Laimis Žmuida. Kas iš tikrųjų yra politinė katastrofa?
politika

Lietuvos kariuomene Afganistane        Vakar krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pareiškė, kad mes privalome kariauti Afganistane. Tas karas kainuos brangiai, o Lietuvos žmonės privalo finansuoti šį karą. Kitokiu atveju, tai bus „tam tikra politinė katastrofa“, – teigė ministrė. Pamąstykime kartu, kurioje vietoje čia yra katastrofa.

 

Akivaizdu, kad kariuomenė yra toks dalykas, kuris turėtų ginti savo šalį nuo priešų. Ginti šalį nuo priešų – štai pagrindinis kariuomenės uždavinys. Ir mes visi sutinkam, kad tokia kariuomenė reikalinga, juk ginti mus nuo priešų yra geras ir skatintinas dalykas.

 

Kitas galimas variantas – kariuomenė gali būti puolamoji. Ji gali užpulti kitą šalį. Tokių kariuomenių mes nemėgstame. Mums nereikia karų. Per karus žūsta žmonės. Visi karai yra grobikiški, tai yra įsiveržimas į svetimą teritoriją su piktais kėslais – užpulti, užmušti, atimti turtą, žemes, išprievartauti, išniekinti... Tai amoralu. Ir visi civilizuoti žmonės smerkia agresorius. Hitleris buvo agresorius, jis puolė. Taip negalima.

 

Taigi yra du variantai kariuomenei. Žinoma niekas nenori būti užpuoliku, o visi nori ginti. Todėl mūsų kariuomenė vadinasi „krašto apsauga“, o ne „kitus kraštus puolantys būriai“. Paradoksas, bet visų pasaulio valstybių kariuomenės vadina save ginamosiomis. Ir nėra nė vienos kariuomenės, kuri įvardina save puolamąja.

 

Tai kas gi pasaulyje kariauja, jeigu visi tik ginasi?

 

Panagrinėkime Lietuvos kariuomenės atvejį. Ką mūsų kariuomenė veikia Afganistane? Yra du variantai, ką mūsų kariuomenė gali veikti Afganistane. Pirmas – pulti. Antras – gintis.

 

Ar mes puolame Afganistaną? Tikrai ne. Ar mes ginam savo šalį Afganistane? Ne. Gynyba yra vykdoma savo šalies teritorijoje. Gini savo šalį, nes ji tau brangi, nes čia tavo gimtinė.

 

Tad ką mes veikiame Afganistane? O pasirodo štai ką: „Lietuva nuo 2005 metų vadovauja Goro provincijos atkūrimui“. Mūsų kariai – statybininkai? Kelius tiesia ir melioracijos griovius kasa? Daržoves augina? Ką ten reikia atstatyti? O pasirodo, atstatyti ten reikia POLITINĘ TVARKĄ. Afganistaniečiai neteisingai gyvena, o mes ten esame tam, kad išaiškintume jiems, kaip reikia teisingai gyventi. Jei jie nesutinka gražiuoju įvedam kariuomenę.

 

Na, spręskite dabar patys. Kur yra politinė katastrofa? Ar kad mes atšauksime savo karius iš Afganistano, ar kad mes pasiliksime ten ir bandysime įvesti savo tvarką? Įvedinėti savo tvarką svetimoje teritorijoje yra... negražu. Taip negalima. To neturėtų būti. Negerai, kada svetimi žmonės ateina ir nurodinėja žmonėms, kaip jiems gyventi savo gimtinėje.

 

Tad kodėl mes remiame karą Afganistane? Kodėl Viktoras Uspaskich, Marijonas Mikutavičius, Petras iš Kelmės, mano kaimynai Zvicevičiai ir aš pats finansuoju karinius veiksmus Afganistane? Aš suprantu, kad taip daryti negerai. Aš to nenoriu, bet aš vis tiek finansuoju Lietuvos kariuomenės veiksmus Afganistane.

 

„Atleiskite, afganistaniečiai, nuoširdžiai jūsų atsiprašau. Matote, nuo manęs čia niekas nepriklauso. Būtų mano valia, tai aš jūsų nepulčiau. Ir kariuomenei nė grašio neduočiau, kad jus pultų, bet matote, manęs niekas neklausia, ar aš remsiu karą Afganistane, ar ne. Iš manęs prievarta paima pinigus (vadina tai mokesčiais) ir už juos vykdo karinę bei politinę veiklą jūsų krašte. Aš pats esu auka. Manęs niekas neklausia. Jei aš nemokėsiu mokesčių – man galas. Aš privalau mokėti mokesčius“, – štai koks mano pasiteisinimas.

 

Bet dabar susimąstykime – argi tai ne politinė katastrofa, kad nuo mūsų niekas nepriklauso? Argi tai ne politinė katastrofa? Mes neturime jokios politinės valios. Aš neturiu valios atšaukti karinius veiksmus Afganistane. Aš neturiu valios nemokėti mokesčių valstybei. Mokesčių nemokėjimas yra vienas didžiausių nusikaltimų. Jie turi visokiausių mechanizmų, kaip priversti mane „savanoriškai“ susimokėti mokesčius.

 

Kaip gi išbristi iš šios politinės katastrofos? Svarbiausia – išsiaiškinti priežastį. Priežastis aiški – mes neturime politinės valios. Taigi naikinkime priežastį – įgykime politinę valią. Visų pirma – išsilaisvinkime iš dabartinių politikų gniaužtų. Nemokėkime jiems mokesčių.

 

Čia iš karto skubu pridėti, jog nesiūlau griauti valstybės. Raginimas nemokėti mokesčių yra nusikaltimas prieš valstybę, ir už tai gali grėsti baudžiamoji atsakomybė. Todėl gindamasis iš karto pabrėžiu, kad mokesčių nemokėjimas gali būti dvejopas.

 

Vienas dalykas, kai jūs naudojatės valstybės teikiamomis paslaugomis ar gėrybėmis, ir už jas nemokate mokesčių. Tokia veikla yra nusikalstama, todėl to nesiūlau. Tačiau visai kitas dalykas, kai nieko neimi iš valstybės. Tada nėra už ką ir mokesčių mokėti. Tad siūlau atrasti tokį gyvenimo būdą, kad legaliai nemokėtume mokesčių.

 

Karas Afganistane iš tiesų yra mūsų rankose. Tereikia paimti politinę valią į savo rankas ir niekam jos neperleisti. Neatiduoti savo balso niekam. Būti atsakingam už savo gyvenimą. Štai tada pasaulyje bus taika, nes niekas neprimetinės savo politinės valios kitiems.

 
2010 09 01

 

 

Komentarai  

 
0 # kaip?v. Y-m-d H:i
gal turit praktiniu patarimu kaip nemoketi mokesciu? nes pagal dabartinius istatymus net bedarbiai, kurie neregistruoti darbo birzoje (kas yra valstybes teikiama paslauga) privalo moketi PSD. jei nesusimokesi, net nesirges ir nesinaudojes sveikatos sistemos paslaugom, busi valstybes skolininkas. taip iseina, jei net nesinaudoji valstybes teikiama paslauga vis tiek turi susimoketi uz tai, kad ja nesinaudoji.
 
 
0 # kaka2kaka2 Y-m-d H:i
Geri pastebėjimai, respectas'. Atsiras krūva skeptiku kurie matys talibus Vilniuje bet čia ne armijos o muitinės problema. ;-)
 
 
0 # kaka2kaka2 Y-m-d H:i
Mokesčių gali nemokėti išsiregistravęs kaip išvykęs iš Lietuvos, o gyventi čia ;-)
 
 
0 # geras komentarasfeisbukas Y-m-d H:i
atvirkstinis varinatas butu, kai musulmonu kariai, atvyke i LT, ivedinetu savas taisykles... netikiu, kad lietuviai nesipriesintu.. .
 
 
0 # .gudass Y-m-d H:i
jukneviciene, apsizergus nebloga ministro kede bijo pirsteleti pries veja, kuris pucia nuo amerikos puses...
 
 
0 # agaIlythiiri Y-m-d H:i
http://www.lrytas.lt/-12819005921280807807-%C5%BEaliausi-tik-kreivi-med%C5%BEiai.htm

"...Sprukti iš tėvynės pirmiausia skatina valstybės kūne išsikeroję trombai, pro kuriuos protekcijomis gali prasimušti tik absoliutūs konformistai, neidėjiniai karjeristai arba tiesiog turintys mėlyno kraujo...."
 
 
0 # Kam katastrofa?VB Y-m-d H:i
Politine katastrofa pirmiausia konservatoriu "mamutams" a-la Jukneviciene ir kt. is landsbeginiu klano. Katastrofa nes ir taip jau silpnejancios jankofiliskos nuotaikos LT gali isnykti. Na o tuomet ir vienintele konservatoriu mantra "mums Amerika pades" taps pajuokos objektu.
 
 
0 # RUGSĖJO 1Viktoras Butas Y-m-d H:i
Nuvalkiota, bet laiko patikrinta tiesa. Geriausia gynyba yra puolimas.
Ir štai vėl Rugsėjo 1. Džiaugiasi mano širdis, kad turime Lietuvoje jaunųjų karių klasę. Tikiuosi tokios klasės bus ir visose mokyklose, o atėjus laikui tik tokios vienintelės ir liks
 
 
0 # Žydiška propagandaWB Y-m-d H:i
"Hitleris buvo agresorius, jis puolė. Taip negalima."

O Stalinas nepuolė??? Nesumindžiojo Lietuvos? Kodėl taikote dvigubus standartus? Jei peikiate Hitlerį tai nepamirškite paminėti ir ne ką mažiau krauju susitepusių Rusijos agresorių: Troiskio, Lenino, Stalino, Berijos ir kitų savo "dydvyrių".

Kad Lietuvos kariai nedalyvautu karinėse misijose labiausiai suinteresuoti yra rusai. Deja, mes esame NATO nariai, todėl privalome vykdyti savo įsipareigojimus . Apie lietuvių būrį "Aitvaras" net amerikoje sklando legendos. Lietuviai visuomet buvo drąsūs ir galingi kariai, tai, kodėl to neparodyti visam Pasauliui?
 
 
0 # moralėTom Y-m-d H:i
pirmiausia tai norėčiau, kad pasakytumėt ką ten blogo daro nato. gal kad mokyklas stato? tokiu atveju gal pas save sugriaukime jas? o dėl savos, vakarietiškos moralės kjišimu rytams tai man panašiau, kaip lietuvoj vaikai privalo lankyti mokyklą, nes priešingu atveju jie užaugtų AMORALŪS. taigi afganistane norima pataisyti tokią rytietišką a-moralę, kuri nemato nieko blogo jei pjaunamos gerklės mergaitėms už tai, kad lanko mokyklą arba nesutinka tekėti už kokio amoralaus asilo, kuri nesipjauna su tuo, kad šalis yra narkotikų žaliavų monopolininkė pasaulyje.
ir taip, aš norėčiau, kad į lietuvą ateitų supuvosios vakarų moralės pajėgos, jei lietuvoje būtų teroristų irštva.
 
 
0 # moralėTom Y-m-d H:i
""Pasakyk, ką blogo Lietuvoje darė TSRS. Gal kad mokyklas ir gamyklas statė? Vienas prie vieno."" --
Jooo, čia matau rimtas anarchistas esi :-), lyginamosios analizės asas :-). Beje, ar tik nebūsi čia įlipęs į šūdą pavadinimu: Reductio ad Hitlerum.

""O Afganistane vaikai privalo mokytis islamo ir šariato, nes kitaip jie užaugs AMORALŪS. Dar kartą vienas prie vieno."" --
Tai prieš ateinant amerikiečiams Talibano rėžimas ir mokino visus pagal šariatą, t. y. išvis draudė moterims mokslintis, bei išeti iš namų.

""Tai ir pizdink nachui į savo Chicago, dabar pat ir neatsigręždamas ."" --
Ok :-)