Muzikinis grupės „Vama“ pamfletas: Sarkozy prieš romus
politika

vama sarkozy       Lapkričio 4 d. Rumunijos folkroko grupė „Vama“ išleido klipą „Sarkozy versus Gypsy“ („Sarkozy prieš romus“), nukreiptą prieš Prancūzijos prezidento N. Sarkozy sprendimą deportuoti romus iš šalies. Muzikantai tiesiai klausia: „Ei, Sarkozy, kodėl tau nepatinka romai?“.

 

Energingas muzikinis klipas buvo filmuojamas Rumunijoje ir viename iš Paryžiaus priemiesčių. Veiksmas iš plyno Rumunijos lauko persikelia ant Paryžiaus priemiesčio namo stogo.

 

Šis muzikinis pamfletas jau spėjo susilaukti neigiamos prancūzų rasistų bei nacionalistų reakcijos. Jie pareiškė, kas rumunams patiems reiktų susitvarkyti su etninėmis mažumomis, o tik paskui kritikuoti kitos šalies politiką.

 

Rasistu dažnai vadinamas Nicolas Sarkozy šių metų liepos pabaigoje įsakė sunaikinti 300 romų stovyklų ir deportuoti iš Prancūzijos visus šių stovyklų gyventojus – apie 15 000 žmonių. Rugpjūčio 6-ąją įsakymas buvo pradėtas vykdyti – policijos pareigūnai apsupo romų gyvenvietę Sent Etjeno mieste, kurioje gyveno 135 romai, suėmė visus tuo metu gyvenvietėje buvusius žmones, o stovyklą sugriovė. Tuo tarpu Europos Komisija (EK) neprieštaravo tokiam sprendimui, tik nurodė tai daryti „tinkamai“.

 
 
The world belongs to all the people
Gypsy people is not people?
 
Hey, hey Sarkozy why don't you like the gypsies
The gypsies, gypsies
 
Atsiuntė Pinčius
2010 11 18

 

 

Komentarai  

 
0 # -fth Y-m-d H:i
Juokingi jūs man, matyt nė vienas neturit prastų kaimynų. :-)

Kai prie taboro gyvensit, galėsit ir reikštis, o kol negyvenat - derėtų užsikimšti.
 
 
0 # -fth Y-m-d H:i
[...]Šis muzikinis pamfletas jau spėjo susilaukti neigiamos prancūzų rasistų bei nacionalistų reakcijos[...]

Na taip, jei kritikuoja, tai - rasistai ir nacionalistai. Logiška.