Laisvajame universitete – diskusija apie socializmą ir anarchizmą
politika

anarchocommunist       Siautėjant ekonominei ir politinei kapitalistinės sistemos krizei, skirtingoms nuomonėms ir įsitikinimams atviras savišvietos tinklas - Laisvasis universitetas – kviečia į debatus dvi radikalias visuomenines sroves – socialistus ir anarchistus.

 

       Diskusija „Anarchistai ir socialistai apie asmenį, pilietį, visuomenę ir valstybę“ vyks rugsėjo 16 d., ketvirtadienį, 18:00 val. „Artotekos” kūrybinėse dirbtuvėse Strazdelio g. 1, Vilniuje (šalia Vilniaus bastėjos ir „Tamstos” klubo).. Joje socialistų pozicijas gins Socialistinio liaudies fronto (SLF) pirmininkas A. Paleckis ir pavaduotojas ideologijai M. Bugakovas. Anarchistiniam požiūriui atstovaus „Juodraščio“ bendradarbis S. Užpelkis ir LUNI aktyvistas A. Blumberg. Diskusiją moderuos politikos analitikė D. Repečkaitė. Dalyvauti debatuose kviečiami visi, besidomintys kairiosiomis politinėmis srovėmis.

 

       Diskusijos organizatoriai teigia, kad sunkėjant gyvenimo sąlygoms, nepasiteisinus dešiniajam neoliberalios rinkos modeliui, kairiosios idėjos tampa artimos vis didesnei daliai piliečių, net jei jie sąmoningai ir nesitapatina su kairiąja ideologija. Tiesa, Lietuvoje šis procesas ne toks vienareikšmis, kaip Vakarų valstybėse. Kalbos apie socialinį teisingumą, neigiamą kapitalo arba valstybės, kaip represinės struktūros, poveikį visuomenei dažnai bandomos pateikti kaip Lietuvos išdavystė ar nostalgija TSRS.

 

       Organizatorių teigimu, tai – seniai žinomas propagandinis triukas, kuriuo siekiama suformuoti neigiamą nuomonę apie visas kairiąsias ideologijas. O jei į dešiniųjų „taikiklį“ patenka kokia nors viena organizacija ar neformalus judėjimas, prie bendrų mitų apie "baisiuosius kairiuosius" dar pridedama, kad anarchistai yra siaubūnai smurtautojai, kurių tikslas – išdaužyti kuo daugiau vitrinų, o socialistai kiaurą parą tik ir svajoja, kaip prisijungti prie Rusijos. Bet dažniausiai visi kairieji apibūdinami baisiu ir prietarais apsaugusiu žodžiu „komunistas“.

 

       Kol mitai apie baisūnus kairiuosius sklando tik tarp jaunųjų konservatorių aktyvo, tai nekelia jokio pavojaus. Tačiau kuomet tie patys mitai „apsigyvena“ socialistų, anarchistų ar socialdemokratų galvose, tuomet jau pats laikas pradėti kalbėti iš esmės.

 

       Kaip jau galima suprasti iš diskusijos pavadinimo, joje bus stengiamasi išryškinti anarchistų ir socialistų požiūrių skirtumus bei tapatumus. Oponentai diskutuos pačiais įvairiausiais klausimais - apie visuomenę, valstybę, tautiškumą, patriotizmą, politinį korektiškumą, mažumų teises, feminizmą, kapitalą, verslą, komunizmą ir t.t. Laukiama karštų diskusijų ir tikimasi, kad prie pagrindinių oponentų prisijungs visi atėjusieji.

 

       Laisvasis universitetas – tai alternatyvus savišvietos tinklas, siekiantis suburti įvairius žmones bei jų grupes – dėstytojus, studentus, socialinius aktyvistus, mokinius, dirbančiuosius – visus tuos, kurie nori mokytis, aktyviai dalintis žiniomis ir būti išgirsti. Mums svarbu, kad universitete įgytos žinios leistų praplėsti teorinį ir praktinį mūsų bendruomenės narių akiratį, kad būtų ugdomas kritinis mąstymas, kuriamos visuomeninės ir gyvenimo būdo alternatyvos.

 

       Daugiau informacijos galite rasti svetainėje luni.lt. Kviečiame pirmadieniais nuo 18 val. klausytis radijo laidos „LUNI valanda per Start FM“. Norėdami operatyviai gauti informaciją apie Laisvojo universiteto renginius, prisijunkite prie LUNI „Facebook“ grupės arba parašykite laišką Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

 

       LUNI iniciatyvinė grupė

       2010.09.14.

 

      

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

 

Komentarai  

 
0 # .flumen Y-m-d H:i
Are anarchists socialists? This is a question posed by many groups, from newbie anarchists to basically any member of the common political spectrum. This video will answer the basics of this question and prepare you for discussing more advanced issues on the subjects.

http://www.youtube.com/watch?v=LqeIlMlz7BU
 
 
0 # 3463465345 Y-m-d H:i
visu pirma reikia apsispresti apie koki socializma eina kalba...ar apie visuomenes-ekon omine santvarka, kuri aukstesne uz kapitalistine, ar jau kaip dauguma priprate manyti tipo lygybe...ar hitlerio socializmas?
 
 
0 # Skirta 346346 ir gudassui2 Y-m-d H:i
Judu iš medžio iškritę? Sėskit,DU!
 
 
0 # ----mačiau Y-m-d H:i
Mačiau per Baltic Pride kaip tie "draugai" socialistai šalia murzininkų mojavo savo raudonomis vėliavomis už "šeimos vertybes".
 
 
0 # apiemačiau Y-m-d H:i
Anarchizmas apima visas gyvenimo sferas - nuo ekonomikos, darbo iki asmens laisvės. Visai tai labai glaudžiai susiję.
 
 
0 # Kaip diskusija?chocho Y-m-d H:i
Nerandu jokių įrašų. Ką pašnekėjot?