Rinkti parlamentą – beprasmiška!
politika

balsuoti geda        Rinkti parlamentą – beprasmiška. Kodėl – niekam ne paslaptis. Visų pirma, parlamentas – tai dominavimo įrankis ir nieko daugiau. Parlamente sprendžiamas vadinamasis „tautos likimas“ – nekreipiant dėmesio į žmones ir juo labiau į jokį „spaudimą iš gatvės“. Priiminėdama įstatymus, valdžia apeliuoja į žmones, bet jų nuomonės neklauso, o tik praneša, kokius sprendimus ji priėmė besivadovaudama „tautos interesais“.

 

O jeigu žmonės nepatenkinti, tai valdžia jiems primena, kad jie patys įgaliojo valdžią spręsti jų likimą: „Jūs mus išrinkote!“. Štai ir viskas. Valdančios ir opozicinės partijos tvarko visus valstybės reikalus, o žmonių pasirinkimas menkas: ar valdantieji, arba opozicija.

 

Antra, parlamento rinkimams būdingas neįsivaizduojamas asmenybės kultas. Ten, kur nuo atskirų asmenybių absoliučiai niekas nepriklauso, kandidatai į renkamas pareigas save vaizduoja taip, lyg nacija be jų prapultų. Simpatiška ir energinga vadovo asmenybė – tai viskas, ko reikia rinkėjui. Tiesą sakant, reiktų stebėtis, jeigu politikai imtų kalbėti apie esmę – juk apie tai, ką jie darys, vis vien nekalbama. Kalbama tik apie tai, kas darys. Svarbiausia – jų asmenybės ir jų politinė karjera.

 

Trečia, rinkėjai vaidina itin menką vaidmenį. Rinkėjai atiduoda savo balsus tiems, kurie varžosi, kas juos valdys. Nesvarbu, kokias tai turės pasekmes kiekvieno jų gyvenimui, svarbu dauguma. Darbininkai ir bedarbiai, tarnautojai ir studentai – visi jie, būdami rinkėjais, yra itin kantrūs žmonės, rašantys kryžiuką ir tokiu būdu sutinkantys ateinančius ketverius metus laikyti užrištas burnas. Pirma jie patvirtina pareigose tuos, kurie valdo jų gyvenimą, o paskui nuolat tuo gyvenimu skundžiasi.

 

Taigi nuo rinkimų niekas nepriklauso. Tą iš principo žino kiekvienas. Niekas nelaukia jokių permainų, iš anksto dažnai žinoma netgi rinkimų baigtis. Kiekvienas paniekinamai raukosi prieš rinkimus, bet paskui vis vien randa daugybę priežasčių, dėl ko verta juose dalyvauti. O jeigu neranda, tai irgi nieko nekeičia. Rezultatas tas pats.

 

www.gegenstandpunkt.com vertė E. B.

2010 08 19
 
meniniai rinkimai

 

 

Komentarai  

 
0 # Reikia vadoViktoras Butas Y-m-d H:i
Aš irgi sakau, kad beprasmiška. Jaigu nėra vieno, gero, stipraus, sumanaus,narsau s,teisingo,nust abaus, gražaus vado.
 
 
0 # AdminasAdminas Y-m-d H:i
tai ko jūsų idėjinis draugas Paleckius taip lenda į seimą, komunistai ir neturit bentros nuomonės :-)
 
 
0 # -glow Y-m-d H:i
Aš samprotauju taip - jei nenuėjau balsuoti ir buvo išrinktas man nepatinkantis kandidatas (tarkim populistas koks nors) - aš neturiu teisės skųstis, kad jį išrinko, nes nepadariau nieko, kad užkirsti tam kelią. Gal tas vienas mano balsas nieko ir nekeičia, bet suteikia man teisę atsiriboti nuo tos daugumos, kuri vėliau skųsis tuo, ką išsirinko.
O dėl simpatiškos asmenybės -- na jei ir paskelbtų detalią savo rinkiminę programą (jei tokią turi), ar daug kas ją skaitytų? Avių banda nesuprastų, kas ten parašyta, nueitų ir nubalsuotų už vieną dalyką, kurį supranta - už išvaizdą.
 
 
0 # oo šitasAfr0man Y-m-d H:i
"jei aš nerinkau seimo, vadinasi ir neprivalau laikytis jo priimtų įstatymų"

Šitą užskaitau.