Eglė Cornholio. Mano valdoma beprotybė
politika

  00vilutis       „Jokiu kitu būdu amžino ciklo nenutrauksi. Jeigu reikia amžiams panaikinti žmonių lygybę, jeigu aukštieji, kaip mes juos vadiname, nori išlaikyti savo valdžią amžinai, tai vyraujanti sąmonės būsena turi būti valdoma beprotybė.“ – G. Orwell.

 

       Oi ne, nekalbėsime apie demokratiją ir jos vertybes, nekalbėsime ir apie Lietuvos, kaip ES narės, kryptingą ES teisės pažeidinėjimą, nekalbėsime apie 20 nepriklausomybės (?) metų – apie tai, į ką išsigimė nacionalinio (deja tik) išsivadavimo revoliucija, nekalbėsime net apie žmogaus teises ir laisves, kaip politinės retorikos objektą.

 

       Kreipiuosi labai intymiai: į save, tave, mus.

 

       Kas kuria valdžią? Kas kuria valdžią mūsų protuose? Ar valdžia yra tik tam tikra žmonių grupė, leidžianti specifinio pobūdžio įsakymus? Ar valdžią susikuriame patys represuodami save ir savo gyvenimus? Ar valdžia mumyse nekuria valdomos beprotybės? Ar ne mes patys uždraudžiame laisvę sau?

 

       NORMA. NORMA, TAPUSI ĮSTATYMU.

 

       Pavyzdžiui, koks, yra, mandagus žmogaus elgesys?

 

       Pavyzdžiui, kaip atrodydamas tampu priimt(in)u?

 

       Ką turiu sakyti/daryti, kad atitikčiau nerašytas, tačiau suvoktas ir įsisąmonintas socialines normas?

 

       KAS ESU AŠ? – „mandagus“ tipelis mąstantis / veikiantis atpažįstamomis / priimtinomis socialinėmis kategorijomis?

 

       ...staiga pasijuntu blogai. Kyla pyktis, nusivylimas, panika – nebeatpažįstu šalia esančio. Ieškau, kaip galėčiau jį normalizuoti. Randu: „IŠKRYPĖLIS“, sakau. Savijauta pagėrėja. Už akimirkos girdžiu: „IŠKRYPĖLIS“, tačiau tai jau sakau ne aš, o SAKOMA MAN. Kyla pyktis, nusivylimas, panika. Kodėl? – norma, tapusi įstatymu. Ne. Ne tapusi. MANO ĮTVIRTINTA.

 

       Įtvirtindamas normą, sukuriu valdžią. VALDŽIĄ SAU. Šiandien „iškrypęs“ tu, rytoj – aš. Mes.

 

      Ar norime gyventi mūsų pačių valdomoje beprotybėje? Ar siekiame būti Orwello „aukštaisiais“, ar lygiais – vertinančiais savo išskirtinumą, individualumą – LAISVĘ BŪTI? VERTINDAMI SAVE?..

 

 

       Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 224 bei 2591 straipsnių pakeitimo ir papildymo 214³º straipsniu įstatymas. 214³º straipsnis. Homoseksualių santykių viešas propagavimas: „Viešas homoseksualių santykių propagavimas – užtraukia baudą nuo dviejų tūkstančių iki dešimties tūkstančių litų.“

 

       Anarchija.lt

       2010.10.21.

 

      alt

       M.P. Vilutis „Raudonas šešėlis“

 

 

Komentarai  

 
0 # hipisvalkata Y-m-d H:i
o kaip heteroseksualiu santykiu propogavimas ant paskutines troleibuso sedynes?