį parodijuojantis prekės ženklas „Storch Heinar“ („Gandras Heinaras“). Šį ženklą – gandrą su šalmu ir Hitlerio ūsiukais – sukūrė socialdemokratas Mathiasas Brodkorbas, siekdamas sumenkinti neonacistinio „Thor Steinar“ populiarumą.

 

Bendrovė „MediaTex“ GmbH – „Thor Steinar“ aprangos gamintoja – padavė Mathiasą į teismą dėl galimo autorinių teisių pažeidimo, tačiau visai neseniai šią bylą pralaimėjo. Niurnbergo žemės teismas atmetė buvusioje Rytų Vokietijoje įsikūrusios firmos ieškinį ir paliepė apmokėti 94 proc. teismo išlaidų, kurios sudarė 180 000 eurų.

 

Teismas nustatė, kad nėra jokios tikimybės, kad šie du ženklai bus painiojami, todėl nebuvo ir jokio autorinių teisių pažeidimo. „Thor Steinar“ marškinėliai, striukės ir kepuraitės yra papuoštos runomis, kaukolėmis ir nacių naudotais mitologiniais ženklais. Tuo tarpu M. Brodkorbo sukurtoje aprangoje dominuoja liesutis gandras.  

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Žinoma, tai ne galutinė gandro Heinaro pergalė, bet pirmasis mūšis laimėtas užtikrintai. Satyrinis personažas galės toliau išjuokti ultradešiniųjų mėgiamą prekinį ženklą.

 

Gandro Heinaro internetinė parduotuvė: www.storchheinar.de

 

Pagal www.stern.de parengė dp

2010 08 12
 
Thor Steinar Stroch Heinar

 

 

Komentarai  

 
+3 # RedaguojuViktoras Butas Y-m-d H:i
„Thor Steinar“ marškinėliai, striukės ir kepuraitės yra papuoštos runomis, kaukolėmis ir sarmatų naudotais mitologiniais ženklais. Tuo tarpu M. Brodkorbo sukurtoje aprangoje dominuoja liesutis anarchistas.
 
 
+1 # BūtinaiViktoras Butas Y-m-d H:i
Daugiausiai dovanoms pirkdavau grupės Diktatūra maikutes. Aprūpinau beveik trečdalį savo KASP būrio draugų ir ne tik. Bet dabar būtinai iš principo, nupirksiu ir Thor Steinar pora maikučių. Gal lengviau jaunimą atvesiu į tiesos kelią.
 
 
+3 # nacyfa forėveCe69 Y-m-d H:i
Na ir prie ko čia ženklas?? Jei neonaciai pamėgs filmą "Šrekas", tai nepulsit gi kovot už filmo uždraudimą. bukapročiai..
 
 
+2 # ...... Y-m-d H:i
Bukagalviai anarchistu iškamšos rodo savo toleranciją.
 
 
+3 # anarchistanarchist Y-m-d H:i
Tikras anarchistas nesioja tokius marskinelius su gandru ir perka visa kita suda kuris yra antifa.. aisku taip atlieka svarbu darba.. krauna litus visokiems ale socialdemokrata ms. Anarchiste, tikiuosi ir tu jau uzsisakei sau maike. PIRK PIRK PIRK ir siukstu nesugalvokit rubu patys pasisiut ir ant ju nusipiest bybi ir parasyt Thorn Steinar Pidar soulS.
 
 
-1 # linksmai čiaJustelis Y-m-d H:i
Viktorai, geriau nupirk alkoholio nepilnamečiams - greičiau atversi į bet kokį "tikrąjį kelią".
Kaip kad darydavo toks "metalistas" Obis, šlovė jam ir "Pravalo aušroms".
 
 
+1 # 14/88Nordstorm Y-m-d H:i
puikūs drabužiai...jei kelis metus perku iš thorsteinar.de super.
 
 
0 # kre kre krei sikna ispistas kud Y-m-d H:i
:((( prastai man