Kovo 11-osios eitynes organizavusiems neonaciams gresia kalėjimas
politika

        Policija pareiškė įtarimus dviem radikalų eitynių Vilniuje dalyviams, kuriems už tautinės nesantaikos kurstymą gresia bauda ar laisvės atėmimas iki dvejų metų.

       Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad pareigūnai toliau apklausia įvykio liudytojus.

       Policijos vadovai teigia, kad ikiteisminis tyrimas bus atliktas kaip galima greičiau, o įtariamiesiems bus reikalaujama griežčiausios bausmės.

       Per patį įvykį, pasak ministerijos, pareigūnai negalėjo padaryti daugiau nei padarė.
 

       „Tautinės nesantaikos kurstytojai gaus ko nusipelnę, o pareigūnų pasirinkta taktika leido išvengti didesnių neramumų ir susirėmimų. Niekas nenukentėjo.

       Jeigu eitynių dalyviai būtų išvaikyti jėga, pasekmės būtų neprognozuojamos“, – aiškino Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Sigitas Mecelica.

       Antradienį skustagalvių maršą pasmerkė Premjeras Gediminas Kirkilas. Jis eitynių dalyviams pasiūlė prisiminti, kad jų gyvenamas Vilnius visada buvo daugiakultūris miestas ir yra įvairiausių rankų kūrinys.

       „Manau, kad pareiškimas bus ir Vyriausybės. Ir visiems mūsų jaunuoliams, kurie ten dalyvavo, noriu priminti, kad Vilnius visada buvo daugiakultūrinis miestas.

       Tai, kas Vilniuje pastatyta, priklauso daugelio tautų kūrybai. Lietuviams visų pirma, bet ir lenkams, žydams, rusams, baltarusiams, ukrainiečiams, italams, prancūzams.

       Vilniaus daugiakultūriškumas yra mūsų pati didžiausia vertybė ir štai tokių, galbūt suklaidintų, jaunuolių eitynės garbės nedaro“, – Lietuvos radijui sakė G. Kirkilas.

       Pasak policijos, plačiai nuskambėjęs incidentas Vilniuje ne pirmas tokio pobūdžio įvykis.
Ikiteisminiai tyrimai pradedami ne tik dėl viešų incidentų, bet ir dėl  tautinę nesantaiką kurstančių pasisakymų internete: 2006 metais pradėta 17, pernai – 32, o šiemet – jau 21 toks tyrimas.

       lrt.lt
       2008.03.18

 

Komentarai  

 
0 # .. Y-m-d H:i
man atrodo kaip visad kaltuosius paleis. musu teisetvarkoje yra spragu leidzianciu neonacistams likti nenubaustiems. istatymas apie nesantaika kurstancius sukius, svastikas, ir pan. jau 2 metus yra istriges kazkur seimo stalciuose.
 
 
0 # krezigmas Y-m-d H:i
heil hitler