Lietuvos rašytojų manifestas: UŽSIPISKIT VISI!
politika

uzsipiskit leidejai        Kalbėti visų Lietuvos rašytojų vardu neturiu teisės – aš jos ir neprašau. Kalbėsiu tik tų vardu, kurie pasirašytų po kiekvienu žodžiu ir dar pridėtų kelis keiksmažodžius, nes, pasak tikrų menininkų, jie geriausiai išreiškia šio pasaulio prasmę.

 

Lietuvos rašytojai tampa šiukšlėmis, kurias mindo visi – nuolat argumentų neleisti knygų surandantys leidėjai, išsigimę ir kompleksuoti kritikai, ir atbukę, pigiu šlamštu pasisotinantys skaitytojai.

 

Taip – laisva rinka! Tegyvuoja prostitucija! Bet menininkai dar neprarado paskutinio ir vienintelio juos gelbėjančio dalyko – laisvo žodžio! Nenorit jo girdėti – užsikimškit ausis, užsidenkit akis, purkštaukit ir putokitės, kad vienas išsišokėlis išdrįso išdrožti jums viską, ką apie jus galvoja.

 

Leidėjai, jūs didieji žodžiai mylėtojai, valdžios kritikai, literatūros generatoriai, kas jūs esate šiandien, kai krizė jums tapo svarbesnė už talentą? Krize jūs dangstote savo didžiausią trūkumą – bailumą. Jūs – paprasčiausios nuosmaukos. Nusmaukyto ekonominio falo sultys, girdančios prasmirdusią ir dvokiančią skaitytojų minią. Iškrušti per visus galus nevykėliai, nenulipantys iš savo dramblio kaulo bokštų ir graužiantys kad ir karčią, bet jus maitinančią duonos kriaukšlę.

 

Jūs dar pigesni už skaitytojus – tie net negali rinktis, nes visa rinka užtvindyta paprasčiausiu šūdu. Lietuvoje greitai niekas neprisimins, kada čia pasirodė tikra knyga. Niekas neprisimins jūsų už valstybės lėšas išleistų kekšių kūrybos, niekas neprisimins komercinių burbulų ir paprasčiausių brošiūrų, išleistų apyvartai papildyti.

 

Norint tapti rašytoju Lietuvoje, reikia vieno dalyko – visiškai neturėti talento. Tuomet atsiveria erdvė sužavėti buką leidėją, kuris tikisi, kad tokį šūdą pirks šūdina publika. Gal reikia pavyzdžiu? Galėčiau juos visus išvardinti, jei nors vienas būtų vertas bent menkiausio keiksmažodžio. Bet tokių nėra – visi pradėjo rašyti atostogų romanus. Romanus, skirtus nemąstyti, romanus, kurie neturi ne tik jokios literatūrinės vertės; tai romanai, kurie dvokia; romanai, į kuriuos šlykštu žiūrėti ir kuriuos dar šlykščiau skaityti.

 

Leidėjai atsižadėjo savo prigimtinės teisės – vertinti. Jie parsidavė ir dabar tapo paprasčiausiomis prostitutėmis. Nieko daugiau – lietuviška literatūra laidojama tomis pačiomis rankomis, kuriomis nuo pat nepriklausomybės atgavimo buvo kuriama. Ar jums negėda? O turėtų būti gėda, nes išdavėt literatūrą ir pasirinkot visiškai priešingą – turgaus prekeivių profesiją. Jūsų net negalima vadinti leidėjais – jūs literatūrinės atliekos.

 

Kas kaltas? Kur ieškoti kaltų? Kodėl publika perka tik niekam tikusį jovalą?

 

Atsigręžkit į mūsų elitinius intelektualus – tuos, kurie turėtų vertinti ir kritikuoti literatūrą. Kurie mėgsta vadintis kairiaisiais, nors smauko tik su dešine. Ar ne nuo ten prasidėjo didžioji lietuvių literatūros degradacija? Nuo tų literatūros katedrų išsigimėlių, kurie (-ios) nesugeba ne tik vertinti, formuoti, atrinkti ir atsijoti. Visos šitos katedros pritvinkę kompleksuotų knygiagraužių, paprastų žiurkių, kurias būtų geriausia išnuodyti, kaip eilines kenkėjas. Nes tos – dažniausiai tai moterys ir aš nebijau to pripažinti – žiurkės, kurios kuria graudžius rašinius apie blogą literatūrą (jeigu knygą parašė ne kolegė ir ne draugė), galutinai išgujo iš lietuvių sąmonės supratimą, kas yra tikra knyga, kas yra talentas, kas yra rašytojas ir kas apskritai, tegul jūs būkit prakeiktos, yra raštas.

 

Kas dar, jei ne šitos padermės atstovės, užpildančio valstybės išlaikomų literatūros leidinių kritikos puslapius, labiausiai išniekino ir išžagino lietuvių literatūrą? Todėl nenuostabu, kad ES premijas gauna juokdarės, kad visas kitas premijas sugraibo grupelė niekam vertų rašliavotojų, kurios gyvena valstybės sąskaita ir savo draugių – žiurkių – dėka.

 

Leidėjai leidžia tai, kam pritaria kritikai ir ką perka skaitytojai. Vadinasi, Lietuvoje išvis neleidžiamos geros knygos, nes kritika – kaip jau minėta – yra išgamų užsiėmimas, o pirkėjai yra buki ir visiškai nesuprantantys, ką skaito.

 

Ir dar paklauskit, jau apsitriedę iš įtūžio – ar tai vieno Lietuvos rašytojo nuomonė? Ar visi kiti jai pritaria? O pritariančių, tik bijančių ar nenorinčių to pasakyti, yra daug – nes niekas jau nebekalba apie knygas kaip apie reiškinį, niekas nekalba apie rašytojus kaip apie asmenybės, jokia knyga netampa skandalu, nes nieko nedemaskuoja, nieko iš principo vertingo lietuvių literatūroje nėra, nes visi – leidėjai, kritikai ir skaitytojai – yra vienos ir tos pačios rūšies nevykėliai, kurie nori bet kokia kaina išlikti rinkoje. Nes išlikti jiems yra svarbiau už idėjas, kurias visais laikais gynė rašytojai.

 

Ką siūlau? Siūlau rašytojams geriau užsidaryti į beprotnamį, pasiskelbti nepakaltinamais, prasigerti, bet jokiu būdu nesižudyti vien dėl to, kad jų niekas nevertina ir nepanašu, kad vertintų. Siūlau spjauti tiesiai į veidą ir leidėjams, ir kritikams, ir skaitytojams. Užsipiskit! Tikrų rašytojų niekas nesunaikins – nei jūsų suglebę protai, lemenantys: „taip, taip, tu gerai rašai, bet tau kažko trūksta“, nei jūsų pinigai. Tikri rašytojai yra amžinesni už laiką ir už bet kokias suknistas socialines bei ekonomines sąlygas.

 

Norit tikrų rašytojų? Tai visi tie, kurių niekas Lietuvoje neleidžia. O jeigu ir leidžia, tai kaip duodami išmaldą – ir tai su garantija, kad tu ją gražinsi.

 

Eikit visi po velnių! Linkiu niekada iš ten negrįžti! Užsikruškit, bet mūsų nesunaikinsit! Mes visada jums priminsim, kokie niekingi ir šlykštūs esat. Ir tie, kurie nebijos tai garsiai išrėkti, taps laisvi ir nebijos nei nespausdinimo, nei kritikos, nei neskaitymo. Ne dėl to rašomos knygos, kad jas leistų, vertintų ar skaitytų. Tikros knygos yra šauksmas – kai negali nerašyti. Tai sielos šūvis į kosminę tuštumą, nuo kurios bėga kiekvienas menininkas.

 

Nenorit rašytojų? Ir nereikia. Rašytojams nereikia tokios supistos ir niekam tikusios publikos. Amen.

 
Vilis Normanas
 
2010 08 27
 
uzsipiskit

 

 

Komentarai  

 
0 # štai taip jums!prisidedu Y-m-d H:i
AaaaaaaaaaaaaAA AAAAAAAAA------ ---------UUUUUu uuuuuuu!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! OOOOOOOOOOOoooo oooooooooo!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
 
 
0 # ...... Y-m-d H:i
ahahhaHAHAHAhahahaha
oi prajuokino :D
"visi šūdai nes nenori skaityti/leisti /gerai vertinti mano šūdo" :D
kiek tau ? 13 ?
išsiverk kamputyje ir grįžk į realybę
 
 
+1 # ...... Y-m-d H:i
"Rašytojams nereikia tokios supistos ir niekam tikusios publikos"

Teisinga butu sakyti: "Publikai nereikia tokių supistų ir niekam tikusių rašytojų"
 
 
0 # xXXI Y-m-d H:i
Atsibusk!!! Jau XXI amžius, yra toks reiškinys kaip E-knygos...
 
 
0 # Kas liečia knygas taiViktoras Butas Y-m-d H:i
Reikia, kad kas išleistų popieriniam variante, mano manymu geriausią iš Lietuvių fantastikos autorių knygą ,,Velnių medžiotojas".Ne s elektroniniam variante yra tik dvi dalys, o ponas autorius, kaip supratau nesiruošia publikuoti trečiosios dalies nors ji jau ir parašyta. http://www.iliuzija.net/web/stories/main.php?id=47
Asmeniškai aš mėgstu kai knygos rašomos pirmuoju asmeniu, patinka autobiografinės , mokslinės istorinės, fantastika, komiksai, nu dar kai buvau mažiukas perskaičiau viską kas buvo išleista apie indėnus. Tai kai tapsiu didžiuoju Sarmatijos vadu reikės kažkaip paspartinti minėtų leidinių leidyba ir kūryba. Žinoma daug ką parašysiu ir aš. Bet gi pats savo knygų neskaitysi, nors kartais visai ir nieko, pačiam savimi pasižavėti ir pasigėrėti.
 
 
0 # degeneratasdegeneratas Y-m-d H:i
taip raso zmogus kurio straipsnius spausdina mainstrymine "komjaunimo tiesa"... krv, lepsis esi :-))))))))
 
 
+2 # aaaaAAAA Y-m-d H:i
seniai taip nesijuokiau, aciu :D

nuskriausto, pikto, niekam nerupincio, betalencio, savimi nepatenkinto mizerio svaiciojimai, apie tai, kad kazkas kitas yra kaltas, del to, kad jam nesiseka gyvenime :D
 
 
0 # tik tiekapgailetina Y-m-d H:i
:sad:
 
 
0 # jooBybys Y-m-d H:i
Vyrukui bedarbio pašalpa baigėsi? Abstinencijos sukelta psichozė ir isterija, vėl Normanas bėgs kaulyti pinigų iš giminaičių :-))))) smagus šitas jūsų luzerių ir mamyčiukų sambūris.
 
 
0 # mmmmchmmm Y-m-d H:i
"vienas išsišokėlis išdrįso išdrožti jums viską, ką apie jus galvoja."

Na, šitaip pats sau lipdyti kieto maištininko etiketę gali tik visiškas nevykėlis... Nei aš putojuos nei piktas, šūdą apeinu ne dėl to... :D
 
 
0 # permanentinėjūs turite vardus viskam Y-m-d H:i
nors nereiktų spręsti iš komentarų, kuriuose, kaip taisyklė, pasireiškia ne patys intelektualiaus i straipsnį perskaitę individai, bet keista, kad domeinas - "anarchija.lt", o reakcija į bent kiek rūgšties turintį straipsnį, bent kažkokį permanentinės revoliucijos kvėptelėjimą yra impotencinė. nemanau, kad keiksmažodžiai geriausiai atspindi pasaulį (čia iš vis koncepcijos klausimas), o toks argumentas kaip "pasak tikrų menininkų" mane priverčia kikenti, bet straipsnis vietoje. nepatogus, neakademinis straipsnis, bet vietoje, mano parašas po kairiąją mirusios literatūros krūtimi
 
 
0 # to jūs turite vardus viskamfuckin hell Y-m-d H:i
"nors nereiktų spręsti iš komentarų, kuriuose, kaip taisyklė, pasireiškia ne patys intelektualiaus i straipsnį perskaitę individai"

Nu ir išgraužk,pacuke tu apšiktas.Ir va su tokiais revoliucijas permanentines organizuok :DDD
 
 
0 # > fuckin'helljūs turite vardus viskam Y-m-d H:i
jėga kad taip kietai atsikerti ir smailai jėga ir intelektas
 
 
+1 # SalotosSalotos Y-m-d H:i
Hormonų audros užpuolė vaika ir tiek, kad ir kaip būtu gaila, bet autorius ko gero tiesiog statistinis Lietuvis kuris jaučia identiteto krize ir ieško kaltų. Užaugs, praeis, po to pats iš tokio straipsnio juoksis.
 
 
0 # SalotosSalotos Y-m-d H:i
P.S dar skaičiau kaip autorius keliaus į Ameriką, nes ten "vertinami" darbai. Niekur nėra vertinami verksniai, net ir mėnulyje niekas nepaglostys ir nenuš;uostys.
 
 
0 # Literatūros baraiSkaitiklis Y-m-d H:i
Koks ryšys tarp šito biezdariaus Normano ir rašytojų? Kodėl jis rašo apie rašytojus, one, sakysim, šaltkalvius-suv irintojus?
 
 
0 # tavepalaikau Y-m-d H:i
kam puolat, jei tiesa sako? bijot, kad kiti nepritars? juk literatura lietuvoj ir ne tik yra mirus, pripazinkim tai. gal ir nemaloni manifesto stilistika, bet zmoniu nebijanciu pasirasyti po savo vardu reikia ir ypatingai dabar! 'literaturos barai' zinoma nepritaria tokiai nuomonei, bet ar prisipazins tokie, kad sude sedi?
 
 
0 # lolto tave Y-m-d H:i
Kokią tiesą? :-) Visam pasaulyje netalentingų rašeivų niekas nespausdina. jei tam daunui tokia situacija nepatinka - tegul susirenka savo šaibas ir spausdinasi. Kodėl už jį leidėjas turi patirti nuostolį? Tegul pats rašeiva užsipisa su savo grafomanija, mes juk nekalti, kad jis taip kreivai mąsto.