DEMOS kritinės minties institutas, Naujoji kairė 95 ir Europos parlamento narys Leonidas Donskis smerkia viešą Holokausto neigimą
politika

  00antinazi      2010 m. lapkričio 14 d. savo gera reputacija besididžiuojantis ir į kokybišką spaudą pretenduojantis savaitraštis „Veidas“ paniekino Europos istorinę atmintį ir akademinį žodį publikuodamas straipsnį pavadinimu „Niurnbergo karo nusikaltimų tribunolas – didžiausias juridinis farsas istorijoje“.

 

       Atkreipiame visuomenės dėmesį, jog straipsnis visiškai suvelia budelių ir aukų vaidmenis, pašaipiai ignoruoja Holokausto mastą ir kelia revizionistines nuotaikas. Tai pirmas atvejis Nepriklausomos Lietuvos istorijoje, kai nebulvarinėje spaudoje pasirodė straipsnis, kurį galima pavadinti atvira nacistine provokacija. Užsakytos publikacijos autorius Petras Stankeras vienoje vietoje rašo:

 

       „Svarbu ir tai, kad Niurnbergo procese teisinį pagrindą įgavo legenda apie 6 mln. neva nužudytų žydų, nors iš tiesų teismas neturėjo ne vieno A.Hitlerio pasirašyto dokumento apie žydų naikinimą (šio dokumento, jeigu jis egzistavo, iki šių dienų niekas nerado, nors pažadėta net milijono dolerių premija).“ 

 

       Jame taip pat pateikiama visa eilė Niurnbergo procesą diskredituojančių ir nacių nusikaltimus menkinančių teiginių, į kuriuos negalime nereaguoti. Mes griežtai smerkiame šį moralinį luošumą demonstruojantį „Veido“ redakcijos pasisakymą. Tokia nuomonė įtakingame savaitraštyje yra itin pavojinga Lietuvos demokratijai, ypač pastarųjų metų įvykių fone, kai kasmet vyksta fašistuojančių grupuočių eitynės Vilniaus gatvėse, daugėja rasistinių išpuolių prieš užsieniečius, o Seime nebaudžiamai reiškiamos diskriminacinės ir demonstratyviai šovinistinės nuotaikos.

 

       Norime atkreipti dėmesį, kad LR Baudžiamasis kodeksas (170 str.) numato baudžiamąją atsakomybę už šiurkštų ir įžeidų nacistinės Vokietijos nusikaltimų neigimą. Mes vienareikšmiškai pasisakome prieš demokratinės diskusijos, išraiškos laisvės ribojimą, tačiau minėtas straipsnis nėra tiesiog nuomonę išreiškiantis, ar istorinius faktus tyrinėjantis, jis užgauliai abejoja masinių žudynių faktu. Šiuo pranešimu reiškiame teisėtą pasipiktinimą ir tuo pačiu atkreipiame visuomenės dėmesį į svarbius tokios nuomonės aspektus:

 

       Straipsnyje abejojama ne tik genocido mastu, bet paties Holokausto faktu.

 

       Masinių žudynių neigimas geros reputacijos leidinyje ypatingai žeidžia žmogišką orumą; savaitraštis „Veidas“ yra plačiai skaitomas švietimo įstaigose, todėl ženkliai prisideda formuojant jaunų žmonių įsitikinimus. Toks Holokausto, kaip beprecedenčio ir baisiausio nusikaltimų žmonijos istorijoje, neigimas diskredituoja pedagogų darbą ugdant jaunų žmonių moralinį jautrumą ir kritinį mąstymą.

 

       Šis straipsnis siunčia pavojingą signalą Lietuvos žiniasklaidai, skatinant redakcijų neatsakingą elgesį. Atkreipiame dėmesį, kad leidinių redaktoriai, o ne autoriai, priima sprendimus, ar publikuoti gautus tekstus, į kokią rubriką kelti ar kaip juos pateikti.

 

       Kviečiame visuomenę pasmerkti šią publikaciją ir reikalauti „Veido“ redakcijos atsakomybės bei viešo atsiprašymo, o taip pat įsipareigoti ateityje nekartoti panašių klaidų ir provokacijų.

 

       Demos.lt

       2010.11.26.

 

 

Komentarai  

 
0 # tik tiekyra Y-m-d H:i
gėda donskiui
 
 
0 # kaka2kaka2 Y-m-d H:i
Kaip man nusibodo tie straipsnei, visi į savo pusę lnkę, fašai į savo, žydai į savo it t.t. Visi mieli ir geri, bet žmonės kaip buvo žudomi taip ir yra žudomi.. Kam tai naudinga?
 
 
0 # asudoku Y-m-d H:i
Vot būtent. Kaip žudė, taip ir toliau žudo, tik tiek, kad naciai- blogiukai, o NATO, TVF, nacionalistinės valstybės su jų autoritarinėmis vyriausybėmis ir militaristinėmi s struktūromis- tai kas mus palaiko ir gelbsti nuo iš kažkur ten ateinančio blogio. Galima net pafantazuoti, kad po keliasdešimt metų ir šitiems geruoliams- meduoliams bus surengtas Niurnbergas, jie paskelbti blogio įsikūnijimu, o į paviršių išplauks nauja ideologija su naujais vadukais-pizduk ais.
 
 
0 # prajuokino+ Y-m-d H:i
Kas pradeda nuo Hitlerio bernų aukštinimo kaip valstybinės politikos, tas anksčiau ar vėliau pereis prie paties Hitlerio aukštinimo. Nieko čia nepadarysi, nes tai, galima sakyti, yra gamtos dėsnis. Mes viešoj erdvėj kol kas turim tik Hitlerio teisinimą, tad visos uogelės dar priešaky. Kita vertus, kelias nuo petrų stankerų iki šturmuotojų juozų yra žymiai trumpesnis, nei meinstryminiai liberastai norėtų save įtikinti.

Ir nesišaukite BK 170 straipsnio, propesoriau Donski, kadangi jo dabartinė redakcija ("... ar nacistinės Vokietijos ...") yra skirta išimtinai Vakarų buratinams pasidžiaugti, ir visi dar tebesantys savame prote tą puikiai supranta.
 
 
0 # nnmumu Y-m-d H:i
o kur buvo Donskis per Ruandos genocida?
 
 
0 # ____flumen Y-m-d H:i
liberalai = fašistai
Donskis atstovauja Liberalų sąjūdžiui.

Anarchistai turėtų vienareikšmiška i pasisakyti prieš BK, kalėjimus ir t.t., o dėti šitą šūdą į savo tinklapį.
 
 
0 # das ist veidas konciervatoriau s. įsižiūrėk, kad nepamirštum+ Y-m-d H:i
http://www.veidas.lt/visuomene/istorija/niurnbergo-karo-nusikaltimu-tribunolas-%E2%80%93-didziausias-juridinis-farsas-istorijoje
Akujet, koks skinpedų paradas komentaruose. Net per kovo vienuoliktą tokio nepamatysi.
Tačiau ypač mane sužavėjo vienas pokalbis tarp, hm, pusėtinai žinomo ir, kaip delikačiai sakoma, prieštaringai vertinamo "Veido" žurnalisto bei mūsų visų seno gero bičiulio Cepelino:
_____
Audrius Bačiulis rašo:
2010 11 23 17:54
Oho, koks šaršalas neokomsomolcų beigi fondų įsisąvintojų būrelyje kilo. Nejau, pupuliai ir pupytės, rimtai manote, kad ką nors išgąsdinsite vapėjimais apie Prokuratūrą?

Audrius Bačiulis rašo:
2010 11 24 05:39
Zeppelinus, su visa pagarba, bet prašyčiau neįžeidinėti šventosios Inkvizicijos – kaip ten bebūtų, visi lig šiolei naudojamės jos tyrėjų suformuluotais nusikaltimų tyrimo principais.

Zeppelinus rašo:
2010 11 24 09:57
„..prašyčiau neįžeidinėti šventosios Inkvizicijos – kaip ten bebūtų, visi lig šiolei naudojamės jos tyrėjų suformuluotais nusikaltimų tyrimo principais.“
Esate visiškai teisus, gerbiamas Audriau.
Akivaizdu, kad šio straipsnio komentaruose vykstančiam kaltinimo procesui teisinės technikos prasme toli gražu iki inkvizicinio.
____ [Citatos pabaiga]

Ech, iš kur mes turėsim tos teisinės technikos, brangus mūsų Cepeline-Wedora szai. Nebent paprašytume Amerikos žydomasonų, kad komandiruotų pas mus keletą teisės specialistų iš Irako. Gerai informuoti žmonės sako, kad teisinė technika ten dabar aukštumoj: žmogaus laistymas rūgštimi, kaulų gręžimas grąžtais ir t.t. Nenusileidžia inkvizicinei.
 
 
0 # donskisamsskaiciau Y-m-d H:i
skaiciau si puiku straipsni.Jokio holokausto neigimo nemaciau. Matyt tarptautinio kosmopolitzimo - pederastijos apologetams nera ka veikti.
 
 
0 # EsmėŽygeivis Y-m-d H:i
Mano komentaras senesniam Dariaus Pocevičiaus straipsniui puikiai tinka ir šiam:

Ko gero niekada dar mano ir Pocevičiaus mintys nesutapo, bet dabar įvyko tikras stebuklas:

-------------------------------------
Darius Pocevičius

Kuo baigsis bausmių „už neigimą“ lavina?

Niekam ne paslaptis, kad birželio 15-ąją priimtas Lietuvos įstatymas, kriminalizuojan tis sovietų ir nacių nusikaltimų neigimą, tiesiogiai siejasi su tolimu savo „prototipu“ – prieš 25-erius metus Vokietijoje priimtu įstatymu, kriminalizuojan čiu Holokausto neigimą.

Kaip tik tada buvo sukurtas precedentas, įgalinantis riboti žmonių minties, žodžio ir įsitikinimų laisvę.

Sveikas protas sako, kad būtų laikas stabdyti šią pašėlusiu greičiu įsisukusią draudimų karuselę – bendromis jėgomis stengtis, kad Europoje būtų panaikinti visi tokio pobūdžio draudimai, atgaline tvarka pradedant nuo bausmės už Holokausto neigimą pašalinimo.

Tokio proceso šūkiu galėtų tapti A. Solženycino posakis „Už žodį galima bausti tik žodžiu“.

------------------------------------

Ką tik įvykęs susidorojimas su istoriku Petru Stankeru tai labai akivaizdžiai įrodo (vienos valandos bėgyje žinomas istorikas buvo "nulinčiuotas" ministro, net neperskaičiusio P.Stankero straipsnio - užteko Donskio opuso ir kelių ambasadorių reikalavimo).

O juk dabar valdo "dešinieji"!!!!

Tai kas bus tada, kai į valdžią grįš "kairieji"?

Gal mūsų taip mylimai valdžiai jau laikas nuspręsti, jog būtina pradėti statyti konclagerius - juk visiems, ką nors "draudžiamo", ir kam nors nepatikusio pasakiusiems ar parašiusiems, esamų kalėjimų tikrai nebeužteks. :sad:
 
 
0 # Sąmokslų teorijų nuojautosalgmar.lt Y-m-d H:i
1. L. Donskis talentingai išnaudojo progą sukelti žymų skandalą. Šaunuolis. Žydo neužliesk! Lietuviams belieka pavydėti – ko nors panašaus nesugebėsim. Nes nesugebėsim niekada...

2. P. Stankeras kvailai – ne tokio pobūdžio straipsnyje leidosi svarstyti, kiek milijonų: 6? 4? Ar apie tai kalba. 100 tūkstančių būtų mažiau klaiku? Šitaip išdeginti nevalia nė vieno – žydo, armėno, indėno, lietuvio.

3. Už tai gi Donskiui derėtų vilkt į šviesą saviškių – žydų nuodėmes lietuviams. Tada galėtume jį gerbt. Dabar – tiktai suprasti.

4. Iš straipsnio atrodo, Donskiui neaiškūs terminai, o reikia skirti. Lietuvių HOLOKAUSTO nebuvo. Niekas iš žydų šio žodžio neatims ir sąvokų nei tyčia nesupainios. O lietuvių GENOCIDAS buvo. Panašus kaip armėnų, indėnų ir daugelio kitų – istorijoj ir biblijoj.

5. O štai Demos ir Naujoji itin netalentingai apsireiškė, neįsiskaitę Stankero sutverdami
savo straipsnį. Dozė objektyvumo suteiktų svorio pasipiktinimui, o dabar – rėksminga. Gal
turima savų sumetimų, gal praeis...
 
 
0 # naivumasErR Y-m-d H:i
skaitant komentarus, darosi nejauku, juk mes tikrai vaidiname naivuolius. donskis puikiai suprato petra.
 
 
0 # Raudonieji naciaiarvydas damijonaitis Y-m-d H:i
20 amžiaus didžiausia trauma yra raudonųjų nacių siautėjimas.Pav yzdžiui,Holodom o r metu raudonieji naciai (NKVD- 50 proc žydų,kremliuje 80 proc žydų vadovų) turtingiausiose Ukrainos juodžemio srityse badu numarino 11 milijonų ukrainiečių,Lie tuvoje sunaikino milijoną lietuvių..HOLOK AUSTO tragedija tapo pelninga sionistų holokausto industrija..NES IDUOKIM MULKINAMI. Galima būtų prašyti “nacių medžiotoją” Efraim Zuroff pamedžioti Lietuvoje ir Izraelyje raudonuosius nacistus dušanskius,kuri e organizavo ir vykdė masines lietuvių žudynes iki ir po antrojo pasaulinio karo. Rudujų nacių E.Zuroff ” prisimedžiojo” sočiai,o raudonieji naciai, deja , yra zuroffų giminaičiai,tod ėl mažai vilčių,kad eis jų medžioti..Arvyd as Damijonaitis,žy dų gelbėtojos vaikaitis