Vakarų spauda rašo apie protestus Tibete, bet pamiršta besipriešinantį Iraką
politika
       Tai buvo panašu į pagirias. Praeitą savaitę, po to, kai Tibete prasidėjo protestai, nukreipti prieš Kinijos valdžią, įsijungęs televizorių pamaniau, kad diktoriai ir korespondentai maišo žodžius. Tūkstančius taikiai protestuojančių tibetiečių smurtu malšina kinų pajėgos, ir mažiausiai trylika (o Tibeto vyriausybės tremtyje liudijimu – iki aštuoniasdešimties) žmonių žūsta. Svarbu žinoti, kad ne represijos sukėlė žiniasklaidos puolimą. Naujienų žiniasklaidos kanalai jau kelias dienas prieš neramumus grūmėsi tarpusavyje, planuodami paversti protestus dienos aktualijomis. Jie be jokių skrupulų mini „Kinijos okupuotą Tibetą“ arba visa tai vadina kolonializmu (ar kokia nors Vakarų žinių agentūra yra panaudojusi tokį žodį, kai kalbama apie Iraką)?


       Bet irakiečiai niekad nesusilaukė tokio dėmesio, o juk jie dažnai protestuoja prieš Jungtinių Valstijų okupaciją. Per penkerius žiaurius karo metus būta daugybės eitynių, kurių didžiausios vyko 2005-aisiais ir 2007-aisiais. Kai kurių protestų metu Jungtinių Valstijų ir Didžiosios Britanijos pajėgos žudė demonstrantus. Taip nutiko per 2003-ųjų birželio eitynes Faludžoje (mažiausiai trylika žuvo, septyniasdešimt buvo sužeista) ir 2004-ųjų sausį per bedarbių irakiečių eitynes.

       O kur Vakarų (ypač Jungtinių Valstijų) buržuazinė spauda? Kai kada visa informacija sustabdoma, kai kada drungnai nušviečiami trečdalio milijono gyventojų protestai Bagdade ir tokio paties masto žūtys, kaip Tibete.

       Artėja penktosios Irako karo pradžios metinės, ir pažvelgus į amerikiečių aktyvaus pasipriešinimo karui mastus kyla juokas. Vadinkite tai protestuotojų nuovargiu, galbūt jis padidės šią vasarą, respublikonų ir demokratų konvencijų metu, bet aktyvumas silpsta, sklaidosi ir švelnėja palyginti su ankstesniais karo etapais. (Dėl to esu kaltas ir aš).

       Bet čia tarp kitko.

       URBAN GUERRILLA

       2008.03.18.

 

Komentarai  

 
0 # anarchistinis meslasmachiavelli Y-m-d H:i
kvaily, kad ir kaip tu besivadintum, matosi, jog tavo smegenys yra tiesiog isplautos kairiosios propagandos ir masto tik ideologiniais principais..nue ik, kad ir i guardian puslapi ir rasi daug straipsniu ir video api visa mesla Irake, bet tu tikriausiai nenori to matyti, nes tiesiog is neapykantos nori pavaryti ant amerikos..juoki ngi jus..rekauti lengva, bet rekavimas be tikslo, o tik zaidziant anarchistus:-)) )
 
 
0 # debiliskas straipsnismalcolm x Y-m-d H:i
Irake vyksta visai kitokio pobudzio procesai, koks ten pasipriesinimas , ten gentiniai konfliktai, vieni kitus skerdzia ir tiek, ir nera jokio vieningo pasipriesinimo jav pajegoms. Tuo tarpu tibetieciai bando beginkliu budu priesintis okupaciniai kinijos valdziai. Tik visiskas debilas galejo toki straipsni prasyti.
 
 
0 # šalin okupantusevaldas Y-m-d H:i
manau požiūris teisingas ir problema aktuali, ypač mūsuose, Penki Irako okupacijos metai atnešė Humanitarinę katastrofą į tą šalį. Kaltinama kokia tai mistinė Kaida (berots mūsiškai būtų tvirtovė), kurios iki okupacijos toj šaly nė nebuvo. Gal patys okupantai ir pastatė tą Kaidą? Šaly nuo smurto žūsta šimtai tūkstančių, pabėgelių - virš milijono, dar keli milijonai norėtų iš ten pabėgti, kelios dešimtys vyrų kalinami okupantų kalėjimuose, o pasaulis ramiai "stebi įvykius". Nepamirkim kad esam atsakingi už tai kas ten vyksta Lietuvos respublika prisidėjo prie tą šalį okupavusių valstybių koalicijos ir lyg šio tą žemę mindo lietuvos kareivių batai, ir ne vien batais Lietuva remia ten ginklu įtvirtintą smurto ir prievartos režimą.
 
 
0 # mėšlingi mėšlinesniamEdgaras Y-m-d H:i
Oho, ar tik ne kitus vadinantis kvailiais žmogus ir yra mėšlas? Gali būti, kad taip :-) Labai jau emoncingai išrėžė. Jokių faktų, tik grynas šmeižtas. Keista, ar tik ne jam pačiam tos smegenys išplautos mass media'os "teisinga" informacija :-)