Lenkų kareivos sprogdina afganų trobesius „dėl grožio“ (video)
politika

lenkijos kareivos        Atsargon iš Afganistano karo grįžęs lenkų kareivis internete paviešino vaizdo medžiagą, kuri greičiausiai vėl sukels skandalą. Beveik 3 minučių trukmės filmuotoje medžiagoje matyti, kaip lenkų kareiviai iš stambaus kalibro pabūklo susprogdina civilių Afganistano gyventojų trobesius. Kareiviai juokiasi ir gėrisi: „Kaip gražu!“.

 

Manoma, kad tokiu būdu kareiviai tiesiog smaginasi per pertraukas tarp karinių operacijų. Pasak vieno iš regione tarnaujančių kareivių, „tai buvo padaryta pramogos dėlei“. Spėjama, kad kareiviai naudojo šaudmenis, skirtus šarvuočių „Rosomak“ pabūklams. Vienas toks šūvis, priklausomai nuo ginklo tipo, kainuoja 200-450 dolerių.

 

Lenkijos karinė prokuratūra pradėjo tirti incidento aplinkybes. „Draudimas pulti civilinius objektus yra tarptautinės teisės kertinis akmuo. Nepriklausomai nuo to, ar namas kainuoja milijonus dolerių, ar tai tėra paprasta lūšnelė“, – pareiškė Lenkijos Raudonojo Kryžiaus viceprezidentė, humanitarinės teisės ekspertė Elzbieta Mikos-Skuza.

 

Žr. sprogimą nuo 50 sek.

 
Parengė N.K.
2010 08 13

 

 

Komentarai  

 
0 # NATOGintarasK Y-m-d H:i
Apskritai manau,kad Afganistanas ir Irakas yra ne tik okupuotos,bet ir aneksuotos šalys.
 
 
0 # aneksijašiaurė Y-m-d H:i
Aneksija, tai yra teisinis teritorijos prijungimas prie kokios nors šalies su visais įforminimais. To nei Afganistane nei Irake kol kas dar neįvyko.
 
 
0 # Ot nu ir kasViktoras Butas Y-m-d H:i
Nu vaikinai pasilinksmino,i r kas čia tokio. Visko nutinka, o stresą ir monotoniją tai reikia kažkaip nuimti. O ką ten daugiau veikti, be patruliavimo. Sportuoti ir tuos pačius pasenusius anekdotus pasakoti. Pvz Grįžta kareivis iš misijos trukusios pusė metų, beldžia į savo buto duris, beldžia, beldžia
ilgai beldžia, o niekas neatidaro. Iš gretimu duru iškiša galvą
kaimynas:
- O tu ragais ragais pabelsk!
 
 
0 # nesistebiu: Y-m-d H:i
tų kur ima ginklą ir veržias žudyt psichika kaip pas Butą... ligoniai, jei dabar pasodins gal atsitokės, o šiaip kartuvės jų laukia
 
 
0 # -fth Y-m-d H:i
Viktoras Butas yra g a i d y s. Turbūt vaikystėj patyrė daug smurto ir tėvo prievartos.
Pripažink savo negalią ir eik gydytis. Tau pačiam bus geriau.