Replika: Dešiniųjų patronas V. Landsbergis konservatorių vyriausybę prilygino gamtos stichijai
politika

Landsbergis       Artėjančio 80-mečio proga atsakydamas į leidinio „The Baltic Times“ korespondento klausimą „Kodėl vakariečiai eina į gatves?“, Lietuvos dešiniųjų patronas V. Landsbergis pareiškė, kad taip yra todėl, kad Vakarų Europos gyventojai yra labiau išlepę nei lietuviai.

 

Jo manymu, europiečiai maištauja, nes... per daug gerai gyvena: „Iš gero gyvenimo Vakarų europiečiai jau neįsivaizduoja, kad gyvenimo kokybė gali suprastėti, todėl ir maištauja – eina į gatves“.

 

Negana to, išlepusiems ir maištingiems europiečiams idėjinis konservatorių vadas priešpastatė... protingus ir nuovokius lietuvius. Jo nuomone, lietuviai nemaištauja, nes yra tiesiog protingesni ir supranta, kad konservatorių valdžia, lupdama nuo jų devintą kailį, trokšta tik gero: „Dauguma Lietuvos žmonių suvokia, kad jeigu Vyriausybė mažina kokias nors išlaidas, tai daro ne todėl, kad sau ką nors į asmeninę kišenę įsimestų, o dėl to, kad bando išvengti valstybės bankroto“.

 

Pateikdamas dar vieną, vos ne biblinį palyginimą, dabartinę vyriausybę V. Landsbergis susieja su... gamta ir jos atnešamomis nelaimėmis. Jis mano, kad lietuviai stoiškai susitaikė su vyriausybės sprendimais kaip su stichinėmis nelaimėmis, kurių išvengti neįmanoma: „Nepaisant labai didelės propagandos, kad vyriausybė bloga, kad ji žmones skriaudžia ir engia, ko gera, ne visi lietuviai pasiduoda tokiai propagandai. Gal bent dalis lietuvių yra kaip tie ūkininkai – priima gamtą, kokia ji yra, ir daro atitinkamus sprendimus.“

 

Taigi, protingieji Litchujienijos gyventojai, nesidairykite į kvailus europiečius ir šiukštu neikite į gatves. Nuolankiai susitaikykite su jus engiančia valdžia tarytum ji būtų netikėtai užklupusi kruša. Ji jus kruša, o jūs klausotės senelio Landsbergio pasakėlių ir džiaugiatės savo idiotišku „protingumu“.

 
Pinčius
2010 10 15

 

 

Komentarai  

 
0 # šaunuoliskre Y-m-d H:i
taiklu!!!
 
 
0 # pavadinimas nereikalingasjonas Y-m-d H:i
„Iš gero gyvenimo Vakarų europiečiai jau neįsivaizduoja, kad gyvenimo kokybė gali suprastėti, todėl ir maištauja – eina į gatves“ - jie įsivaizduoja, todėl eina. Ir pačio Landsbergio politika atėjo per gatves