Į Švedijos parlamentą pateko rasistai
politika

_49181089_010233524-1       Bloga žinia – į Švedijos parlamentą pavyko prasibrauti rasistinei dešiniųjų grupuotei, Švedijos Demokratų partijai. Gera žinia – jie surinko mažiau nei 6% balsų. Dar viena gera žinia – dešimtys tūkstančių švedų išėjo į gatves protestuoti prieš rasistus.

 

       Iš prieš imigrantus nukreipto fanatizmo gerai užsidirbo didžiosios dalies Vakarų Europos šalių ir JAV kraštutiniai dešinieji, bet Švedija nuo dešimtojo dešimtmečio pradžios buvo atspari tokiai propagandai.

 

       Kaip rašo Toronto Star, „Švedijos vadovai barė Skandinavijos kaimynę Daniją, kai ji 2002-aisiais suvaržė imigraciją, ir su siaubu reagavo į prieš musulmonus nukreiptus nacionalistinės Danijos Liaudies Partijos pareiškimus“. Tai padėjo Švedijai susikurti imigrantų prieglobsčio įvaizdį – po Sadamo Huseino nuvertimo 9.4 milijono gyventojų turinti šalis susilaukė daugiau imigrantų iš Irako nei bet kuri kita Vakarų šalis.

 

       Tai, kad prieš imigrantus pasisakanti partija, įkėlė koją į parlamentą, šokiravo daugelį švedų ir išprovokavo atsaką. Maždaug dešimties tūkstančių žmonių minia pirmadienio vakarą išėjo į gatves protestuoti prieš rasizmą. Taikų susibūrimą spontaniškai suorganizavo septyniolikmetė mergaitė Felicia Margineanu iš Stokholmo priemiesčio Solentunos, kuri, nusivylusi rinkimų rezultatais, paskelbė kvietimą į protestą Facebooke.

 

      

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

       Antrajame pagal dydį Švedijos mieste Gotenburge 5,000 žmonių dalyvavo „liūdesio eisenoje prieš rasizmą“. Maždaug 2,000 protestuotojų susirinko Pietų Švedijos mieste Malmėje. Protestuojai nešė paramą daugiakultūriškumui reiškiančius plakatus: „Sveiki atvykę, pabėgėliai!“ ir „Ne – rasistams mūsų parlamente!“ Parlamento partijos bendradarbiavimo su rasistais, siekiančiais maždaug 90 procentų sumažinti imigraciją, taip pat kratosi. Daugelis švedų didžiuojasi, kad, priešingai Danijai ir Norvegijai, turinčias didelių nacionalistinių partijų, Švedijoje prieš imigrantus pasisakančioms partijoms į parlamentą nepavyko prasibrauti nuo 1994-ųjų. Švedija kritikavo Šveicariją dėl mečečių minaretų uždraudimo ir Prancūziją dėl romų deportavimo.

 

       Švedijos demokratai skelbėsi sumažinsią paramą užsienio šalims. Islamą jie vadina didžiausia grėsme Švedijos visuomenei po II pasaulinio karo. Savo reklaminiuose stenduose jie naudojo svastikas, bet dar įtaigesnė kita reklama: sena moteriškė su vaikštyne eina prie stalo pasiimti vyriausybės skirtų pinigų, bet juos nugvelbia grupė moterų, dėvinčių burkas. Plakatas teigia, kad rinkėjams ateina laikas pasirinkti – arba stabdyti imigraciją, arba mažinti pensijas. Tiesa, partija pasigerino įvaizdį. Jei prieš dešimtmetį šios partijos sueigose buvo naudojamos svastikos ir sveikinamasi nacistiškai, tai dabar partijos vadovai dėvi kostiumus ir kaklaraiščius ir dedasi nutolę nuo savo neonacistinių šaknų.

 

       Pagal infoshop parengė K.P.

       Anarchija.lt

       2010.09.22.

 

Komentarai  

 
0 # logikattor Y-m-d H:i
Jei rasizmas blogai, tai nereiškia, kad islamas yra cool ir nėra grėsmė.

Ačiū, bet dėl to supisto islamo jau išcenzūravo "Pietų parką", o Danija nukentėjo visose islamo valstybėse dėl kažkokių karikatūrų. karikatūrų autorius iki šiol yra medžiojamas islamistų (tuo metu kiti musulmonai ploja jiems už tai rankutėmis).

Na čia visų pasaulio kairiųjų problema, kad visi nuskriaustieji tampa šventaisiais, pamirštant tą faktą absoliti dauguma pasaulio žmonių yra visiškai idiotiška avinų banda.
 
 
0 # Gerai, kitą kartą bus dar geriau, žmonės jau pabudo iš letargoViktoras Butas Y-m-d H:i
Prisipažinsiu nuoširdžiai. Kai sužinojau, kad laimėjo pradėjau iš džiaugsmo šokinėti ir rėkti iuho iuho. Toks laimingas buvau. Žinoma gaila, kad kolkas dė tautos priešų negarbingų žaidimų, tiek mažai balsų surinko. Bet manau, kad kita kartą tauta atsibus ir su laiku visi tautos priešai ir naikintojai susilauks tinkamo atlygio.
 
 
0 # aComandante Y-m-d H:i
Ne Lietuvoj laimėjo, tai ko čia šokinėji? Bet Lietuvoj tokieks išgamoms neleistume laimėt.
 
 
0 # Siaip...VB Y-m-d H:i
Tragedijos jokios nematau. Radikalus islamizmas is kitos puses irgi nekuo geriau
 
 
0 # KomendanteiBybys Y-m-d H:i
"Neleisti", "varžyti", "uždrausti". Mėgiamiausi didžiųjų kovotojų už laisvę žodžiai. Nes jūs esat išrinktieji ir turite teisę nuspręsti ką žmonės gali rinkti ar ne, kaip galvoti ir ką sakyti? O ir kaip neleisit? Dar viena lūzerinė protesto akcija iš dešimties nusmurgėlių? Pirma turėk svorio (visom prasmėm), o paskui putokis kaip kažką leisi ir neleisi stalinistinis fašiau ;-)
 
 
0 # kaka2kaka2 Y-m-d H:i
Šeip nieko prieš tuos arabus neturiu, bet kai pagivenau vokietijoje tai supratau kad kaimynų tokių nenorėčiau pašonėje.. Keistas jausmas..
 
 
0 # re: kaka2guga Y-m-d H:i
Padugnių visur yra, ir musulmonų, ir krikščionių, ir konseravatorių, ir anarchistų tarpe. Manau, kad neverta iš vienetinės patirties daryt visą apimančias išvadas. Pvz., mano patirtis bendraujant su musulmonais yra žymiai pozityvesnė, nei bendraujant su lietuviais (reik manyt krikščionim), bet aš to nesureikšminu. Pasaulis margas. Visokių yra, visokių ir reikia. Visada galima kažkaip prisitaikyti, rasti kažką bendro
 
 
+1 # nusišnekat eilinį kartąyra Y-m-d H:i
kuo pasireiškia tos partijos rasizmas? jei partija būtų tikrai rasistinė, ji parasčiausiai negalėtų legaliai veikti.
 
 
0 # apie tą "organizatorę"fascio Y-m-d H:i
Felicia Margineanu. Born and raised in Stockholm, Sweden. "So why isn´t your last name Svensson or Andersson?" Well, my last name is from my dad´s side - Romania.

Multi-kulti mergaitė tiesiog ginasi, nes pakvipo kitokia valdžios politika...
 
 
0 # is lemposkaukas Y-m-d H:i
Neokomunistai zaidzia su social engeeniering tam, kad pertvarkytu visuomine. Pvz. jie supresina baltuosius vyrus tam, kad palauztu tautu, bendruominiu tvirtuma (nes nori jomis manipuliuoti), stumia feminizma, socialiai aprupina zmones tam, kad valstybe dar labiau suimtu zmones i savo rankas (o neokomunistams valstybe yra reikalinga tikslams pasiekti), kelia i virsu kitos rases zmones ir pan., ir stengiasi jiems padeti, sustiprinti, ipilti i balta europa kuo daugiau kraujo ir ect. SSRS fizini smurta pakeite ES psichologinis smurtas, nes pvz. gali buti sudegintas ant lauzo minios del, to kad tu - "nacis" ir pan. Vakaru Europos elitas dalyvavo per seksualine revoliucija, kurioje kartais prasiverzdavo visokie CCCP garbinimai ir ect. Todel jis taip nepatikliai reaguoja i sojuzo kritika is rytu europos (SSRS ja nuniokiojo) ir pan, nes jis jau Vakaru Europos elitas turetu is saknu buti socialistinis.

Nz ar tai gerai, ar blogai, nezinau del ko jie taip elgiasi, kokia ju ideja, bet as zinau, manau, kad tai labai pavojinga, nes jeigu jiems nepavyks, tuomet istiks katastrofa, arba net katastrofu virtines.

Multikulturaliz mas atnes etnini chaosa, vyru feminizacija pakirs Europos jegas, socializmas susilpnins tautas, bendruomines ir ect., sustipreje pabegeliai, taps barbarais ir ect.

Mes juk buvom SSRS. Mus juk valde komunistai, pertvarke visuomine, vykde social engeeniering ir ect., tam, kad kurtu kazkoki tai sovietini zmogu. O gavosi Homo sovieticus. Katastrofa, meslas, kuri isvalyti reikia generaciju. Pereini Oderi ir spalvu nebelieka. Beje, ir anarchistai i sunkesnes salygas patenka...

Joguslavija sugriuvo su karais, sienu pertvarkymais ir etniniais valymais. Kaimynas kaimyna pjove. O jeigu masiniu naikinimo ginklu kupina CCCP butu sugriuvusi taip, kaip griuvo Joguslavija, gal mes dabar gyventumeme Naujuosiuose Viduramziuose?

Komunizmas yra zmogaus proto produktas, kai zmogus nori imtis motules gamtos vaidmens. Galia kvapa gniauzia, bet... Bet zmogus nuolat klysta, tiesa?
Jeigu neokomunistai susimaus panasiai kaip susimove rusu komunistai (jie nesuprato zmogaus prigimties), tuomet bus pzdc.

Neofashistu nepalaikau - jie ne sprendimas i problemas, bet dar viena problema musu pasimetusiame Pasaulyje.
 
 
0 # en.rian.ru/worl d/20100923/1606 91735.htmluz letuva Y-m-d H:i
norvegijoje sulaikitas nepakaltinamas patrijotas. uz letuva!
 
 
0 # Imigrantai - pavojus laisveiMerula Y-m-d H:i
Jeigu imigracija bus nevaržoma ir į pakankamai laisvą bei demokratišką valstybę veršis daugybę žmonių antidemorkatine totalitarine religija kaip islamas, tai laikuio bėgant Švedija, o ir pati Europa pavirs autoritarine islamo valstybe, žemynu. Turime ginti Europos vertybes - tolernacija, žodžio laisvė, demokratija. Imigrantai iš trečiųjų šalių yra pavojus šioms vertybėms, kol nėra sukurtas efektyvus imigrantų integravimo mechanizmas.