Gregor Kerr. Potvyniai Pakistane atskleidė sistemos barbariškumą
politika

potvynis pakistane        Žiniasklaida, informuodama apie Pakistane vykstančius potvynius, pagaliau pradėjo kalbėti ir apie milžiniškas žmonių, gyvenančių užtvindytose teritorijose, problemas. JT teigia, kad maždaug 40 milijonų žmonių neteko savo namų, o 8 milijonams nuolat trūksta maisto. Gresia choleros epidemija. Dėl švaraus vandens trūkumo gali susirgti 3,5 milijono vaikų.

 

Unikalaus masto žala akivaizdi ir sunkiai suvokiama, tačiau tai dar ne viskas. Pakistano vargšai ir dirbantieji jaučia maisto trūkumą, auga maisto produktų kainos, o tai dar didina skurdą. Pavyzdžiui, daržovių kainos išaugo visu 100%, cukraus – 20%. Stipriai padidėjus bėgančių iš užtvindytų zonų gyventojų skaičiui, kartu išaugo ir transporto paslaugų kainos.

 
Gyventojai, atsidūrę tarp autoritarinės ir korumpuotos Pakistano valdžios bei autoritarinių Talibano „maištininkų“, pateko į beviltišką padėtį. Visoje šalyje prasidėjo protestai, reikalaujantys taip reikiamos paramos potvynio aukoms. Tuo tarpu Pakistanas 17% padidino savo karinį 2010/2011 metų biudžetą, ir dabar jis siekia 4 milijardus eurų (442,2 milijardus rupijų).
 
 

JT generalinis sekretorius paskelbė apie didžiausią iki šiol kada nors buvusią paramą, siekiančią 460 milijonų USD. Tačiau JT organizacijai priklausančios šalys visai neskuba skirti lėšas. Iki šiol surinkta mažiau nei ketvirtis pažadėtos sumos. Prisiminkime, kad militaristinės Pakistano išlaidos daugiau nei 10 kartų viršija pagalbos potvynio aukoms sumą. O, pavyzdžiui, vien Airijos vyriausybė į „Anglo Irish Bank“ ryklę sukiš 24 milijardus eurų (60 kartų daugiau nei prašo potvynio aukos).

 

Ir jie dar aiškina mums, kad kapitalizmas veikia!

 

www.wsm.ie vertė RB

2010 08 19

 

 

Komentarai  

 
0 # Kur Alachas?Viktoras Butas Y-m-d H:i
O kam ten iš vis kišti pinigus, kad nusėstų islamistų rankose. Jai siūsti tai tik konkrečius humanitarinias siuntas. Tai pat reikėtų susirūpinti, dėl galimo papėgelių bangos padidėjimo ir sustiprinti sienų kontrolę.
 
 
0 # EXPONENTINIS augimasemptiminded Y-m-d H:i
gal bl* jau dabar pasaulis atsikvošės, kad žmonių gimstamumo kontrolė yra būtina? ar ir toliau tai blogas nacių išradimas?
gal susigriebsim, kai stuktels koks 10 mlrd pasauliui.
su tokiais žm augimo tempais po kelių metų toks pats potvynis paliks jau 60 mln be namų. Ir ką - sunku tai numatyt?
 
 
0 # kam juos remtimr.lietuvis Y-m-d H:i
tai naturali gamtos artranka pati gamta naikina pertekliu jai tai ne karas tai stichine nelaime