Gruzijos valdžia nubaudė 3 poetus, raginusius G. Busho gatvę pervadinti W. Whitmano vardu
politika

gruzija bushas 0        Šeštadienį, rugpjūčio 14 d., apie 10 jaunų Gruzijos poetų surengė protesto akciją Tbilisyje, reikalaudami pervadinti G. Busho gatvę garsaus amerikiečių poeto Walto Whitmano (1819-1892) vardu. Gruzijos policija sulaikė tris akcijos dalyvius – poetus Iraklijų Kakabadzę, Šotą Digmelašvilį ir Aleką Čigvinadzę, – kai šie uždažė juodais dažais iškabą gatvėje su buvusio JAV prezidento portretu.

 

Poetų manymu, buvęs JAV prezidentas G. Bushas „neatstovavo JAV piliečiams ir neišreiškė jų lūkesčių“, todėl jis nevertas, kad jo vardu būtų pavadintas viena Tbilisio gatvė. Šią garbę poetai ragino suteikti poezijos reformatoriui W. Whitmanui, kuris, jų nuomone, buvo „demokratijos ir amerikiečių lūkesčių įsikūnijimas“.

 

Policijos spaudos atstovo duomenimis, pasirodžius policininkams, jaunieji poetai ėmė garsiai skaityti eilėraštį su užgauliais žodžiais policijos adresu. Trys žmonės buvo suimti už „policininkų įžeidinėjimą ir nepaklusimą jų įsakymams“. Pagal įstatymus, jiems grėsė piniginė bauda arba 25 parų administracinis areštas.

 

gruzija bushas

 

Sekmadienį advokatas Gela Nikolaišvilis pranešė žurnalistams, kad teismas paskyrė kiekvienam sulaikytajam po 400 larių (apie 217 JAV dolerių) administracinę nuobaudą. Advokatas pažymėjo, kad teismui paskelbus sprendimą, sulaikytieji buvo paleisti.

 

Melaanio (Gruzijos kaimo) gatvė Tbilisyje Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio įsakymu 2005 metais buvo pervardyta tuometinio JAV prezidento G. Busho garbei po jo vizito šiame mieste. Šis G. Busho vizitas vos nesibaigė tragiškai. 2005 m. gegužės 10 d. 27-erių metų Gruzijos pilietis Viktoras Arutiunianas sviedė granatą į mitinge sostinės Laisvės aikštėje kalbėjusį G. Bushą. Granata nesprogo. V. Arutiunianas buvo sulaikytas liepos 21-ąją ir nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

 
Parengė dp
2010 08 15

 

 

Komentarai  

 
0 # chakre Y-m-d H:i
Tbilisyje - ne galvių pavadinimai, o tikri reklaminiai skydai. Nieko sau.
 
 
0 # BUMUpe Y-m-d H:i
Gaila,kad granata nesprogo :sad: