Vilniaus valdžia eilinį kartą varžo susirinkimų laisvę
politika

drausti       Didžiosios profsąjungos pranešė, kad Vilniaus miesto savivaldybė atsisakė leisti joms rugsėjo 29 d. 12 valandą, prie Vyriausybės surengti taikų mitingą „Gana skurdinti žmones! Svarbiausia – darbo vietų kūrimas ir ekonomikos augimas!“.

 

       Šiuo mitingu norėta atkreipti dėmesį ir išsakyti savo poziciją dėl augančio nedarbo, didėjančių kainų, priverstinės darbingų žmonių ir jaunimo emigracijos, atlyginimų mažinimo. Profsąjungos ketina šį sprendimą apskųsti – šiandien 16.00 valandą bus įteiktas jų skundas Vilniaus apygardos administraciniam teismui

 

       Profsąjungos skundžiasi, kad vietinės valdžios atstovai, neatsižvelgdami į jų prašymą ir nepateikdami jokios motyvacijos, vienašališkai nusprendė pakeisti renginio vietą ir laiką, eilinį kartą pademonstruodami, kad Lietuvos žmonių nuomonė jiems nerūpi. Šiuo sprendimu pažeidžiama LR Konstitucija, kurios 36 straipsnis skelbia, jog „negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus.“

 

       Savo pareiškime profsąjungos pareiškia, kad rugsėjo 29-ąją taikios akcijos vyks, o apie valdžios reakciją esame priversti informuoti Europos profesinių sąjungų konfederaciją (ETUC) ir kitas tarptautines organizacijas.

 

       Beje, kartu su profsąjungomis mitinge žadėjo dalyvauti ir Socialistinis Liaudies Frontas, kuris į draudimą sureagavo taip: "Apgailėtini oligarchų klapčiukai, budriai saugantys prisivogusio elito grietinėlės ramybę. Negi neaišku, kad draudimais jie nieko nelaimės? Negi neaišku, kad liaudis savo protestą gali pareikšti ir masiniais ir skaitlingais piketais tą dieną prie ministerijų, kuriems leidimo nereikia, o taip pat kitomis formomis? Negi jie nori pralošti eilinį teismą dėl nekonstitucinio renginių draudimo?"

 

       Nuo sausio 16-tosios pasipylė ištisa lavina tokių draudimų, absoliutūs uždraustų akcijų rekordininkai – Socialistinis Liaudies Frontas. Taip pat Vilniaus konservatorių valdžia pagarsėjo mitingų perkėlinėjimais iš svarbių sostinės vietų į tokius užkampius, kad šalies valdžiai nebūtų trukdoma ramiai dirbti savo juodus darbus. Tuo tarpu Gedimino prospektu leidžiama žygiuoti tik neonaciams ir kitokio plauko dešiniesiems patriotams. Gal tai ir nekeista – dabartinė valdžia, varžydama susirinkimų laisvę, leidžia sau priminti tautai auksinius jų pirmtako Smetonos laikus, kai klestėjo diktatūra, kalėjimai buvo perpildyti, laisvas žodis uždraustas, ir vistiek visi gyveno gerai, nes niekas nieko nežinojo.

 

       Anarchija.lt

       2010.09.22.

 

Komentarai  

 
0 # pamiršot lageriusSmetona Y-m-d H:i
Smetonos laikais ir lageriai būdavo, pamiršot paminėt.
 
 
0 # kaka2kaka2 Y-m-d H:i
Jo brudai bijo, bet savivaldos rinkimuose jiems parodysim kur jų vieta!
 
 
0 # Socialistinio balagano frontasŠiaurė Y-m-d H:i
Nuo Paleckio Liaudies Fronto (kurio paskirtis kelti dūmus nesvarbu kodėl ir kaip prisidengiant gražia socialistine retorika, bet tuo pačiu kažkodėl šlovinant visai nešlovingą Sovietų Sąjungą ir fašistinę Rusiją) tai būtų visai logiška atsiriboti. Slidus tipas nedarantis garbės.
 
 
0 # Socialistinio balagano frontasŠiaurė Y-m-d H:i
Nuo Paleckio Liaudies Fronto (kurio paskirtis kelti dūmus nesvarbu kodėl ir kaip prisidengiant gražia socialistine retorika, bet tuo pačiu kažkodėl šlovinant visai nešlovingą Sovietų Sąjungą ir fašistinę Rusiją) tai būtų visai logiška atsiriboti. Slidus tipas nedarantis garbės.
 
 
0 # fasdvfdasct Y-m-d H:i
A kokio bybio to leidimo prašyt? Mentai dar gali parodyt jėgą, kai vietoj 10 žmonių pikete pasirodo 15, o ką jie darys, kai į gatvę išeis 1000 žmonių? Apskritai, kiek pamenu, paraidžiui traktuojant tų šūdvabalių įstatymą, renginiui ne prašomas leidimas, o tik informuojama, kad kažkas vyks tada ir ten. Leidimo prašymas yra žeminantis dalykas ir bent jau profsąjungos turėtų šitą procedūrą ignoruoti. Aišku, jei turėtų smarvės...