Darius Pocevičius. Kas bus, kai žmonės sužinos, kaip jie valdomi?
politika

assange       Šiurpi vadinamųjų demokratinių šalių valdžios retorika „WikiLeaks“ adresu peržengia visas vaizduotės ribas. Apimti nevaldomo įsiūčio, šie ponai pamiršta visas politkorektiškumo normas ir demonstruoja ryžtą plikomis rankomis pasmaugti „WikiLeaks“ įkūrėją Julianą Assange'ą.

 

Buvusi kandidatė į JAV prezidentus Sarah Palin stebisi, kodėl Assange‘as nemedžiojamas kaip ir Bin Ladenas. O Kanados premjero patarėjas Tomas Flanaganas viešai pareiškė: „Manau, kad Assange‘ą iš tikrųjų reikia nužudyti... JAV prezidentas Barackas Obama turėtų paskirti atlyginimą už Assange’o galvą arba likviduoti jį nepilotuojamu lėktuvu... Tikrai neliūdėsiu, jei Assange‘as išnyks.“

 

Nuo politikų neatsilieka ir didžiųjų korporacijų bosai. Gavę JAV senatoriaus Josepho Liebermano laišką, „PayPal“ ir „Amazon“ vadovai lengvai pasidavė politiniam spaudimui. „Amazon“ nutraukė interneto paslaugų tiekimą „WikiLeaks“ tinklapiui, o internetinė atsiskaitymų tarnyba „PayPal“ uždarė „WikiLeaks“ sąskaitą. „Mastercard“ ir „Visa“ užblokavo mokėjimus „WiliLeaks“ adresu ir taip sustabdė visuomenės iniciatyvą rinkti pinigus, kad „WikiLeaks“ vėl galėtų veikti. Šveicarijos pašto bankas „PostFinance“ uždarė asmeninę J. Assange'o banko sąskaitą.  

 

Nieko keista, kad atviros „demokratijos šauklių“ represijos prieš „WikiLeaks“ iniciatyvą sukelia kur kas didesnius skandalus nei pati „WikiLeaks“ veikla. Juk dokumentai, kuriuos pastaruoju metu paviešino „WikiLeaks“, neatskleidė jokių faktų, apie kuriuos visuomenė nebūtų jau anksčiau žinojusi. Tačiau dabar mes žinome, kad Vakarų „demokratija“ pirmai progai pasitaikius gali tučtuojau sulaužyti visas savo normas bei įstatymus ir pradėti bjaurią „raganų medžioklę“.

 

Mūsų laukia be galo įdomus teismo procesas. Korumpuota biurokratinė mašina, siekianti bet kokia kaina išsaugoti purvinas savo paslaptis, prieš romantišką avantiūristą, tarytum atkeliavusį iš Švietimo epochos laikų ir pirmą kartą prabilusį apie viešumo, atvirumo bei teisingumo principus.

 

Svarbiausias faktas, kurį atskleidė „WikiLeaks“ skandalas, yra itin nemalonus valdantiesiems. Šiuolaikinės technologijos kvestionuoja valdančiųjų uzurpuotą teisę į informaciją kaip į privačią nuosavybę. Už storų savo rūmų sienų valdančiųjų klasė daugelį šimtmečių slėpė valdžios mechanizmus apnuoginančią informaciją – slaptas monarchų sutartis ir ne ką viešesnius juos remiančių pirklių finansinius dokumentus. O dabar iškilo didžiulis pavojus, kad visa ši valdžios mašinerija taps perregima visiems, kurie tik turi internetą.

 

Žmonės sužinos, kaip patenkama į valdžią, kaip joje turtėjama, dėl ko pasirašomos valstybinių bendradarbiavimo sutartys ir skelbiami karai. Žmonės supras, KAIP jie yra valdomi. Mūsų laukia įdomūs laikai.

 
2010 12 09
 
wikileaks

 

 

Komentarai  

 
0 # ?Kobo Abė Y-m-d H:i
Mhm, gal kiek pervertintos wikileaks galimybės. Panašu, kad ta informacija yra tik palyginti neblogai atrodanti ledkalnio viršūnė ir visa trida prasidėjo tik norint užkirsti kelią viso kito, po vandeniu slypinčio purvino, gleivėto ir skylėto masyvo atidengimui. O kiek dar reikalų tvarkoma sukirtus rankomis, ar apsiketus lagaminėliais.. . Nu bet jo, įdomu kaip čia viskas toliau pasisuks.
 
 
0 # !?!?!? Y-m-d H:i
pritariu ir aukstesniam postui ir straipsniui.
is esmes, jei assangas tikrai nesusitepes ir niekas jo uz virvuciu netampo(bent jau jis nesuvokia,kad tampo) tai situacija liudna, o jei cia dar vienas koks kontrrzvalgybos produktas,tai tada lievai. reikia laukti kokiu metu arba net daugiau, kuomet visos nesamones isplaukos i pavirsiu.

straipsnyje bent jau racionaliai kalbama...nes tikrai apnuogino visa subtilybes, net nesuprantu kodel visi pyksta, gi mes turim teise zinoti,ka uz musu lesas yra priima ir nutariama, kad pilnai yra visokius slaptu susitarimu, istisa santa barbara.
 
 
0 # Pisk pisk protelį, pisk į vieną pusęNeTiesa.lt Y-m-d H:i
Štatai neseniai be teismo ir perspėjimo atjungė 70 "piratų" tinklapių ir panaikino jų domenus...

Pirminiai vardų serveriai yra štatuose - reikia apsimesti dunduku, kad įsivaizduoti, jog štatai esant poreikiui negalėjo nutildyti wikilykso vos tik jis pradėjo kelti bent minimalią realią grėsmę. Nė viena "sensacija" paskelbta wikilykse net nepajudino štatų padėties, o tik sukėlė įtampą štatams neparankių režimų tarpusavio santykiuose.

Wikilyksas - informacinio karo, kuriam vadovauja rimti dėdės iš dryžuotos vėliavos šalies, operacija. Ir tik tiek.

Detaliau galite pasiklausyti šiame analitiniame seminare:

http://video.yandex.ru/users/arhivkontenta/view/87/
 
 
0 # burbulasyra Y-m-d H:i
Tik didžiausiems naivuoliams arba tiesiog mulkiams tai gali būti kažkas nauja, o štai faktas, kad Kremlius jau siūlo Assange'ą apdovanoti Nobeliu, labai iškalbingas. Kam tad šios informacijos nuteinimas išties naudingas? O gal kas nors girdėjot apie rusų diplomatinės informacijos masinį nutekinimą?
 
 
0 # Masiska ddos atakaanonymous Y-m-d H:i
Siuo metu visiskai uzbanninta hacktivistu grupe ddos'ina pagrindinius wikileaks priesus. Prisijungite ir jus, reikia tik idegti programa is cia http://pastehtml.com/view/1c8i33u.html
Hint, kadangi, visi serveriai anonop yra uzblokuoti, ziurekite paskutinios ddoseriu atakos cia http://current.com/1i6ht4c ir juntis prie ju.